قوی ترین پاسپورت های دنیا در سال 2018 - 0.0 out of 5 based on 1 vote

قوی ترین پاسپورت های دنیا در سال 2018

برای سفر به کشورهای خارجی مسلما نیاز به گذرنامه یا پاسپورت دارید. پاسپورت هرکسی نشان می دهد که در کجا به دنیا آمده و به چه کشورهایی سفر کرده است.
قوی تر بودن پاسپورت یعنی ساکنان آن کشور اجازه ورود به تعداد بیشتری از کشورها را بدون داشتن ویزا دارند. این قدرت هر ساله با توجه به موقعیت اقتصادی و سیاسی هر کشور تغییر می یابد.


قوی ترین پاسپورت های دنیا در سال 2018رتبه بندی هایی که مشاهده خواهید کرد بر اساس وبسایت معتبر پاسپورت ایندکس (passportindex) است که محبوب ترین ابزار تعاملی آنلاین محسوب می شود. اخبار روز و تغییرات مربوط به پاسپورت ها را می توانید در این وبسایت پیگیری کنید. همچنین هر شخص یا دولتمردی با بررسی این وبسایت اطلاعات بسیار خوبی برای برنامه های آینده خود و کشورش را می تواند به دست بیاورد.
پاسپورت ایران در گروه 20 پاسپورت قدرتمند دنیا نیست و از بین 199 کشو در رتبه 91 قرار دارد. ما می توانیم به 39 کشور جهان بدون ویزا سفر کنیم که در این بین برای 12 کشور به اخذ ویزای لب مرزی احتیاج داریم. برای باقی کشورها هم همراه داشتن ویزا الزامی هست. کشورهای هم رتبه ایران در قدرت پاسپورت بنگلادش، سری‌لانکا و اریتره هستند. ضعیف ترین گذرنامه هم به کشور افغانستان با 25 کشور بدون ویزا تعلق دارد.


قوی ترین پاسپورت های دنیا در سال 2018
1- سنگاپور
سنگاپور کشوری مدرن واقع در جنوب شرقی آسیا است. ثروت زیاد و صنعت گردشگری قوی نیز جزو نقاط قوت این کشور است. با داشتن گذرنامه سنگاپور می توان بدون داشتن ویزا، به 164 کشور دنیا وارد شد که 37 مورد آن نیاز به ویزای لب مرز دارد.

قوی ترین پاسپورت های دنیا در سال 20182- کره جنوبی 

کره جنوبی که پایتخت آن شهر سئول نام دارد. پیشرفت های فراوان اقتصادی در این کشور بسیار چشم گیر بوده و موفقیت هایی در زمینه های مختلف را برای آنها در پی داشته است. ساکنان این کشور می توانند به 163 کشور دنیا بدون ویزا وارد شوند که در 42 مورد نیاز به ویزای لب مرز دارند.


قوی ترین پاسپورت های دنیا در سال 2018
3- آلمان و ژاپن
آلمان و ژاپن در یک سطح قرار داشته و با داشتن گذرنامه هرکدام از این دو کشور می توان بدون گذرنامه به 162 کشور سفر کرد. از این 162 کشور، برای آلمان 36 و برای ژاپن 42 مورد نیاز به ویزای لب مرز می باشد.

 

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مسجد ایرانیان در هند