انواع بوی دهان که می تواند بروز مشکلی را در سلامتی ما نشان دهد

دلایل متعددی وجود دارد که م یتواند به ما هشدار دهد علائم و مشکلات پیش آمده در سلامتی مان را توجه کنیم. یکی از این علامت ها بوی بد دهان است که به انواع مختلف خود را نشان داده تا نشانه های مشکل و عارضه در سلامتی را به ما گوشزد کند.

 

انواع بوی دهان که می تواند بروز مشکلی را در سلامتی ما نشان دهد
بوی بد دهان به دلایل زیر به وجود می آید:
اگر در حال کاهش وزن باشید به احتمال زیاد دچار بوی بد دهان می شوید. غذا نخوردن باعث می شود تا بزاق دهان کم ترشح شود. زیرا که بزاق ددهان باکتریها را در دهان از بین می برد. و نبودن بزاق دهان باعث بوی بد می شود. برای اینکه دهانتان در حین کاهش وزن بو نگیرد. وعده های غذایی خود را زیاد و آب بیشتر بنوشید.

 

انواع بوی دهان که می تواند بروز مشکلی را در سلامتی ما نشان دهد
اگر در هر شرایطی کلیه دچار نقص شود. چون سموم و مواد اضافی از طریق ادرار به خوبی نمی تواند دفع شود، دهان بوی بد می گیرد. که بویی شبیه بوی ماهی دارد. البته همه بوهای این چنینی نمی تواند عامل نشان دهنده بیماری کلیه باشد. و به گفته دکتر کوپر پزشک درمانگر برای تشخیص این موارد باید حتما به پزشک مراجعه شود.

 

انواع بوی دهان که می تواند بروز مشکلی را در سلامتی ما نشان دهد
موارد دیگری که می تواند بوی بد دهان ایجاد شود. برفک در دهان که بر اثر شیمی درمانی، دندان مصنوعی، بیماری عفونی ایجاد شده که در آن مخمرهای دهان رشد کرده و بزرگ می شوند، که بوی بد از آن ناشی می شود.
چنانچه دهان شما بویی شبیه موه دهد به احتمال زیاد دچار بیماری دیابت هستید. که در این حالت بدن شما نمی تواند به اندازه کافی انسولین تولید کند. به گفته دکتر این عارضه که کتااسیدوز نام دارد. دهان بویی شبیه میوه و یا آستون لاک دارد. وقتی انسولین کافی در بدن نباشد، بدن برای تامین انرژی از اسیدهای چرب استفاده کرده که فرآورده هایی را به وجود می آورند، که بویی شبیه میوه دارند.

 

انواع بوی دهان که می تواند بروز مشکلی را در سلامتی ما نشان دهد
اگر دهان شما بر اساس فصول بو می گیرد. به احتمال زیاد دچار آلرژی فصلی هستید. که مخاطی که در دهان و بینی شما هستند دچار حساسیت شده و باعث ایجاد عفونت می شوند. که و بوی بد دهان را حاصل می آورند. حتی گاهی استفاده از آنتی هیستامین و ضد حساسیت ها دهان را خشک کرده و دهان از این طریق نیز بوی بد می گیرد.
به گفته دکتر هارول کاتز دندانپزشک و محقق می گوید. چنانچه دهان بوی شیر ترشیده دهد، به احتمال زیاد بدن تحمل وجود لاکتوز را ندارد.گرچه که بقیه عوامل از جمله تهوع و سرگیجه نیز نشان دهنده آن است. ولی بوی شیر ترشیده اغلب به خاطر عدم تجزیه پروتئینهای لبنی در بدن است. که در این مورد باید گفت همه مردم ایران دچار عدم تحمل لاکتوز در بدن خود هستند.
بوی بد دهان ممکن است بر اثر نزدن مسواک و پوسیدگی باشد. که غذا در آن باقی مانده و موجب ایجاد بو در دهان می گردد. چنانچه به طو رمداوم مسواک زده و از دهان شوی های آنتی سپتیک استفاده کنید. خطر ابتلا به عارضه های حفره دهانی و بیماری های لثه در شما کم می شود. دهانتان بو نمی گیرد.
و مورد آخر اینکه اگر دهان شما بوی پوشک مانده می دهد. احتمال اینکه لوزه شما دچار عفونت شده باشد، زیاد است. وقتی مواد ته مانده غذا و یا باکتریها در لوزه شما گیر می کند . تشکیل سنگ داده و دهانتان بوی بد می گیرد. که برای رفع این مشکل باید به پزشک مراجعه کنید. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

 

انواع بوی دهان که می تواند بروز مشکلی را در سلامتی ما نشان دهد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

درباره ما

تماس با ما

همکاری با ما

هتل می تاور مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد