تداخلات میوه ها با داروهای عمومی

داروها می توانند با طیفی از میوه ها، پالپ میوه و یا عصاره میوه تداخل پیدا کنند. این نگرانی شامل میوه هایی از قبیل پرتغال، پوملو، انار، آلبالو، انگور قرمز و بنفش، سیب، و گریپ فروت می شود. بیماران باید در مورد خطر تداخلات مصرف میوه، آگاه باشند.

تداخلات پزشکی با عصاره گریپ فروت به خوبی شناخته شده است. تحقیقات نشان می دهد که آب میوه های دیگر و همچنین میوه درسته، پالپ میوه و عصاره میوه همچنین با تغییر متابولیسم دارویی و تداخلات بعدی همراه است. تنوع در گونه های میوه، شرایط محیطی، روش های پردازش، و عوامل بیماری، پیش بینی اینکه آیا یک میوه یا محصول میوه ای می تواند منجر به تداخلات پزشکی گردد را مشکل می سازد.

تداخلات میوه ها با داروهای عمومی

چرا این تداخلات رخ می دهند؟

بعضی از میوه ها حاوی فلاونوئیدها و فورانو کومارین ها می باشند که می توانند با متابولیسم دارو تداخل داشته باشد. ایزوآنزیم سیتوکروم P450، CYP3A4 می باشد، که توسط فلاونوئید، نارینژین، و همچنین برگاموتین فورانو کومارین ها و  6' ، 7' دی هیدروکسی برگاموتین مهار می شود. زمانیکه CYP3A4 مهار گردید، آن می تواند غلظت دارویی که توسط این آنزیم متابولیزه شود را افزایش دهد. یکی دیگر از ایزوآنزیم های سیتوکروم P450،  CYP2C9می باشد، که ممکن است توسط آب انار و زغال اخته مهار گردد.

فورانو کورمارین ها می توانند P-گلیکوپروتئین ها را که همچنین در متابولیسم دارویی دخیل‌اند، مهار کنند. پلی پپتید انتقال دهنده آنیون آلی (OATPs) یک پروتئین انتقالی غشاء می باشد که جذب مواد را تسهیل می کند. این پروتئین ها می توانند توسط آب میوه های پرتقال، سیب، و گریپ فروت مهار شوند.

تداخلات میوه ها با داروهای عمومی

کدام میوه و محصولات میوه ای می توانند باعث این تداخلات گردند؟

میوه هایی که با تداخلات دارویی همراه هستند عبارتند از نارنجی، پوملو، انار، آلبالو، انگور، سیب، و گریپ فروت. این میوه‌های کامل و محصولات آنها از جمله آب میوه، کنسانتره میوه، پالپ میوه، مربا میوه و مارمالاد ها، عصاره میوه و محصولات حتی پخته شده مانند سس (برای مثال سیب و سس کران بری) ممکن است اثر بالینی این داروها را تحت تأثیر قرار دهند. توجه به این نکته ضروری است که آب میوه سیب و پرتقال و یا کنسانتره اغلب به‌عنوان پایه ای برای نوشیدنی های میوه ای، و غالباً به عنوان طعم دهنده های تبلیغی استفاده می شوند. اثر الکل ساخته شده از میوه بررسی نشده است.

تداخلات میوه ها با داروهای عمومی

کدام داروها توسط این تداخلات تحت تاثیر قرار می گیرند و چگونه باید به بیماران توصیه شوند؟

در جدول زیر فهرست برخی از تداخلات ثابت شده با داروها آورده شده است، این فهرست کامل نمی باشد. گزارشات امروزه کارشناسان نشان می دهد که آب میوه های گریپ فروت، پرتقال، سیب جذب چند داروی مهم کاهش می دهد:

داروی آلرژی آلگرا، که به عنوان فکسوفنادین fexofenadine در دسترس عام قرار دارد.

آنتی بیوتیک های سیپروفلوکساسین (CIPRO، Proquin)، لووفلوکساسین (Levaquin)، و ایتراکونازول (Sporanox)

داروهای فشار خون بتا بلوکر آتنولول (Tenormin)، سلیپرولول و تالینولل

داروهای کلسیم بلوکر برای فشار خون بالا و آنژین ( Verapamil، Amlodipine)

داروی رد پیوند سیکلوسپورین (Gengraf، Neoral)

شیمی درمانی سرطان اتوپوزید ( (Toposar, Vepesid

خانواده استاتین ها برای کلسترول بالا (Fluvastatine، Pravastatine، Resuvastatine)

البته قابل ذکر است همانطور که آب گریپ فوروت باعث کاهش و یا از بین رفتن خاصیت اثر دهی بعضی از داروها می شود در برخی موارد باعث بالا بردن اثرات داروهای خاصی نیز می گردد.

تداخلات میوه ها با داروهای عمومی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

صفحه پکیج ها

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر