معرفی انواع چادر مسافرتی مناسب برای خانواده ها - 5.0 out of 5 based on 1 vote

معرفی انواع چادر مسافرتی مناسب برای خانواده ها

اگر شما عاشق طبیعت گردی هستید، مطمئنا در طول سفرتان به چادر مسافرتی احتیاج پیدا می کنید. اگر قصد دارید به سفری یک روزه در دل طبیعت بروید، با ما همراه باشید تا انواع چادرهای مسافرتی را به شما معرفی کنیم.

چادر ساده | The basic ridge tent

معرفی انواع چادر مسافرتی مناسب برای خانواده ها

یکی از ساده ترین مدل های چادر مسافرتی است و خیلی راحت و سریع برپا می شود. مشکل این چادر ها این است که ارتفاع کمی دارند و فقط برای خوابیدن مناسب هستند اما پایداری خوبی دارند.

چادرهای گنبدی | Dome tent

زمانی که شما زیاد مسیرهای پیاده روی ندارید، چادرهای گنبدی بهترین انتخاب می باشند. این چادرها توسط میله ها به حالت گنبد در می آیند و بالای چادر را در برمی گیرند. البته زمانی که سایز چادرها بیشتر شود، پایداری آنها در مقابل ورزش باد کم می شود. هم چنین پایداری این چادرها نسبت به چادرهای ساده کمتر است.

چادر ژئودسیک | Geodesic

معرفی انواع چادر مسافرتی مناسب برای خانواده ها

چادر ژئودسیک، پایدار ترین نوع چادر برای شرایط آب و هوایی شدید به شمار می رود. این چادر ها، توسط میله ها که بر روی سطح عبور می کنند و در یک تقاطع به شکل مثلث متصل می شوند، برپا می گردند.

چادرهای فوری | Instant or quick-pitch tents

 چادر های فوری، مدل های جدیدی از چادرهایی هستند که خودشان باز می شوند. در واقع فقط با چرخاندن قاب، چادر به یک بسته دایره ای تبدیل می شود و نیازی به سر هم کردن هیچگونه میله ای نیست. این چادر ها در شرایط  بد آب و هوایی هم از پایداری خوبی برخودار هستند. 

چادرهای بادوام | Inflatable tents

معرفی انواع چادر مسافرتی مناسب برای خانواده ها

چادر های بادوام، یکی از گران ترین و کم یاب ترین چادرها می باشند. این چادرها به راحتی و فقط با روشن کردن کمپرسور، برپا می شوند. از معایب این چادر می توان به وزن سنگین آنها اشاره کرد.  

چادر خیَم | The Khyam system

یکی از معروف ترین چادرهای فوری، چادر خیم است. این چادر به دلیل معروفیت، بیش از یک دهه در بازار بوده است. این نوع چادر به راحتی برپا می شود و فقط کافی است که آن را از کیسه خود بیرون بیاورید و با چند حرکت ساده، چادر خود را آماده سازید.

چادر تونلی | Tunnel tents

معرفی انواع چادر مسافرتی مناسب برای خانواده ها

چادر های تونلی دارای فضای بیشتری برای استراحت هستند. در این چادر، میله ها به صورت موازی و به شکل یک تونل در کنار هم قرار گرفته اند. چادر های تونلی دارای اندازه و سبک های مختلفی می باشند و برای سفرهای خانوادگی، بهترین گزینه هستند.

چادر ویساویس | Vis-à-vis

ساخت چادر ویساویس، اولین بار در فرانسه آغاز شد. این چادرها دارای اتاق های اضافی هستند و بخش بزرگی از چادر در وسط آن قرار دارد. در واقع اتاق ها در اطراف چادر قرار گرفته اند.

چادر پاد | Pod living

معرفی انواع چادر مسافرتی مناسب برای خانواده ها

چادر پاد، نوعی چادر است که دارای یک بخش مرکزی و چند اتاق می باشد که به این مرکز وصل شده اند. این نوع چادر برای سفر های خانوادگی بسیار مناسب است و بچه ها می توانند اتاق های مخصوص به خودشان را داشته باشند. از معایب این چادر، می توان به اشغال فضای زیاد، اشاره کرد. بسیاری از مناطق مجاز کمپینگ، اجازه برپا کردن این نوع چادرها را نمی دهند یا پول بیشتری از شما می گیرند. هم چنین حمل این نوع چادرها کمی سخت است؛ زیرا بسیار سنگین می باشند.

چادر قابی | Frame tents

معرفی انواع چادر مسافرتی مناسب برای خانواده ها

در ساخت چادرهای قابی، از یک چارچوب محکم و میله های مستقیم (معمولا فولاد) با مفاصل زاویه دار استفاده می کنند. این چادر ها، علاوه بر پایداری، از فضای خوبی نیز برخودار هستند.

چادرهای بزرگ خانوادگی | Large family tents

این نوع چادرها با اینکه کوچک هستند ولی دارای فضای زیادی می باشند. این نوع چادر ها برای سفر های خانوادگی بسیار مناسب هستند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

صفحه پکیج ها

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور مالزی با قیمت مناسب ویژه شهریور 94

تور ارمنستان ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

تور مشهد ویژه شهریور 94 با قیمت مناسب

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر