ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه موهای خود را در خانه رنگ کنم

چگونه موهای خود را در خانه رنگ کنم
نکاتی که قبل از رنگ کردن مو باید رعایت کنید:
- دو روز قبل از رنگ کردن، موهای خود را بشویید. این کار باعث می شود چربی مو برای رنگ کردن مو مناسب باشد و سر شما هنگام رنگ کردن دچار سوزش نشود.
- از نرم کننده قبل از رنگ کردن موها استفاده نکنید، زیرا نرم کننده چربی طبیعی مو را از بین می برد.
- اگرجنس موی شما از نوع خیلی خشک است، یک هفته قبل از رنگ کردن، هر شب، به مدت 5 دقیقه از نرم کننده استفاده کنید. یادتان باشد شب قبل از رنگ کردن مو، به موهای خود نرم کننده نزنید، این کار باعث می شود رنگ مو مدت زمان بیشتری روی موها بماند تا رنگ بگیرد.
- اگر بار اول است که می خواهید موی خود را رنگ کنید، از رنگی استفاده کنید که مقدار کمی از موی طبیعی تان روشن تر یا تیره تر باشد
روش رنگ کردن مو
- بهتر است، قبل از رنگ کردن کامل موها، آن را امتحان کنید. این کار به شما برای انتخاب رنگ و مدت زمان لازم برای رنگ گرفتن موهای تان کمک می کند. ابتدا فقط مقداری از موهای پشت گوش خود را رنگ کنید. اگر روی جعبه رنگ، 30 دقیقه نوشته شده، شما بعد از 15 دقیقه رنگ را پاک کنید. اگر رنگ مو را دوست داشتید، بقیه موهایتان هم رنگ کنید.

چگونه موهای خود را در خانه رنگ کنم
- با یک شانه موهای خود را به 4 قسمت تقسیم کنید. ابتدا از فرق تا پشت سر موها را نصف کرده و سپس هر نیمه را نیز به صورت افقی نصف کنید و با کلیپس هر قسمت را نگه دارید.
- از ریشه مو شروع به رنگ کردن کنید. اگر اول انتهای موها را رنگ کنید، رنگ ریشه و ساقه مو یکدست نخواهد شد.

چگونه موهای خود را در خانه رنگ کنم
- اگر موهایتان سفیدی زیاد دارد، صبر کنید تا رنگ حداکثر زمانی که روی بسته نوشته شده، روی موهایتان بماند. دقت داشته باشید که رنگ بیش از حد لازم روی موها نماند زیرا باعث می شود که موهای تان بیش از اندازه خشک شود.
-  اگر از رنگ گیاهی استفاده می کنید، رنگ مو را  مدت زمان بیشتری روی موهایتان بگذارید چون رنگ از نوع گیاهی است به موهای تان آسیب نمی زند.
- اگر رنگ در قسمتی از پوست صورتتان ریخته شده، سریع آن را پاک کنید.
- مدت زمانی که رنگ روی موهایتان است از کلاه حمام استفاده کنید یا یک پلاستیک روی سرتان بکشید. این کار باعث می شود گرما از سر خارج نشود و رنگ مو زود تر روی موها جواب بدهد
- بعد از سپری شدن مدت زمان مشخص شده روی بسته رنگ، موهای خود را با آب سرد آب کشی کنید. این کار را با دقت انجام دهید تا رنگ مو کاملا شسته شود.
-هنگام شستن به هیچ عنوان از شامپو استفاده نکنید و فقط نرم کننده به موهای خود بزنید. دقت کنید نرم کننده را فقط به ساقه مو بزنید. سعی کنید تا 48 ساعت موهای خود را نشویید تا رنگ به طور کامل روی موهای شما نفوذ کند.
-وقتی موهای خود را شستید، از سشوار برای خشک کردن استفاده نکنید و صبر کنید به طور طبیعی موها خشک شوند. این کار باعث می شود مو ها شفاف تر بشوند.

چگونه موهای خود را در خانه رنگ کنم
- همچنین از برخورد مستقیم نور خورشید به موهای تازه رنگ شده تان جلوگیری کنید زیرا اشعه  فرابنفش خورشید اثر بدی روی موها می گذارد.
-بعد از 48 ساعت موهای خود را با شامپوی مخصوص موی رنگ شده بشویید.  سپس به مدت 5 دقیقه، نرم کننده روی موهای خود بگذارید، سپس آبکشی کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل خانه سبز مشهد

رستوران خانه اسپاگتی کیش

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

کباب خانه سلطان احمد استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد