آشنایی با منطقه توریستی گردنه حیران

منطقه توریستی گردنه حیران در استان گیلان از مهم ترین جاذبه های گردشگری این استان است. طبیعتی بکر و دوست داشتنی که در جاده آستارا – اردبیل و در 5 کیلومتری شهر مرزی آستارا قرار دارد. منطقه گردشگری و تفریحی گردنه حیران دارای چندین روستای زیبا، امکانات رفاهی و تفریحی مناسب، چشم اندازی زیبا و منحصربفرد است و در نزدیکی روستایی به همین نام قرار گرفته است. روستای حیران از توابع شهرستان آستارا که در 30 کیلومتری آن قرار دارد. رطوبت دریای خزر باعث شده این منطقه در بیشتر روزهای سال دارای مه گرفتگی باشد. مه گرفتگی که زیبایی مناظر این منطقه را چند برابر می کند.

آشنایی با منطقه توریستی گردنه حیران

پارک ملی هیرکان

در نزدیکی این گردنه پارک ملی هیرکان قرار گرفته که در منطقه مرزی ایران و آذربایجان قرار دارد. این پارک ملی از چشم انداز بسیار زیبایی برخوردار است. این جنگل در سال 2004 میلادی افتتاح شد که بالغ بر 40 هزار هکتار وسعت دارد. این پارک یک زیستگاه بزرگ برای گونه های گیاهی و جانوری کمیاب این منطقه است.

آشنایی با منطقه توریستی گردنه حیران

بخش های تفریحی منطقه گردنه حیران

رانندگی در گردنه حیران و تماشای مناظر زیبای این مسیر از جمله پارک ملی هیرکان، جنگل های سرسبز این منطقه و روستاهای زیبای مسیر از جمله روستای حیران، مشند، کشفی و... یک تجربه شگفت انگیز و بیاد ماندنی است. گشت و گذار در جنگل فندقلو که از جاذبه های گردشگری شهرستان نمین است از دیگر بخش های خاطره انگیز سفر به گردنه حیران می باشد. اما بخش اصلی سفر به گرنه حیران، بازدید از مجموعه تفریحی و گردشگری دهکده گردنه حیران است. دهکده ای با مجموعه ای از امکانات تفریحی از جمله تلکابین، پیست کارتینگ، ترامبولین، سورتمه ریلی حیران و... است. مهیج ترین بخش این مجموعه تلکابین آن است که در سال 1390 به بهره برداری رسیده است. طول این تلکابین حدود 2 کیلومتر است و ایستگاه دوم آن در ارتفاع 500 متری از سطح دریا واقع شده است. بهترین فصل های برای سفر به این منطقه توریستی و تفریحی، تابستان و بهار است. این منطقه به دلیل کوهستانی بودن دارای زمستان های بسیار سرد همراه با بارش سنگین برف است.

آشنایی با منطقه توریستی گردنه حیران

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر