ماجرای زنی که در تابوت زنده شد!

در سال 1724 میلادی، "مارگارت دیکسون" در میدان اصلی ادینبورگ اعدام شد. اعدامی که در ملا عام برگزار شد و مسئولین دادگاه و کلیسا، دوستان، اعضای خانواده و افرادی که تنها برای تفریح آمده بودند، مرگ دیکسون را از نزدیک دیدند. اما پس از مرگش، اتفاقات عجیبی رخ داد که در ادامه به آن می پردازیم.


ماجرای زنی که در تابوت زنده شد!

مارگارت دیکسون (Margaret Dickson) زنی بود که گفته می شود محکوم به قتل یک نوزاد بود. او نوزاد تازه متولد شده خود را در نزدیکی یک رودخانه رها کرده بود. دیکسون در شهر نمک و ماهی میفروخت. 20 سال بیشتر سن نداشت که با یک مرد ماهیگیر ازدواج کرد. مدتی بعد همسرش او را به دلایل نا معلومی ترک کرد و مجبور شد برای گذران زندگی اش در رستورانی واقع در مرز اسکاتلند کار کند. مدتی که گذشت، دیکسون عاشق پسر صاحب رستوران شد و با او ازدواج کرد و صاحب فرزنید شد. اما بنا به دلایلی چون زنده بودن همسر قبلی اش و کم سن و سال بودن همسر جدیدش حاضر نبود فرزندش را نگه دارد.
دیکسون در طی مدت بارداری، همواره این موضوع را از دیگران پنهان می کرد. با اینکه هیچ وقت مشخص نشد این فرزند زنده به دنیا آمد یا مرده، اما در همان روز تولد پیکر بی جان او در کنار رودخانه پیدا شد. مارگارت در دادگاه ادعا کرده بود که فرزندش شرایط خوبی نداشته و در کنار رودخانه از حال رفته ولی دادگاه ادعاهای او رار نپذیرفته و محکوم به اعدام شده است.


ماجرای زنی که در تابوت زنده شد!

مراسم اعدام همچون دیگر اعدام ها به طور علنی بود و تنها تفاوتش این بود که مامور اعدام جان دالگیلش، دست های دیکسون را باز گذاشت و او تلاش می کرد تا بند را ازگردنش دربیاورد. افراد حاضر در مراسم اعدام با پرتاب سنگ مانع از انجام این کار می شدند و نهایتا دیکسون جان خود را از دست داد. تا دقایقی پیکر بی جان زن، آویزان بود تا خانواده اش جسد او را تحویل گرفتند تا به زادگاهش، موسلبورگ ببرند.


ماجرای زنی که در تابوت زنده شد!

خانواده دیکسون مسیر طولانی ای را برای رسیدن به شهر موسلبورگ طی می کردند که در میانه مسیر و در محلی به نام پفمیل (Peffermill) توقفی کوتاه جهت استراحت داشتند. آنها وارد رستورانی شدند و تابوت را در خارج از رستوران رها کردند. سر و صداهای عجیبی از داخل تابوت به گوش می رسید تا اینکه همگان متوجه زنده بودن دیکسون شدند!

 

ماجرای زنی که در تابوت زنده شد!

ماجرای زنی که در تابوت زنده شد!
پس از زنده شدن مارگارت، دیگر مجازاتی برایش تعیین نکردند. چون او یک بار اعدام شده بود، یک بار مرده بود و یک بار حکم اش به اجرا درآمده بود. او دوباره توانست به دنیا بازگردد و در کنار همسرش زندگی کند. او بعدها صاحب چندین فرزند هم شد. شغل ماهی فروشی را نیز همچنان ادامه داد. مردم شهر هم او را "زن نیمه مرده" لقب داده بودند.


ماجرای زنی که در تابوت زنده شد!

گفته شده که دیکسون پس از زنده شدن، هفته ای یک روز را برای انجام مراسمات دینی در کلیسا بوده و عبادت می کرده است. تاریخ دقیق مرگ او مشخص نیست اما به احتمال زیادی در سال 1753 برای دومین بار جان خود را از دست داد، و این بار هیچ وقت به دنیا برنگشت. امروزه یک کافه به نام "مارگارت دیکسون" در شهر ادینبورگ وجود دارد که گردشگران زیادی برای نوشیدن یک فنجان قهوه به آنجا می روند.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد