بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن (1)

پکن، پایتخت کشور وسیع چین، یکی از پرجمعیت ترین و مهم ترین کلان شهر های جهان که دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی متنوعی است. پکن جزو شهرهایی از جهان است که علی رقم حرکت به سمت مدرنیزه و معماری مدرن شهری هنوز هم شکوه و قدمت باستانی خود را در بناهای تاریخی و خیابانی های قدیمی را حفظ کرده است. شهری با تلیق قدمت و مدرنیزه که سالانه گردشگران زیادی را به این شهر شلوغ و پر هیاهوی آسیایی می کشاند. طبق آخرین آمار در سال 2013 شهر پکن 21 میلیون نفر جمعیت داشته و دومین شهر پرجمعیت چین بعد از شانگهای است. این شهر میزبان شلوعغ ترین و پر رفت وآمد ترین فرودگاه بین المللی در جهان است که فرودگاه پکندومین نامیده می شود.

جاذبه های گردشگری پکن

در ادامه این مطلب به معرفی برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر پکن می پردازیم. از مهم ترین جاذبه های پکن می توان به برج طبل و برج ناقوس، میدان تیان آمن، ورزشگاه ملی پکن، شهر ممنوعه، معبد آسمان، باغ وحش پکن، خیابان نانلوزیانگ، موزه های و نمایشگاه های هنری، پارک ابی پکن، پارک بیهای، معبد بهشت، کاخ تابستانی و معبد لاما اشاره کرد.

شهر ممنوعه

یکی از تاریخی ترین و شگفت ترین جاذبه های شهر پکن این شهر تاریخی است که یک شاهکار کامل از معماری چوبی است. ساخت این شهر قدیمی 14 سال به طول انجامید. مراحل اولیه ساخت این شهر از سال 1406 میلادی آغاز شد و تا سال 1420 به طول انجامید. تا قبل از سال 1924 این کاخ به عنوان محل سکونت پادشاهان و خانوادهایشان مورد استفاده قرار می گرفت اما از سال 1924 به بعد، این مجموعه به عنوان کاخ موزه معرفی شد و بازدید از آن برای عموم گردشگران و اهالی پکن آزاد شد. این کاخ نزدیک به 500 سال محل زندگی و حکمرانی 24 امپراتور بوده است. یک دیوار بلند به طول 10 متر دور این مجموعه را احاطه کرده و در زیر این دیوار یک خندق به عرض 52 متر حفر شده بود تا از این مجموعه در برابر حجوم دشمنان حفاظت کند. شهرممنوعه به سبک طبقاتی و فئودالی ساخته شده است. مهم ترین بخش های این مجموعه تاریخی سه کاخ به نام های کاخ حه، کاخ جون حه و کاخ بایو حه می باشد که در امپراتوری های مختلف محل برگزاری مراسم رسمی مهم کشور و مرکز حکمرانی پادشاهان استفاده می شده است. درون قصر های این شهر هزاران مجسمه و تصویر اژدها وجود دارد؛ در فرهنگ چین، اژدها نمایانگر قدرت امپراتوری چین بوده است و پادشاه نیز اژدهای حقیقی نامگذاری می شده است.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن

قصر تابستانی پکن

یکی دیگر از بناهای کهن و ارزشمند شهر تاریخی پکن که قدمت آن به سال 1750 میلادی باز می گردد. این مجموعه حدود 3 کیلومتر مربع مساحت دارد. این شهر باستانی در 17 کیلومتری شهر پکن قرار دارد و بزرگترین بخش آن محوطه دریاچه است که چشم انداز طبیعی بسیار زیبایی به این منطقه بخشیده است. طرح اولیه این مجموعه در سال 115 ایجاد شده است. تا قبل از سال 1924 این شهر در قلمرو شهر ممنوعه بوده است اما بعد از سال 1924 و با انقلاب چین، قصر تابستانی نیز مانند بسیاری از بناهای دیدنی شهر پکن بر روی عموم مردم باز شد. قصر تابستانی پکن نمونه ای از  شاهکار های معماری چین است.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن

 

 بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

رستوران پکن سایات نوا ارمنستان

شهر جرموک ارمنستان