توصیه هایی در مورد معرفی انرژی بخش های مغز

توصیه هایی در مورد معرفی انرژی بخش های مغز
نوشیدنی: برای حفظ بیشترین ظرفیت ذهنی، روزی هشت تا ده لیوان آب خالص بنوشید. این از کم شدن آب بدن جلوگیری می کند. حتی اگر شما اندکی دچار کمبود آب باشید. عملکرد ذهنی تان با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین ما برای خوب فکر کردن باید مقدار زیادی آی بنوشیم.
از داروهای تحلیل برنده نیروی مغز اجتناب کنید: اینها شامل الکل، آنتی هیستامین، داروهای ضد فشارخون و برخی داروهای ضد افسردگی می باشد، که همه به تفکر  ابهام آمیز و خراب شدن حافظه می انجامد.
بدنتان را حرکت دهید، مغزتان را فعال کنید:

توصیه هایی در مورد معرفی انرژی بخش های مغز

آنچه برای بدنتان خوب است برای مغزتان هم خوب است و این شامل ورزش منظم می باشد. ورزش جریان خون اکسیژن دار به مغز را افزایش می دهد. علاوه بر این ورزش سرعت واکنش را بالا برده و تولید انتقال دهنده عصبی را تشدید می کند که برای انتقال سریع پیام های عصبی در سراسر بدن لازم هستند.
چگونه بچه هایتان را تشویق کنید که غذاهای خوب بخورند:

توصیه هایی در مورد معرفی انرژی بخش های مغز
•    به تدریج برخی از غذاهای میان وعده را حذف کرده و گزینه های بهتری را جایگزین کنید، مثل میوه به جای شیرینی یا ماست یخ زده به جای بستنی.
•    از بچه هایتان دعوت کنید در درست کردن غذاها به شما کمک کنند. طی روند تهیه غذا، آنها می توانند درباره گروه های غذایی مختلف و اهمیت هر کدام چیزهایی بیاموزند.
•    بر کیفیت غذا تاکید کنید که برای فرزندتان خوشایند خواهد بود. به عنوان مثال: این سبب می شود در ورزش بهتر باشی، باعث می شود نمره امتحانت خوب شود، بزرگ و قوی می شوی و موهایت خوشگل تر به نظر می رسد.
•    قانون یک گاز بزن را در خانه به اجرا بگذارید. به این معنی که بچه هایتان با یک گاز دست کم مزه غذا را امتحان کنند. اگر غذا را دوست نداشته باشند، مجبور نیستند بقیه اش را بخورند. همین به بچه های شما بر آنچه خواهند خورد و آنچه نخواهند خورد تسلطی می دهد.
•    بچه های شما ممکن است چیزی را که پیش تر دوست نداشته اند دوست بدارند. اما برای آنکه چنین اتفاق بیفتد، شما دست کم باید غذاها را به آنها معرفی کنید تا به مرور زمان بر تعداد غذاهای مورد علاقه شان افزوده شود.
•    سرمشق غذا خوردن سالم باشید. بچه هایتان تماشا می کنند که شما چه می کنید، بنابراین با خوردن غذاهای مقوی و سالم سرمشق مثبتی برای آنها باشید.
•    عادات خوب غذا خوردن را تشویق کنید و به بچه هایتان که غذاهای تازه را امتحان می کنند، آفرین بگویید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مسجد ایرانیان در هند

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال