علت پف چشم (1)

علت پف چشم چیست؟
- حساسیت و آلرژی
پوست اطراف چشم بسیار نازک است، به همین علت از حساسیت بالایی برخوردار است. وقتی که پوست اطراف چشم در معرض آلرژن ها قرار می گیرد، دچار تورم می شود. هم چنین آلرژن های از طریق بینی به چشم ها منتقل  شده و منجر به پف چشم می شود. اگر علت پف چشم ها در شما آلرژی است، احتمالا چشم هایتان دچار خارش و آبریزش هم می شوند، حتی ممکن است خشکی و پوسته شدن پوست، خصوصا در ناحیه پلک ها دیده شود.
برای کاهش پف چشم ناشی از آلرژی از قطره های چشمی بدون نسخه یا از سرم چشمی سالین استفاده کنید، با این کار چشم ها را از آلرژن ها پاک می کنید.
مصرف قطره های چشمی بدون نسخه و اسپری های بینی برای مدت زیاد، ایجاد وابستگی کرده و مشکل را بدتر می کند. برای خرید دارو حتما با پزشک یا داروساز مشورت کنید.
- بیماری چشم صورتی(ورم ملتحمه)

علت پف چشم چیست؟
این بیماری بسیار مسری است و چشم ها را دچار تورم، ترشح و رنگ صورتی مایل به قرمز می کند.
عامل ایجاد ورم ملتحمه، انواع باکتری ها و ویروسی است. علایم ورم ملتحمه ویروسی، شبیه سرماخوردگی است. معمولا یک چشم که دچار ورم ملتحمه شود بعد از مدتی به چشم دیگر منتقل می شود. پس باید حواستان را جمع کنید و برای درمان آن سریع اقدام کنید. گاهی اوقات ورم ملتحمه ناشی از آلرژی است و هر دو چشم، هم زمان دچار این عارضه می شوند.  علایم نوع ورم ملتحمه آبریزش بینی، عطسه، ترشحات آبکی و خارش می باشد.  اگر ورم ملتحمه باکتریایی باشد، علایم آن ترشحات سبز مایل به زرد است و باید به پزشک مراجعه کنید و درباره مصرف قطره های نسخه ای آنتی باکتریال مشورت کنید تا سریعتر بهبود پیدا کنید.
ورم ملتحمه باکتریایی به خودی خود پس از 5 تا 10 روز از بین می رود، در صورتی که ورم ملتحمه ناشی از آلرژی باشد، باید با قطره های آنتی هیستامین و اجتناب از آلرژن ها درمان کرد. اگر متوجه تغییراتی در دید خود شدید یا رنگ و پف چشم از بین نرفت به پزشک مراجعه کنید.

علت پف چشم چیست؟
 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

قصه های من و خواهرم (1)

چه چیزی باعث خارش چشم می شود

درمان های خانگی برای خشکی چشم

چه چیزی باعث ایجاد فشار در پشت چشم می شود

تاثیر آرتروز بر روی چشم ها

روش های کاهش خستگی چشم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر