ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های گردشگری کشمیر در هندوستان

 ایالات کشمیر و جامو به یکی از مقاصد توریستی بسیار معروف در هندوستان تبدیل شده است. این ایالات امروزه به سرعت در حال پیشرفت هستند و گردشگری نیز در اقتصاد آن ها تاثیر به سزایی داشته است. Houseboats در منطقه ی J&K به عنوان یکی از مکان های فوق العاده زیبا که رویاهایتان در آن به حقیقت می پیوندند، شناخته شده است. در این خانه های قایقی شما می توانید تا حد ممکن به طبیعت نزدیک شوید و اوقات خوبی را در آن بگذرانید. یکی از رویاها و فانتزهای مردم سرتاسر دنیا همیشه این بوده است که روی آب زندگی کنند که در این محل، این رویا به حقیقت می پیوندد. در این محل از زیبایی طبیعت اطراف و همچنین صدای دلنشین آب روان بهترین ترکیب ممکن را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

جاذبه های گردشگری کشمیر در هندوستان

1- معابد کشمیر

یکی از عناصر مهم گردشگری در کشمیر، معابد آن است که به عنوان خاص ترین معابد در سطح دنیا شناخته شده اند. در ایالت کشمیر شما شاهد برج های مرتفع معابد مختلف هستید که در دل طبیعت قرار گرفته اند. بیشترین جمعیتی که از این معابد دیدن و در آن عبادت می کنند هندو ها هستند. تعداد زیادی از معابد کشمیر در کنار رودخانه ها و مناطق برفی قرار گرفته اند. یکی از معابدی که باید از آن دیدن کنید Amarnath است. این معبد به عنوان قدیمی ترین معبد کشمیر شناخته شده و از اهمیت زیادی برخوردار است. قدمت این معبد به قرن 5 ام باز می گردد. از دیگر معابد ایالات کشمیر می توان به Raghunath، Vaishno Devi، Shankaracharya، Sudh Mahadev، Avantipur و Baboor اشاره کرد که هر کدام از معماری و سبک خاصی برخوردار هستند.

جاذبه های گردشگری کشمیر در هندوستان

2- دریاچه های کشمیر

در این منطقه دریاچه های زیادی وجود دارند که اغلب برای گردشگران بسیار جذاب هستند. به طور مثال یکی از دریاچه های معروف کشمیر Dal Lake نام دارد که به عنوان تاج کشمیر معروف است. این دریاچه یکی از محبوب ترین و پر بازدید ترین دریاچه های این ایالت است. دریاچه ی دال در وسط باغی به نام Mughal-era قرار گرفته است و دارای تعداد زیادی نیلوفر آبی است. این دریاچه یکی از جاهایی است که به شما تجربه ی زندگی روی قایق های خانگی را می دهد و می تواند سفر به کشمیر را برایتان دو چندان جذاب کند. البته فعالیت های دیگری نظیر کایاک، canoeing و سایر فعالیت های آبی را می توانید در این دریاچه انجام دهید. از دیگر دریاچه های جذاب این منطقه می توان به Nagin Lake، Surinsar Lake، Mansar Lake، Pangong Lake، Tso Moriri Lake و ... اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری کشمیر در هندوستان

3- فستیوال ها و مراسمات کشمیر

همانطور که می دانید کشمیر به عنوان بهشت روی زمین شناخته شده است. همچنین باید بدانید که فرهنگ مردم این ایالت بسیار غنی و از گذشتگان تا به کنون به ارث رسیده است. از فستیوال های معروف این ایالت می توان به Makar Sankranti اشاره کرد که هرسال در تاریخ 13 ژانویه جشن گرفته می شود. در این فستیوال مردم در دریاچه های مقدس به حمام کردن می پردازند و به این شیوه به خوش آمد گویی بهار می پردازند. از دیگر فستیوال های معروفی که در این منطقه جشن گرفته می شود می توان به Baisakhi اشاره کرد که در واقع فستیوالی برای گرامی داشتن پیوند زوجین است. همانند فستیوال قبلی این فستیوال نیز در کنار دریاچه های مقدس کشمیر برگزار می شود.

جاذبه های گردشگری کشمیر در هندوستان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد