ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه سطح پارکت خانه را تمیز کنیم؟

چگونه سطح پارکت خانه را تمیز کنیم؟
مراحل زیر به شما کمک می کند تا کف پارکت را به خوبی پاکسازی کنید:
جارو کردن سطح پارکت
تمام سطوح پارکت را با جارو کردن تمیز کنید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هر نوع محصول تمیز کننده، دستورالعمل های روی برچسب را بخوانید و ابتدا آن را در یک منطقه کوچک غیر قابل تشخیص، آزمایش کنید.
شستشوی پارکت با آب گرم
مرحله دوم، از آب گرم برای تمیز کردن پارکت استفاده کنید. استفاده از آب گرم ظاهر سطوح پارکت را تازه و تمیز نگه می دارد. به خاطر داشته باشید که ابتدا تمام سطوح پارکت را کاملا بررسی کنید تا درزی نداشته باشد و مانع از ورود آب به لایه زیرین شود.
دقت کنید که پس از شستشو، باید کف پارکت را خشک کنید تا باعث تورم لایه های پارکت نشود. البته ممکن است آب گرم به تنهایی برای از بین بردن لکه های روغنی کافی نباشد. در این صورت از کمی سرکه استفاده کنید.
برای این کار، نصف فنجان سرکه سفید را به حدود چهار تا پنج لیتر آب گرم اضافه کرده و آن را به منطقه لکه دار بزنید. سرکه کمک خواهد کرد که این لکه های ثابت و تیره از بین بروند.
استفاده از پاک کننده
اگر هنوز  روی سطوح پارکت، لکه های زیادی وجود داشته باشد، می توانید از شوینده های مخصوص پارکت استفاده کنید. بسیاری از پاک کننده ها دارای مواد افزودنی هستند که باعث پاک سازی کامل پارکت می شود.
حتما قبل از مصرف پاک کننده ها، دستورالعمل استفاده آن را بخوانید. هم چنین پیش از استفاده از پاک کننده ها، آن را در یک منطقه کوچک آزمایش کنید تا مطمئن شوید که برای کف پارکت شما مناسب است.
خشک کردن کف پارکت

چگونه سطح پارکت خانه را تمیز کنیم؟
در مرحله آخر، از یک پارچه نرم برای خشک کردن، استفاده کنید تا مانع نفوذ آب به سطوح پارکت شود. اگر با یک بار خشک کردن سطح پارکت هنوز مرطوب است، آن را مجددا با پارچه ای خشک کرده و اجازه دهید تا سطوح، کاملا خشک شوند.
برق انداختن پارکت

چگونه سطح پارکت خانه را تمیز کنیم؟
برای برق انداختن کف پارکت، از اسپری های مخصوص پارکت استفاده کنید. این نوع اسپری ها، برق و جلای خوبی به سطح پارکت می دهد.
ابتدا کف پارکت را جارو زده و تمام گرد و خاک را از روی سطوح بردارید، زیرا هر نوع گرد و خاک باقی مانده روی کف پارکت، مانع از درخشندگی آن می شود.
در مرحله دوم، با آب گرم کف پارکت را  بشویید. برای این کار می توانید از مواد شوینده مخصوص چوب هم استفاده کنید. شوینده های مخصوص برق انداختن پارکت باعث درخشان شدن کف پارکت می شود.
شما می توانید پس از ریختن پاک کننده با یک برس نرم، مواد مورد نظر را به تمام سطوح رسانده و سپس با یک حوله تمیز کف پارکت را برق اندازید.
یادتان باشد قبل از برق انداختن پارکت، آن را کاملا خشک کنید. شما می توانید برای برق انداختن کف پارکت، از یک بافر الکتریکی استفاده کنید. با استفاده از بافر الکتریکی، سطح پارکت شما در عرض چند دقیقه درخشان و براق خواهد شد. هم چنین می توانید از پشم بره و یا هر نوع پارچه نرم دیگری برای برق انداختن سطوح پارکت خود استفاده کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل خانه سبز مشهد

رستوران خانه اسپاگتی کیش

کباب خانه سلطان احمد استانبول

خانه مقدس حقیقت پاتایا تایلند

خانه وارونه در پوکت تایلند

خانه و موزه آتاتورک آنتالیا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد