ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سندروم کار با کامپیوتر چیست؟

بسیاری از ما این روز ها شغلی داریم که نیازمند کار با کامپیوتر و خیره شدن به صفحه آن برای ساعت هاست. کار با کامپیوتر می تواند فشار زیادی به چشم های ما بیاورد .مشکلات چشمی کار با رایانه بعنوان سندروم کار با کامپیوتر شناخته می شود .فقط یک علایم برای این بیماری نیست. این سندروم شامل تعداد زیادی علایم مختلف است. تحقیقات نشان داده اند که حدود 50-90 درصد افرادی که با کامپیوتر کار میکنند بخشی از این علایم را نشان خواهند داد. نه تنها بزرگسالان بلکه کودکانی هم که به صفحه تبلت یا کامپیوتر خود در طی روز خیره می شوند هم دچار این سندروم می شوند .

 

سندروم کار با کامپیوتر چیست؟

چگونه کامپیوتر بر روی بینایی تاثیر می گذارد ؟

در زمان کار با کامپیوتر چشم های شما مجبور هستند بارها و بارها تمرکز کنند .امکان دارد شما مجبور باشید ، سرتان را روی کاغذ برداشته و دوباره به صفحه کامپوتر خیره شوید . برخلاف کاغذ و کتاب ، صفحات کامپیوتر و لب تاپ دارای تضاد بین دو رنگ و درخشش است .اگر شما مشکلات چشمی داشته باشید و یا عینکی برای شما تجویز شده باشد ولی استفاده نکنید، علایم سندروم کار با کامپیوتر بدتر خواهد شد. با افزایش سن و کاهش قابلیت تغیر لنز داخل چشمی، کار با کامپیوتر سخت تر خواهد شد. تقریبا در سن چهل سالگی توانایی شما برای دیدن اشیای نزدیک کاهش می یابد. این شرایط پیر چشمی نامیده می شود.

علایم سندروم کار با کامپیوتر چیست؟

تاکنون دلیلی برای اثبات اثرات طولانی مدت کار با کامپیوتر بر روی چشم نشان داده شده است اما استفاده بیش از حد از کامپیوتر منجر به فشار چشمی و ناراحتی می شود .

علایم :

تاری دید، دو بینی ، خشکی و قرمزی چشم، تحریک چشمی، درد گردن و پشت کمر .

درمان:

-کاهش درخشندگی نور: نور محیط را تغیر دهید تا باعث کاهش تاثیر انعکاس نور بر روی صفحه رایانه شود .اگر نوری که از پنجره می تابد باعث ایجاد درخشندگی بر روی صفحه رایانه شما شده است ، مانیتور خود را جابه جا کنید و پرده ها ر ا بکشید .

- میز خود را بچینید : بهترین موقعیت برای مانیتور شما، زیر سطح چشم که حدود 60 سانت از صورت شما فاصله داشته باشد .برای دیدن صفحه ی رایانه نباید مجبور شوید گردن خود را بکشید تا به چشم های خود فشار بیاورید تا آنچه روی صفحه نمایش داده شده است را ببینید .

-به چشم های خود استراحت بدهید: قانون 20-20-20 را اجرا کنید ، هر 20 دقیقه برای مدت 20 ثانیه به فاصله 20 فوتی ( 6 متری) خیره شوید .سعی کنید مرتب پلک بزنید .

- تغیر تنظیمات کامپیوتر : تنظیمات نور و کانتراست و سایر فونتها را تغیر دهید تا مناسب چشم شما شود .

 

سندروم کار با کامپیوتر چیست؟

سندروم کار با کامپیوتر چیست؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد