تاثیرات ژئوپارک بر زنان

مشارکت زنان در اکوتوریسم و پروژه ژئوپارک اعتماد به نفس آنها را افزایش داده است. شرکت کنندگان پروژه روابط تنگاتنگی با یکدیگر برای رسیدن به اهداف مشترک خود ایجاد کرده اند. آنها همچنین به داشتن چنین توانایی هایی افتخار می کنند و احترام مردم را در سرتاسر کشور به دست آورده اند؛ و حتی در سراسر جهان. این پروژه همچنین به زنان منطقه انگیزه می دهد - و هر روز بیشتر بر آنها تاثیر می گذارند - که بیشتر بخوانند و تحصیلات خود را دنبال کنند. زندگی آنها به شدت تحت تأثیر نقش جدید آنها در درآمد خانواده است. به طور سنتی، همیشه مردان بودند که در خارج از خانه کار می کردند و پول در می آوردند و زنان تنها مسئول کارهای خانه بودند و بنابراین هیچ گونه کمک مالی نداشتند. هیچ کس مشارکت زنان در فعالیت های اقتصادی را جدی نگرفت و فروش صنایع دستی به عنوان سرگرمی در نظر گرفته شد. درآمد مردان عمدتا بر پایه ماهیگیری بود که به طور قابل توجهی تحت تأثیر روش های تولید انبوه صنعتی مدرن قرار گرفته است و باعث شده است بسیاری از ماهیگیران شغل خود را از دست دهند و در نتیجه میزان فقر در منطقه افزایش یابد. در نتیجه حتی کسب و کارهای خانگی کوچک که توسط زنان انجام می شود و درآمد آنها بسیار مهم است و به زنان کمک می کند جایگاه خود را در جامعه و خانواده پیدا کنند.

 

تاثیرات ژئوپارک بر زنان

مشارکت زنان در جنبه های مالی خانواده ها موجب شده است برخی از آنها سرمایه گذاری پس انداز خود در راه افزایش درآمد و تجربه روش های مختلف برای دستیابی به اهداف خود را مدنظر قرار دهند. این نشان دهنده ایمان آنها در آینده و اشتیاق آنها به زندگی است. که آنها را در گسترش فعالیت های کارآفرینی به روستاهای اطراف با درخواست کمک، به ویژه در فصل های گردشگری، از زنان محله های همجوار تشویق می کند. 

 

تاثیرات ژئوپارک بر زنان
آنها به فرزندانشان می آموزند که چگونه آینده خود را شکل دهند. ارتباطات کودکان با گردشگران نیز تاثیر مثبتی بر توانایی های ارتباطات عمومی و مهارت های ارتباطی آنها دارد، کودکان به مسافران اطلاعاتی درباره روستای خود و اهمیت آن، آنچه مادر و خواهرانشان انجام می دهند، و نیز صنایع دستی موجود برای فروش می دهند و حتی گردشگران را تشویق می کند که خانه های بومی روستای خود را برای مدت اقامتشان انتخاب کنند. علاوه بر این، ارتباط خوب بین بازدید کنندگان و کودکان باعث احترام بیشتر گردشگران به بچه ها و اعضای خانواده آنها شده است.
برای جذب گردشگران و رضایت آنها، خانواده های میزبان باید خانه خود را بهداشتی تر نگه دارند و سازماندهی کنند که باعث می شود کیفیت زندگی بهتر برای کل روستا فراهم شود. در عین حال، توجه بیشتری به پاکیزه نگه داشتن فضای عمومی صورت می گیرد، اگر چه زباله های غیر قابل بازیافت هنوز یک معضل عمده برای جزیره قشم، به خصوص در فصل گردشگری است. 

 

تاثیرات ژئوپارک بر زنان
با توجه به حضور گردشگران فارسی زبان، سطح روان صحبت کردن زنان در فارسی به شدت بهبود یافته است. به گفته خودشان، تنها تعامل آنها با زبان فارسی، چیزی بود که آنها در کانال های تلویزیونی می شنیدند و هیچ فرصتی برای صحبت کردن و تمرین زبان نداشتند. با این حال، از زمانی که گردشگران از نقاط مختلف کشور از جزیره بازدید می کنند این موضوعع تغییر کرده است، و حتی برای یادگیری زبان انگلیسی به منظور برقراری ارتباط با گردشگران از کشورهای دیگر، نیز انگیزه پیدا کرده اند.

 

تاثیرات ژئوپارک بر زنان
اگر چه این تغییرات تا حدی به واسطه استفاده از تلویزیون، کانال های ماهواره ای و تا حدودی اینترنت صورت می گیرد،ولی تعامل مستقیم بین مردم محلی و گردشگران، یک روش تدریجی و موثر برای تأثیر گذار بودن بر شیوه زندگی آنها و تعاملات متقابل با گردشگران است که اجازه می دهد هر دو طرف به تبادل تجربیات و دانش با یکدیگربپردازند؛ در مقایسه با رسانه های جمعی که فقط یک ارتباط و نفوذ یک طرفه امکان پذیر است. 

 

تاثیرات ژئوپارک بر زنان
توصیه های مفید برای دستیابی به نتایج بهتر در موارد مشابه با جامعه محلی وجود دارد. به ویژه زنان. برای یک جامعه محلی که بتواند توانمند شود، چیزی که لازم است تغییر و تعامل در روشهای جدید، تدریس و انتقال فناوری، تسهیل و حمایت از یکدیگر، توانمند کردن افراد ضعیف و حاشیه نشین برای بیان و تجزیه و تحلیل نیازهای آنها، برنامه ریزی و عمل می باشد. این نگرش ما است که باید تغییرکند. توجه به نکات زیر اهمیت دارد: صادق بودن و علاقه، یادگرفتن از یکدیگر، تهدید نکردن، دوستانه بودن، در کنار آنها بودن تا هر زمان که ممکن است، سخنرانی نکردن ، شنونده فعال بودن، احترام به نوآوری، روشن فکر بودن، یاری دادن به آنها، درک کردن محدودیت های آنها و شرایط زندگی واقعی، نگاه نزدیک به پیشرفت آنها، هموار کردن راه برای توانمند سازی آنها برای مستقل شدن، و تشویق برای بررسی و مطالعات.

 

تاثیرات ژئوپارک بر زنان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

8 قاعده در رابطه با تأثیر تغذیه بر سلامتی

تاثیر آرتروز بر روی چشم ها

تاثیر مشکلات تیروییدی بر روی بینایی

چرا یک نقطه قرمز بر روی چشم دارم

تاثیر شکلات تلخ بر روی بینایی

مشکلات بینایی که با افزایش سن بر روی رانندگی شما تاثیر می گذ

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر