ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوزخ یا جهنم در سریال سوپرنچرال

اطلاعات فیلم:

نام سریال: ماورا الطبیعه (supernatural)

تهیه کننده: اریک کرایپ

بازیگران: جنسن اکلس، جرد پادکلی، میشا کالینز، مارک شپرد

دوزخ یا جهنم در سریال سوپرنچرال

سریال سوپرنچرال در ژانر وحشت و جنایی در سال 2005 شروع به کار می کند. داستان کلی این سریال کارهایی است که دو برادر با نام سم و دین وینچستر برای مبارزه با هیولاها، جادوگران و شیاطین انجام می دهند. در کنار این داستان کلی، یک رشته ی به هم متصل کننده از اتفاقات در فصول مختلف وجود دارد که تقدیر این دو برادر است.

در قسمت دهم از سریال سوپرنچرال، سم و دین روبی را پیدا کرده و روبی طلسم هایی اجرا می کند تا فرشتگان و شیاطین نتوانند به آن جا بیایند. پس از آن پالما، پیشگویی که چشمانش با دیدن روح کستیل سوخته شد، به آن ها می پیوندد و با هیپنوتیزم آنا می فهمند که او قبلا یک فرشته بوده است که به خاطر نافرمانی سقوط کرده و موهبت یا هاله ی قدرت خود را از دست داده است.

دوزخ یا جهنم در سریال سوپرنچرال

بعد از آن روبی، الیستر را احضار می کند و یوریل و کستیل می توانند سم و دین را ببینند. روبی که با چاقوی خودش توسط الیستر شکنجه شده جای آن ها را لو می دهد و الیستر و چند شیطان دیگر به آن جا می روند و جنگی بین شیاطین و فرشتگان به وجود می آید. اگر چه یوریل دیگر شیطان ها را به سادگی می کشد، اما کستیل موفق به کشتن الیستر نمی شود. آنا موهبت خود را از گردنبندی که نزد یوریل است دزدیده و با شکستن و به دست آوردنش نور خیره کننده ای ایجاد می شود که ظاهرا الیستر را هم می کشد. بعد از آن دین فاش می کند که چهار ماهی که او در زمین نبوده و در جهنم به سر می برده است، چهل سال گذشته و الیستر مامور شکنجه ی او بوده است. الیستر سی سال دین را شکنجه می دهد تا دین راضی می شود به جای شکنجه شدن، دیگر روح ها را شکنجه دهد تا این که از جهنم رها می شود و خاطرات جهنم مدام او را عذاب می دهد.

دوزخ یا جهنم در سریال سوپرنچرال

روایات گوناگونی از دوزخ یا جهنم در عقاید سامی وجود دارد. یکی از روایاتی که به طور متعدد بیان شده است، طولانی بودن زمان جهنم نسبت به زمین است که موجب می شود روح های جهنمی عذاب بیشتری بکشند. دانته در بخش دوزخ از کتاب کمدی الهی در گردشی که در جهنم می کند به خوبی این شرایط را توضیح می دهد. جهان بعد از مرگ نه تنها در جهنم که در بهشت هم خصوصیت مشابهی دارد. حضرت محمد وقتی عروج می کند و باز می گردد، دسته ی دری که در کنارش بود همچنان در حال تکان خوردن بوده است، در حالی که مدت بسیار طولانی را همراه جبرئیل و دیگر فرشتگان به دیدن معراج مشغول بوده است.

نسبیت زمان در جهان های گوناگون یک نظریه است که در تعداد زیادی از ادیان وجود دارد و به جز ادیان یهودیت، مسیحیت و اسلام که ادیان سامی به شمار می روند، در جهان بالا که محل زندگی برهما می باشد هم چنین اتفاقی می افتد. قهرمانانی که موفق به دیدن کوه المپ شده اند هم چنین چیزی را پس از بازگشت از آن جا ذکر کرده اند. مصریان عقیده داشتند در جهان پس از مرگ زمان به نسبت هر فرد متفاوت است و این بستگی به هدیه ای دارد که به خدایان تقدیم می کنند.

دوزخ یا جهنم در سریال سوپرنچرال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد