ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه خشم خود در برابر فرزندانمان را کنترل کنیم؟

"کنترل خشم" امروزه مسئله بسیار مهم و حساسی می باشد که اگر این خشم کنترل نشود ممکن است در آینده کودک تاثیرگذار باشد.

ریشه هر عامل خشونت به خانواده برمی گردد. پس پدر و مادران باید این موضوع را جدی بگیرند.

تمام خانواده ها بعضی از مواقع در مقابل کودک خود خشمگین و عصبانی می شوند و علت آن به دلیل فشار های زندگی می باشد مثل دیر رسیدن به محل کار، ماندن در ترافیک روزانه و .. که از مجموعه این فشار ها می توان لیست بزرگی تهیه نمود که بی انتها است.

در این میان کودک شما تازه یادش می افتد که برای مدرسه دفتر لازم دارد، با خواهرش دعوا می کند و جنگ جهانی راه می افتد،  لباسش چروک شده است و نیازبه اتو داردو...همه این ها دست به دست هم می دهند تا شما را عصبی نماید.

چگونه خشم خود در برابر فرزندانمان کنترل کنیم؟

کنترل خشم و اهمیت آن ها:

اگر کمی به این موضوع فکر کنید می بینید که در آرامش می توان همه مسائل را حل نمود. خیلی راحت تراز لحظات پر فشار این مشکلات را می توان حل  کرد.

درواقع هنگامی که عصبانی هستید این حق را به خود می دهید که با فرزند بی مسولیت خود این گونه رفتار کنید.                                

برای مثال فرزند شما، با خواهر کوچک اش دعوای بزرگی می کنند و او را می زند و شما به این نتیجه می رسید که او یک جنایت کار است و در پی آن شما یک نتیجه گیری دیگری را انجام می دهید و آن این است که چرا من در تربیت فرزند خود شکست خورده ام و سوالات دیگری از این قبیل.

چگونه خشم خود در برابر فرزندانمان کنترل کنیم؟

 شمادر این حال،   دچار ترس، نگرانی، گناهکاری و .. می شویدو بهترین دفاع در برابر این احساسات "حمله " است!شما  پاسخ کودک خود را با خشونت می دهید و این مراحل به دوثانیه می کشد. ممکن است که در این شرایط، فرزندتان  در برابر این رفتار شما مقابله کندو اعصابتان را تحریک نماید اما او دلیل عصبانیت شما نیست . هر رفتارخشونت آمیز شما ریشه در سال های اول زندگیتان دارد .

ما در همه لحظات توانایی فکرکردن را نداریم و خود مانند یک بچه واکنش نشان می دهیم و بروز رفتار خشونت آمیز نیز به دلیل کودک درونمان می باشد.

نگران این موضوع نباشید، زیرا این واقعیت و جود دارد که همه ما به دلیل زخم هایی که در دوران کودکی مان  خورده ایم، وارد دنیای پد رو مادر شدیم  وفرزند مان  این زخم هار ا باز کرده اند.

چگونه خشم خود در برابر فرزندانمان کنترل کنیم؟

ما به عنوان یک فرد بزرگسال می توانیم  خشم خود را کنترل نماییم. اما چگونه؟

پدر و مادر مان، با یکدیگر جر و بحث می کنند  و خود ما نیز در مقابل آن ها بعضی  وقت ها غیر منطقی رفتار می کنیم.

ازاین رو کودکان ما رفتار و احساسات بچگی ما را یک شبه سازی  می نمایند و اگو بر داری و ما معمولا به طور ناخودآگاه مانند گذشته خودمان رفتار می کنیم وبه همان صورتی که  در ذهن ما باقی مانده است .

نتیجه گیری

همه ما در بیشتر اوقات  عصبی می شویم و حتی در بعضی مواقع از کوره  در می رویم؛ اما چالش مهم این است که به رفتار هایمان توجه کنیم و در نتیجه خشم خود را کنترل نماییم تا اثرات منفی را کاهش دهیم. کنترل کردن خشم ممکن است سخت باشد ولی اثرات منفی که بر جسم و روح دارد هیچ وقت خوب نمی شود.

  چگونه خشم خود در برابر فرزندانمان کنترل کنیم؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد