آشنایی با کمبریج انگلستان

کمبریج، یکی از زیبا ترین شهر های انگلستان که در 80 کیلومتری شمال لندن و در کنار یک رود زیبا به نام رود کم قرار دارد. این شهر دارای دانشگاه های تراز اول و دانشکده های قدیمی و مراکز پژوهشی مهم مانند باغ های گیاه شناسی است. شهر کمبریج از جایگاه علمی و فرهنگی بالایی در انگلستان برخوردار است و به دلیل وجود دانشگاه های سطح اول جهان سالانه دانشجویان بسیاری از نقاط مختلف جهان، بورسیه این دانشگاه ها می شوند. معماری های باشکوه و دیدنی و ابنیه تاریخی در گوشه گوشه این شهر دیده می شود. کمبریج شهری با تاریخ و فرهنگ غنی در کشور انگلستان است.

آشنایی با کمبریج انگلستان

کمبریج را در تمام جهان با دانشگاه های مشهورش می شناسند. اهالی این ششهر مهمان نواز هستند و مهمانی های بزرگ دانشجویی در این شهر برگزار می شود. گردشگری این شهر تحت تاثیر اقامت دانشجویان از کشور های مختلف جهان در این شهر است. عاملی که باعث رونق اقتصاد و صنعت گردشگری برای اهالی این شهر شده است. علاوه بر دانشگاه ها و دانشکده های معروف این شهر دارای ابنیه تاریخی ارزشمند و مکان های فرهنگی کهن است که بازدید از آن ها تجربه ای هیجان بخش و متفاوت خواهد بود. ساعت کمبریج حدود 3 ساعت و نیم از ساعت ایران عقب تر است. اهالی کمبریج مانند سایر شهر های انگلستان به زبان انگلیسی صحبت می کنند واحد پول آنان پوند استرلینگ است.

آشنایی با کمبریج انگلستان

وضعیت آب و هوا در کمبریج

به دلیل وجود جریان اقیانوسی گلف استریم، کمبریج نیز مانند سایر شهر های انگلستان مانند لندن دارای آب و هوای اقیانوسی معتدل است. کمبریج در خشک ترین منطقه انگلستان واقع شده است؛ مناطق شمالی انگلستان مانند کمبریج در یک منطقه خشک نسبت به سایر شهر های انگلستان قرار گرفته اند. میزان بارش سالیانه در این شهر تقریبا نیمی از میانگین بارش سالیانه در انگلستان است. کمبریج در مقایسه با سایر شهر های انگلستان شهری کم باران است. میزان بارش برف نیز در این شهر بسیار کم است. میانگین بارش باران در این شهر 570 میلی لیتر است اما در برخی سال ها میانگین بارش باران در این شهر تا 70 میلیتر هم کاهش داشته است و به میانگین 500 میلیتر رسیده است.

ماه های مه تا سپتامبر بهترین زمان برای سفر به این شهر است، گرم ترین ماه های سال در کمبریج ماه های آگوست، جولای و جوئن هستند. در نیمی از روزهای سال احتمال بارش باران در کمبریج وجود دارد. دمای هوا در کمبریج متغیر است. گرم ترین دمای سالانه در کمبریج 23 درجه سانتی گراد و آن هم در اواخر ماه جولای است. کم ترین دمای هوا در شب های تابستانی این شهر 13 درجه سانتی گراد است کع البته این دما به ندرت اتفاق می افتد. رطوبت نسبی در شهر کمبریج نسبتا بالا است. کم ترین مقدار رطوبت در ماه جولای است. در ماه نوامبر ممکن است درصد رطوبت هوا به 88 هم برسد و به همین دلیل شرجی ترین ماه سال در کمبریج ماه نوامبر است. ماه فوریه، آگوست و مارس بیشترین تعداد گردشگران و بیشترین تعداد سفر به این شهر دیده می شود. در این ماه ها به دلیل حجم بالای مسافران و افزایش مسافرت ها به این شهر، شاهد گران شدن اقامت هتل ها و گرانی کالاهای مورد نیاز گردشگران می شویم. ماه های آوریل سپتامبر و ژانویه کم ترین احتمال بارش باران وجود دارد و اکثر گردشگران هم تمایل دارند در این ماه ها به کمبریج سفر کنند، در ماه هایی که احتمال بارندگی بسیار کم است و رطوبت هوا در پایین ترین سطح قرار دارد. ماه دسامبر خلوت ترین ماه کمبریج است، اگر قصد دارید در خلوت ترین زمان ممکن به کمبریج سفر کنید. این ماه بهترین زمان برای مسافرت به کمبریج است.

آشنایی با کمبریج انگلستان

سایت کوچ سرفینگ

یک سایت مفید برای پیدا کردن یک اقامتگاه رایگان یا ارزان، این سایت می تواند برای همه گردشگران که قصد سفر به کمبریج را دارند مفید باشد. شما در این سایت می توانید به دنبال یک میزبان بگردید. یکی از اهالی کمبریج که یک اقامتگاه رایگان یا ارزان را در اختیار شما قرار دهد. با این کار هم در هزینه های خود صرفه جویی می کنید و هم می توانید برای گشت و گذار و راهنمایی برای پیدا کردن مکان های گردشگری کمبریج ار این دوست خارجی کمک بگیرید.

هزینه اقامت در کمبریج

اگر قصد اقامت در کمبریج را دارید باید بدانید که هزینه اقامت در یک هاستل باید شبی 25 پوند بپردازید و برای اقامت در یک هتل ارزان باید شبی 70 پوند پرداخت کنید. در هتل ها خدمات و پذیرایی در سطح مطلوب انجام می شود. اما خدمات و پذیرایی در هاستل ها در سطح و کیفیت پایینی قرار دارد. ارزان ترین غذا های انگلستان را می توانید در کمبریج خریداری کنید. هزینه سفارش غذا در رستوران های کمبریج با توجه به نوع رستوان، بین 10 تا 35 پوند می شود. برای صرف هزینه کم تر می توانید موارد اولیه را از فروشگاه های شهر خریداری کرده و خودتان غذا تهیه کنید. شما می توانید با 45 تا 55 پوند، مواد اولیه برای پحت غذا به مدت یک هفته را خریداری کنید.

آشنایی با کمبریج انگلستان

جاذبه های دیدنی شهر کمبریج

دانشگاه ها، دانشکده های قیدمی، استحکامات نظامی به جا مانده از زمان قدیم، کلیساها، موزه ها و ابنیه تاریخی بخش های اصلی گردشگری در کمبریج را تشکیل می دهند. برای دیدن این بناهای تاریخی می توانید با پیاده روی خود را به این مکان های دیدنی برسانید، همچنین می توانید از اتوبوس های شهری و تاکسی نیز استفاده کنید. از جاذبه های دیدنی این شهر می توان به پل آه کمبریج، دانشگاه گیاهان کمبریج، رودخانه کم، مراکز خرید شهر مانند بازار میدان، کالج کینگ و شاپل کالج کینگ، باغ گیاه شناسی دانشگاه کمبریج، کلیسای مریم مقدس، کلیسای گرد، کالج ترینیتی، موزه فیتزوولیام، موزه باستانی شناسی و انسان شناسی کمبریج، اشاره کرد.

آشنایی با کمبریج انگلستان

 آشنایی با کمبریج انگلستان

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر