ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه عینک خود را تمیز کنیم

- دست هایتان را بشورید و خشک کنید. قبل از تمیز کردن عینک، مطمین شوید دست هایتان فاقد چربی، لوسیون و کرم و خاک یا هرچیز دیگری است که می تواند باعث الودگی عینک شود. از صابون های فاقد لوسیون یا مایع دستشویی برای شستن دست و از حوله فاقد پرز برای خشک کردن استفاده کنید.

- عینک خود را زیر جریان اب ولرم بشورید. این کار، خاک و دیگر الودگی ها را که می تواند باعث خراش شیشه های عینک شما شود را پاک می کند. هرگز از اب گرم برای شستن عینک استفاده نکنید. اب گرم پوشش های روی شیشه عینکتان را از بین می برد.

 

چگونه عینک خود را تمیز کنیم

- روی شیشه ی عینک یک قطره کوچک مایع دستشویی فاقد لوسیون بریزید. اکثر مایع های دستشویی بسیار غلیط هستند و تنها یک قطره کوچک را برای شستشو استفاده کنید. می توانید یک قطره روی نوک انگشتتان بریزید. دقت کنید از برند هایی استفاده کنید که حاوی لوسیون یا مرطوب کننده نباشد.

- برای چند ثانیه اطراف شیشه های عینک و فریم را مالش دهید. شما تمام بخش ها از جمله پد بینی و انتهای دسته ها که پشت گوش قرار می گیرند را شستشو دهید. مطمین شوید که لبه های شیشه جاهایی که در تماس با فریم هستند را به دقت از خاک، چربی و الودگی تمیز کنید.

- هر دو سمت شیشه ها را بشورید. تمام اثرات صابون و شستشودهنده ها را از بین برده، در غیر این صورت شیشه ها لک می شوند.

- به ارامی فریم را تکان دهید تا اثرات اب از شیشه و فریم کاملا خشک شود.

- با دقت شیشه ها را با حوله یا دستمال بدون پرز خشک کنید. از حوله ای که با مایع های نرم کننده شستشو داده نشده، استفاده کنید. حوله ی نخی بهترین انتخاب برای خشک کردن شیشه ها است. دقت کنید که حوله تمیز باشد، الودگیها روی حوله می تواند باعث ایجاد خراش روی شیشه ها شود و هم چنین حوله های چرب نیز باعث لکه انداختن خواهد شد. هیچ گاه از پارچه های خشن یا حتی معمولی، گوشه لباس، مقنعه، دستمال کاغذی یا هر چیز دیگری برای پاک کردن عینک استفاده نکنید چون باعث خش افتادن لنز عدسی میگردد. 

 

چگونه عینک خود را تمیز کنیم

- دوباره شیشه ها را چک کنید. اگر هر گونه الودگی باقی مانده، با پارچه آن را دوباره تمیز کنید. (می توانید از دستمال های میکروفایبر موجود در اکثر فروشگاه ها استفاده کنید.) اگر هیچ کدام از وسایل بالا را در اختیار نداشتید، از دستمال های یک بار مصرف پاک کننده شیشه ی عینک استفاده کنید. این دستمال ها مخصوص تمیز کردن لنزهای طراحی شده اند.

- اگر عینک شما با آب دریا خیس شد فقط از آب بدون کلر برای تمیز کردن آن استفاده کنید و سپس با دستمال مخصوص خشک کنید. به هیچ عنوان عینک آغشته به شن و ماسه را با دستمال پاک نکنید، اول با آب بشویید سپس دستمال بکشید. در کنار ساحل فقط از آب معدنی برای تمیز کردن شیشه عینک استفاده کنید و عینک خود را با آب دریا یا رودخانه نشویید.

نکته:

- برای جلوگیری از مشکل دید، شیشه ضدخش خریداری کنید.

- در صورت عدم استفاده از عینک، آن را داخل قاب عینک قرار دهید.

- از گوشه لباس خود برای تمیز کردن عینک استفاده نکنید. اغلب پارچه ها دارای الیاف ساینده ای هستند که روی شیشه خش و لکه به جا می گذارند.

- از سرکه، سفید کننده و آمونیاک یا هر نوع تمیز کننده شیشه، پنجره برای تمیز کردن شیشه عینک استفاده نکنید. این مواد باعث از بین رفتن پوشش روی لنز عینک مخصوصا لنزها، تلقی می شوند که به هیچ صورت قابل جبران نیست.

 

چگونه عینک خود را تمیز کنیم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

میخک را بهتر بشناسید

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

خواص درمانی نعناع فلفلی را بیشتر بشناسید

گردو را در جیره غذایی خود قرار دهید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد