نقد فیلم مهمان نامرئی - 5.0 out of 5 based on 2 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نقد فیلم مهمان نامرئی

نام فیلم: مهمان نامرئی (the invisible guest)

کارگردان: اوریول پائولو

نویسنده: اوریول پائولو

بازیگران: ماریو کاساس، آنا وگنر، خوزه کرونادو، باربارا لنی، داوید سلباس

نقد فیلم مهمان نامرئی

سال ها پیش کتاب های جنایی در صدر فروش جهان قرار داشتند. مردم عاشق داستان هایی پیچیده بودند که افرادی برای حل نشدن آن و افراد دیگر برای حل شدنش تلاش می کردند. هم اکنون نام شرلوک هولمز به بخشی از فرهنگ جهانی بدل شده است. کسی که توان حل معماهای گوناگون را داشت و همه را با نبوغ خودش شگفت زده می کرد. وقتی پای چنین داستان هایی به دنیای سینما هم باز شد، استقبال بی نظیری از آن ها شد. آلفرد هیچکاک که یکی از افسانه های تاریخ سینما است فیلم های فوق العاده ای بر روی پرده برد و سبک جدیدی از داستان های جنایی حتی فراتر از داستان های شرلوک هولمز و پوآرو را خلق کرد. تا همین امروز هم ژانر جنایی طرفداران زیادی دارد و استقبال از فیلم مهمان نامرئی هم به علل فوق قابل فهم است. البته ممکن است این فیلم از انتظارات، کیفیت کمتری داشته باشد اما به هر جهت یک فیلم جنایی است، یعنی محصولی از ژانری که طرفداران زیادی دارد و از آن چشم پوشی نخواهند کرد.

نقد فیلم مهمان نامرئی

یک فرد موفق که با معشوقه اش در حال خیانت به همسرش است و معشوقه هم در حال خیانت به شوهرش در یک مخمصه می افتند. مخمصه ای که برای خارج شدن از آن داستان های موازی زیادی برای کسانی که به دنبال حقیقت هستند ایجاد می شود تا دست آخر ترکیبی از هنر، هوش و تعهد ماجرای اصلی را هویدا می کند. در طول داستان مدام نظر شما در مورد شخصیت ها عوض می شود. از سویی به سوی دیگر می روید و برای خود شخصیت ها را از گناه کار به معصوم و از معصوم به بی گناه تبدیل می کنید. قطعا فیلمی که در چنین ژانری باشد و بتواند چنین اثری بر شما بگذارد رسالت خود را انجام داده است، گیج کردن بیننده.

مهمان نامرئی از آن دسته فیلم هایی است که باید حتما آن را از همان ابتدا با دقت بسیار زیادی تماشا کنید. صحنه ها، اتفاقات، جزئیات، دیالوگ ها و هر چیز ریزی را نباید از دست بدهید. چون داستان با همه ی آن ها کار دارد و مدام در فهم شواهد و اتفاقات به آن ها رجوع می کند. این فیلم برای حرفه ای های عاشق ماجراجویی و کشف جنایت ساخته شده است. برای کسانی که درون خود یک کارآگاه خفته دارند که با چنین فیلم هایی از خواب بیدار می شود.

این فیلم جوایز زیادی کسب نکرد اما در IMDB نمره ی خوبی را به دست آورده که نشان از اقبال بیینده ها به این فیلم دارد. به طور کلی سینمای اسپانیا یا کارهای خیلی ضعیف دارد یا کارهای خیلی خوب. این فیلم از کارهای خیلی خوب اسپانیا است.

نقد فیلم مهمان نامرئی

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مطالب مشابه

سارا و مهمان کوچک (1)

سارا و مهمان کوچک (2)

مهمان ویژه

گردشگری فیلم

نقد فیلم خون به پا خواهد شد

نقد انیمیشن رالف خرابکار

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد