ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHP

خب تا به اینجا تابع اصلی رو اوکی کردیم ، بریم تستش کنیم ، یک صفحه به اسم insert.php درست کنید با کدینگ utf-8 .

 

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHP

خب جدول category رو به شکلی که توی تصویر میبینید بسازید.

فقط به جای id نوشتیم cid که همونه ، برای ادامه توی صفحه insert کد های زیر رو وارد کنید تا یک نمونه دسته بندی درون دیتابیس ذخیره کنید .

خب توی صفحه بعد ببینید که اطلاعات رو چطور ذخیره کنیم .

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHP

 

در ادامه ، اول این صفحه رو اجرا کنید تا اطلاعات ذخیره بشن و چک کنید که مشکلی نداشته باشه .

و بعد صفحه cat.php رو اجرا کنید و باید تصویر زیر رو ببینید :

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPخب همینطور که میبینید یک منوی لیستی کامل ساختیم و از این منو برای نشان دادن دسته بندی استفاده می کنیم .

برای ذخیره پست باید منو رو درون یک لیست افتادنی نشون بدیم تا انتخابش راحت باشه پس کد های زیر رو به صفحه cat2.php وارد کنید :

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPخب همانطور که در بالا میبینید تگ های لیستی رو در آرایه ذخیره نمی کنیم در عوض تعداد SPACE ها رو در هر مرحله وارد می کنیم . با استفاده از کد   یک نیم فاصله ایجاد می شود ، که با هر بار اجرای تابع دوبار فاصله قبل دسته ایجاد می شود ، و به این ترتیب دسته بندی ها به شکل نمایشی زیر هم قرار میگیرن .

در قسمت بعدی هم با روش های نمایشی که یاد گرفتید اطلاعات رو درون کد های html نشون میدیم ، خب دقت کنید داخل قالب هم برای نشان دادن اطلاعات باید به این صورت عمل کنید یعنی اگر مثلا لازمه بین یک div یک متغیر رو نشون بدیم ( همانطور که داخل جدول اطلاعات پست ها رو نمایش میدادیم ) باید به اینصورت کلی عمل کنیم :

<div><?php echo $value; ?></div>

پس به این صورت میشه که تمام اطلاعات دیتابیس رو میتونید درون قالب خاصی نمایش بدین .

 

با اجرای cat2 نتیجه به صورت شکل زیر می شود :

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPبه این شکل هم اطلاعات رو توی یک دراپ دان قرار میدیم .

حالا بریم صفحه ای بسازیم که دسته بندی ها رو درست کنیم ، برای این کار کل دسته بندی ها رو به شکل درختی نمایش میدیم و برای هر کدوم لینکی قرار میدیم که با کلیک کردن رو اون دسته اصلی رو نمایش میده و دسته ای که کاربر میخواد تا بسازه رو ازش میگیره و ذخیره می کنه و دوباره لیست رو نمایش میده

خب دست به کار میشیم :

یک منو توی panel.html بسازید

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPصفحه category.php هم ایجاد کنید با utf-8 .

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPدر ادامه باید منطق صفحه رو درست کنیم ، خیلی این منطق رو تمرین کردیم الان دیگه راحت میتونیم این کار رو انجام بدیم .

منطق فایل :

خب باید بررسی کنیم که action ایجاد شده یا نه و باز هم متغیری مثل d داریم که با yes و no شدن به ما کمک میکنه که متوجه بشیم دلیت کنیم یا ادیت .

و اگر action ایجاد نشده بود باید دسته بندی ها رو نشون بدیم و جلوشون یک ادیت و دلیت و اضافه کردن زیر شاخه نمایش میدیم و قسمتی هم برای اضافه کردن زیر شاخه در action ایجاد می کنیم .

خب کد های زیر رو از فایل category اینطوری تغییر بدین  :

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPخب همونطور که گفتم برای تغییر باید متغیر action رو ارسال کنیم که در اینجا جلوی هر آیتم لیست سه گزینه به نام های ویرایش و حذف و افزودن زیر شاخه درست می کنیم و در هر کدام action مربوطه رو  همراه با نام اون آیتم و id اون ایتم ارسال می کنیم .

شکلی شبیه به تصویر زیر ایجاد میشه :

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPقدم بعدی کد های زیر رو به category اضافه کنید :

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPتوضیح :

برای  حذف و ویرایش و تغییر همونطور که میبینید کد های بالا رو نوشتیم ، منطقش هم که کامل توضیح دادیم و برای ذخیره دسته جدید باید ID دسته قبلی رو در قسمت parent دسته جدید ذخیره کنیم و برای حذف و ویرایش هم که کوئری مناسب نوشته شده است .

 

قسمت بعدی باید قبل از این اعمال مثلا برای ویرایش کار ویرایش رو نشون بدیم یا برای حذف تاییدیه بگیریم که به صورت زیر عمل می کنیم :

جلسه چهاردهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPتوضیح :

خب این کد ها رو هم به category اضافه کنید و همونطور که میبینید در باید هر سه متغیر ارسال شده باشند تا ما متوجه بشیم در مرحله اول عملیات هستیم و به همین خاطر هم از else if استفاده کردیم .

در قسمت اول کادری میده تا زیر شاخ جدید رو نوشته و ارسال کنیم .

در قسمت دوم هم که تاییدیه حذف رو میگیره و با متغیر d همونطور که توضیح دادم تاییدیه رو چک می کنیم .

در قسمت سوم هم ویرایش انجام میگیره و با نشان دادن نام فعلی در یک input قابلیت ویرایش اون رو به کار میدیم .

در آخر هم اگر هیچ کدام از این قسمت ها نبود showlist() رو اجرا می کنیم تا دسته بندی ها رو برای مراحل بعدی به کاربر نشون بده .

 

در فایل های بعدی وارد دسته بندی و تگ میشیم لازمه که کدهاشو خودتون بنویسید چون کاملا تکرار کد هایی هست که تا الان براتون نوشتم ، همانطور که قبلا هم توضیح دادم ، شما با یادگیری تعدادی کد محدود ، و با استفاده از هوش و خلاقیت خود قادر خواهید بود تا هر گونه کد و برنامه ای که میخواهید را تولید کنید ، فقط لازم است تا به خوبی روی کد ها مسلط شوید و برای برنامه های جدید ، با استفاده از آن ها برنامه های کاربردی بسیاری را می توانید پیاده سازی کنید . در ادامه منطقش رو برای روشن شدن قضیه بهتون میگم .

یاعلی

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد