آشنایی با محله های قدیمی پکن

کشور چین دارای تاریخچه بسیار طولانی با قدمتی در حدود 5000 سال است و خیابان ها و محله های باستانی بی شماری در این کشور وجود دارد که سبک معماری قدیمی و منحصر به فرد قدیمی خود را هنوز حفظ کرده است و از همین نقطه نظر محل جذابی برای گردشگران می باشد. اما آیا شما محله های بزرگ پکن برای بازدید را می شناسید؟ در این لیست برخی از محله های قدیمی چین در سال 2018 با سازه های قدیمی زیبا، زندگی عامیانه محلی، مکان های عالی برای چشیدن طعم و دیگر جذابیت های خاص برای کشف نوستالژی قدیمی چین آورده شده است. بیایید هر یک از آنها را قبل از رفتن بشناسید!

آشنایی با محله های قدیمی پکن

محله و خیابان تانکسی  (Tunxi)

محل Tunxi در پکن حدود 630 سال قدمت دارد.

خیابان قدیمی تانکسی بهترین خیابان عابر پیاده با سبک ساختمان های چینگ، مینگ و سلسله سانگ در چین است. در طول بیش از 600 سال در هوانگ شان، این یکی از قدیمی ترین خیابان ها با سازه های واقعی قدیمی در چین است و همچنین بهترین خیابان برای دیدن زیبایی معماری هوی است که دارای دیوارهای سفید، کاشی های سیاه و حکاکی های فوق العاده می باشد.

از آنجا که خیابان تانکسی یک محل کسب و کار کلیدی است که توسط کاسبان معروف آنهویی ساخته شده است، 853 متر طول دارد، شما می توانید ده ها فروشگاه معتبر که دارای محصولات مناسب مانند چای، جوهر و جای مرکب و غیره هستند را پیدا کنید. علاوه بر این، با قدم زدن در این محله می توانید از زیبایی فانوس قرمز و خرید  تنقلات محلی که مورد علاقه بسیاری از گردشگران است لذت ببرید.

آشنایی با محله های قدیمی پکن

محله بلین: مسجد مسلمان (سیسان)

این محله بیش از 1000 سال قدمت دارد.

این بلوک قدیمی بهشتی ​​برای غذاهای خانگی و خارجی است. علاوه بر این، واقعا جای خوبی برای پیدا کردن جذابیت های بین المللی و فرهنگ فراگیر شیان و چین است. در نزدیکی برج درام در جیان، بخش مسلمان نشین این محله دارای یک مسجد قدیمی است که هنوز از دست نرفته است. بنابراین، اگر شما به بخش مسلمان نشین این محله مراجعه کنید، از ساختارهای معمولی قدیمی که ترکیبی از ویژگی های معماری سنتی چینی و سبک های ویژه اسلامی است لذت خواهید برد. انواع مختلفی از غذاهای خوشمزه، و جوانه های طعم دار را می توانید در اینجا پیدا کنید.

آشنایی با محله های قدیمی پکن

محله چنگدو

این محله مدتهاست که به طور ملی شناخته شده است، حتی از سلسله های چینی و هان نیز آثاری در این محله به چشم می خورد که نشان دهنده شلوغی و ازدحام خیابان تجاری در زمان پادشاهی باستانی شو است. ساختمان های چوبی قدیمی با فانوس های قرمز روشن بر روی پیشخوان ها آویزان شده اند، فروشندگان در فروشگاه ها و در خیابان ها بسیار آرام و صمیمی هستند. روی دیوارها نقوشی از دریاچه های خیالی، رودخانه ها و پل های سنگی را می توان مشاهده کرد و بازدیدکنندگان از رنگ های متمایز پیاده رو و جذاب قدیمی چنگدو و عناصر متضاد بین المللی در این محله جادویی حیرت زده می شود. به هر حال، چنگدو خیابانی باستانی برای غذاهای محلی با طعم سیچوان مشهور است، که برای ذائقه جدید مناسب است.

آشنایی با محله های قدیمی پکن

خیابان هفان (هانگزو)

خیابان هفان بهترین خیابان باستانی باقی مانده و یکی از مشهورترین محله های پکن می باشد. خیابان هوفان نشان دهنده رفاه و عطر و طعم قدیمی این شهر است. در کنار دیوار عابر پیاده بیش از 1800 متر با سبک سلسله دیرین چینگ و دوره اولیه جمهوری چین نقاشی شده است، در مغازه های این محله می تواند پودر صورت، قیچی، توتون و تنباکو و سایر چیزها را خریداری کرد. این محله یکی از سرمایه های باستانی چین است.

خیابان بارخور (لهاسا)

آیا می خواهید در یک نگاه لهاسا را ببینید؟ خیابان بارخور باید بهترین انتخاب شما باشد. شما احساس می کنید که راه رفتن در طول این خیابان، جادویی است، جایی که زائران از نقاط مختلف جهان با چرخیدن، زانو زدن و غیره، به دلیل اعتقاد مذهبی خود به بودیسم، او را پرستش می کنند. علاوه بر این، بسیاری از ساختمان های قدیمی نیز  که خوب حفظ شده، در کنار خیابان وجود دارد.

ساخت و ساز های عجیب و رنگارنگ در سبک های تبتی که در هر دو طرف خیابان قرار دارد، واقعا زیبا هستند، به ویژه وقتی که در زیر نور آفتاب دیده می شوند. از آنجا که این محوطه مقدس در اطراف معبد جوخان ساخته شده است، شما به شدت توصیه می شود که در طول بازدید از لهاسا، حتما به آنجا نیز رفته و آن را کشف کنید.

آشنایی با محله های قدیمی پکن

محله سوژو

شناخته شده به عنوان "مینیاتوری از فرهنگ وو"، مکان مهمی برای بازدید از جذابیت های عجیب و غریب و عاشقانه است. با رودخانه های قدیمی در این محله قدیمی از مکان های مختلفی عبور می کنند، و به راحتی از سرگرمی و شگفتی های بسیار زیاد این محله لذت خواهید برد در حالی که با نقاشی های چینی چشمانتان را آشنا می کنید، قایق هایی را در رستوران ها یا خانه های اپرا در لب ساحل می بینید. در این محله قدیمی برای تماشای صحنه های شاد، همچنین می توانید یک قایق تفریحی را برای بازدید از خانه های قدیمی کلاسیک اجاره کنید و از داستان های جالب تر و قدیمی در مورد کانال سوچو مطلع شوید.  

کوئی کوایزایی بلوک خیابانی به سبک چینگ است. دارای سه مکان اصلی، یعنی کوین کوئیل، کوجی زایا و جینگ کوئلی است، که یکی از مکانهای دیدنی این شهر برای اوقات فراغت هستند، از سلسله چینگ بقایای زیادی در این محله دیده می شود. با قدم زدن در امتداد سه کوچه دوطرفه، شما می توانید خانه های چهار گوشه باستانی را با کاشی های سیاه و آجر مشاهده و تحسین کنید، که در آن یک سالن بزرگ به دنبال صدها سال قدمت پیش می آید. علاوه بر این، در این جاذبه معروف، شما می توانید بسیاری از مجسمه های جالب، نقاشی ها و حکاکی های روی دیوار را مشاهده کنید که اغلب برای گرفتن عکس های شخصی یا سلفی انتخاب می شوند.

آشنایی با محله های قدیمی پکن

در شب هنگامی که تمام چراغ ها روشن می شوند، نمای کوچه بسیار جذاب است و شما می توانید در یک بار، رستوران یا کافه نشسته تا بتوانید از این مکان قدیمی لذت ببرید. هنگامی که شما به آنجا سفر می کنید، می توانید دریابید که این محله در میان بازدید کنندگان داخلی و جهانی بسیار محبوب است.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر