شهر خوسف و دریاچه زربار - 2.5 out of 5 based on 2 votes

شهر خوسف و دریاچه زربار

شهر خوسف، واقع در 36 کیلومتری غرب پایتخت استان خراسان جنوبی در شرق ایران، یکی از قدیمی ترین شهرهای استان است. خوسف میزبان بسیاری از آثار تاریخی است که برای قرن ها باقی مانده است که این موضوع به دلیل محل قرار گرقتن شهر است، که آن را اززمین لرزه مصون کرده است. در میان آثار تاریخی مساجد، مخازن آب زیرزمینی، مدارس، قلعه ها، خانه های تاریخی علوی و مالکی و آرامگاه ابن حسام بوده است. این شهر به عنوان یک مکان استراحت برای بازرگانانی که به هند سفر می کردند و به ویژه تجار گرجستان و روسیه استفاده می شده است. گفته می شود که شهر پیش از ظهور اسلام توسط گرجی ها ساخته شده است و از نام آن به نظر می رسد که گرجی باشد .

 

شهر خوسف و دریاچه زربار

دریاچه زربار که به عنوان زریبار یا زریوار شناخته می شود دریاچه ای آرام و زیبا در غرب ایران است. دریاچه با 3،000 هکتار و موقعیت جغرافیایی خاص، محلی برای سکونت انواع مختلفی از آبزیان و پرندگان است. یکی از زیبا ترین دریاچه های آب شیرین در جهان است. هیچ رودخانه به این دریاچه نمی ریزد. آب آن از تعدادی چشمه و باران های فصلی می آید. آب در سطح دریاچه در بیشتر روزهای زمستان یخ می زند. زربار در کوه های زاگرس در استان کردستان واقع شده است که 1285 متر بالاتر از سطح دریا است. طول آن 5 کیلومتر، حداکثر عرض 1.6 کیلومتر و حداکثر عمق 6 متر است.

 

شهر خوسف و دریاچه زربار

این دریاچه توسط کوه های پوشیده از جنگل های بلوط احاطه شده است. همچنین درختان گلابی وحشی و زالزالک و بادام هم دارد. تعداد زیادی رسوم اجدادی در مورد اصالت این دریاچه در میان مردم کرد منطقه وجود دارد. آنها بر این باورند که دریاچه یک افسانه است، به ویژه به دلیل آنکه آب خود را از طریق جریان آب رودخانه فراهم نمی کند. دریاچه زریبار جاذبه توریستی اصلی در غرب ایران است. در نزدیکی دریاچه یک هتل چهار ستاره وجود دارد که گردشگران را با این منطقه می کشاند و محیطی را برای کمپ فراهم می کند. رستوران هایی نیز غذاهای کردی و غذاهای خوشمزه از جمله ماهی کبابی سرو می کنند.

 

شهر خوسف و دریاچه زربار

شهر خوسف و دریاچه زربار

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی