ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نقدی بر فیلم اولین اصلاح شده

اطلاعات فیلم:

نام فیلم: اولین اصلاح شده

کارگردان: پل شریدر

بازیگران: ایثن هاوک، آماندا سافرد، مایکل گستون، ویکتوریا هیل

نقدی بر فیلم اولین اصلاح شده

اگر بخواهیم بزرگ ترین خطرات دهه های آتی را بررسی کنیم، به احتمال بسیار زیاد نابودی محیط زیست انسان ها در صدر آن ها قرار می گیرد. شاید تکنولوژی باز هم به کمک ما بیاید و پس از نابودی محیط زیست راهی برای زنده ماندن در آن شرایط پیدا شود اما فاصله ی زیادی بین زنده ماندن و زندگی کردن وجود دارد. در این میان فعالان محیط زیست هر روز تحت فشار بیشتری هستند و قدرت مالی شرکت های بزرگ که اتفاقا موجب آلودگی زمین می شوند بسیار بیشتر از آن است که کسی این افراد را جدی بگیرد. وانگهی در این میان شما ممکن است متحول شده و برای نجات زمین دست به کاری نمادین بزنید، ترور دیگران. در واقع دست به نقض غرض بزنید، برای نجات انسان ها، انسان ها را بکشید. شاید کاری شبیه به رابین هود، تامین نیازهای فقرا با دزدی از ثروتمندان.

نقدی بر فیلم اولین اصلاح شده

فیلم اولین اصلاح شده یا first reformed ماجرای کشیش پیری است در کلیسایی با همین نام که با غم از دست دادن فرزندش درگیر است. در همین شرایط او با یک زوج عجیب آشنا می شود. زنی که باردار است و شوهر او که فعال محیط زیست می باشد. اتفاقات آتی مثل خودکشی فعال محیط زیست، بیماری کشیش، مشاهده ی کارخانه ها و مناطق آلوده در کشیش تحولی ایجاد می کند و در نهایت او تصمیم می گیرد دست به کاری بزند. یک کار قهرمانی دیگر برای نجات زمین.

نقدی بر فیلم اولین اصلاح شده

همه ی کسانی که خواستند از زمین یک بهشت بسازند، یک قدم ما را به جهنم نزدیک تر کردند. کارل مارکس با پیش بینی ها و تاریخ خودش که منجر به ایجاد شوروی شد، هیتلر با حزب نازی و تئوری اصلاح نژادش، آمریکا با برده داری هایش و ادیان با کشتن پیروان ادیان دیگر. سوال اساسی که با دیدن این فیلم پدید می آید این است که با علم به نابودی ما راه حل چیست؟ آیا یک نفر با عقل یک نفره ی خود می تواند کاری کند که همگی نجات یابیم؟ شاید اگر کسی معتقد به عیسی باشد که با قربانی کردن خود موجب بخشوده شدن همه ی فرزندان خدا شد چنین تصوری هم داشته باشد. یا شاید اگر یک بیمار روانی باشد با شخصیت خود بزرگ بین و شرایط عاطفی مرزی که در لحظاتی کنترل خود را از دست می دهد و هر کاری از او بر می آید.

اولین اصلاح شده که در سال 2017 به کارگردانی پل شریدر ساخته شد، شاید کنایه ای باشد به سیاست های آلوده کننده ی زمین توسط ترامپ. شاید هم کنایه ای به کسانی که تمام دانایی و فهم را برای خود می شمرند و حاضرند برای عقایدشان هر کاری کنند. با چاشنی عشق و معنویت.

نقدی بر فیلم اولین اصلاح شده

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

8 قاعده در رابطه با تأثیر تغذیه بر سلامتی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

تاثیر آرتروز بر روی چشم ها

تاثیر مشکلات تیروییدی بر روی بینایی

چرا مردمک چشم های شما کوچکتر شده است؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد