ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه لوازم آرایش خود را تمیز کنیم؟

چگونه لوازم آرایش خود را تمیز کنیم؟
تفاوت لوازم آرایش ها با یکدیگر چیست؟
ریمل نسبت به دیگر لوازم آرایشی عمر کمتری دارد، توجه داشته باشید در هر بار استفاده از ریمل، اکسیژن و باکتری ها به مایع آن اضافه می شود به همین دلیل ممکن است بعد از مدتی موجب حساسیت یا عفونت چشمی شود. هر زمان که تغییری در محتوی آن مشاهده کردید، آن را عوض کنید.
رژ لب های کرمی نسبت به سایر رژ لب ها دوام بیشتری دارند. شما می توانید از آنها، تا زمانی که تغییر بو و بافت ندادند، استفاده کنید. به طور معمولا رژ لب ها به مدت یک سال و نیم تا 2 سال قابل استفاده خواهند بود.
مصرف لوازم آرایش تاریخ گذشته چه خطراتی دارد؟
بسیاری ازخانم ها بدون توجه به تاریخ مصرف لوازم آرایش تان، آنها را تا زمانی که به اتمام می رسند، مصرف می کنند. این کار در واقع سلامتی شان را به خطر می اندازید. استفاده از لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته موجب التهاب، آکنه، بسته شدن منافذ پوستی، عفونت و زخم می شود که دلیل تمام آنها نیز انتقال باکتری به پوست تان است.
حتما هنگام استفاده از آنها، به تاریخ انقضایشان دقت کنید. زمانی که رنگ، بافت و حتی بوی آن نیز تغییر می کند،نشانه خراب شدن لوازم آرایشی می باشد. حتی اگر هنگام استفاده از آنها پوست یا چشم تان دچار حساسیت شده، بهتر است که آنها را هر چه سریع تر دور بیاندازید.
با پدها و شت های آرایشی چه کنیم؟

چگونه لوازم آرایش خود را تمیز کنیم؟
برای جلوگیری از حساسیت های پوستی، باید هر چند وقت یک بار پدهای آرایشی خود را تمیز کنید. شت های آرایشی دارای منافذی هستند که باکتری ها، روغن و گرد و غبار را به خود جذب می کنند، از این رو با تمیز کردن آنها نه تنها بر عمر لوازم آرایش تان می افزایید، بلکه از بروز بیماری و حساسیت های پوستی نیز جلوگیری می کنید.
برای تمیزکردن  شت ها می توانید از آرایش پاک کن ها کمک بگیرید. ابتدا آن را با آب ولرم خیس کنید، سپس مقداری آرایش پاک کن روی آن بمالید تا کاملا تمیز شود. پس از آن، آبش را بگیرید و بگذارید که به طور طبیعی خشک شود. شما می توانید به جای آرایش پاک کن ها از شامپو بچه نیز استفاده کنید
اسفنج های آرایشی را چگونه تمیز کنیم؟

چگونه لوازم آرایش خود را تمیز کنیم؟
برای شستن اسفنج، ابتدا آن را خیس کنید، سپس آرایش پاک کن را روی آن بریزید و چندین بار بمالید تا تمام کثیفی ها از آن جدا شود. پس از آب کشی، آن را در هوای آزاد بگذارید تا به طور طبیعی خشک شود. اگر پس از شستشو، متوجه لکه های سیاهی روی آن شدید، بهتر است که همان لحظه آن را دور بیاندازید. باید هر بار پس از استفاده یا حداقل هفته ای یک بار آنها را تمیز کنید. اگر بتوانید آنها را تمیز و سالم نگه دارید، تا 3 تا 4 ماه می توانید از آنها استفاده کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

میخک را بهتر بشناسید

چگونه از رمز عبور خود محافظت کنیم

خواص درمانی نعناع فلفلی را بیشتر بشناسید

گردو را در جیره غذایی خود قرار دهید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد