آشنایی با تاریخچه راه آهن بندرعباس - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آشنایی با تاریخچه راه آهن بندرعباس

سرپرسی سایکس، ژنرال انگلیسی که در ماه مارس ۱۹۱۶ میلادی برابر با ۱۲۹۵ خورشیدی برای تشکیل پلیس در قسمت جنوبی کشور ایران به بندرعباس آمد باتوجه به اقامت طولانی خود در ایران و مأموریت های مختلفی که در ایران به عهده داشت، کتابی تحت عنوان تاریخ ایران نوشت که حاوی نکات جالبی از تاریخ سیاسی - اجتماعی و فرهنگی ایران است. در بخشی از کتاب مذکور به راه آهن شهر بندرعباس اشاره کرده می نویسد:

اگر قرار باشد راه آهن در بندرعباس احداث شود، در چند میلی مغرب بندرعباس حالیه، یعنی در جایی که کشتی ها در پانصد یاردی ساحل دریای خلیج فارس می توانند لنگر بیندازند، تأسیسات بندری احداث خواهد شد. با وجود هوای ناسازگار آن جا، بندرعباس مرکز پیشرفت ایران جنوبی خواهد بود، چه از آن جا پنج جاده تقریبا سهل العبور به داخله کشور ایران شروع می شود.

آشنایی با تاریخچه راه آهن بندرعباس

راه های مورد اشاره سایکس به داخل کشور عبارت اند:

۱. راه بندرعباس به سیرجان، کرمان، اصفهان و تهران ۲. راه بندرعباس به استان سیستان و بلوچستان ٣. راه بندرعباس به فارس (شیراز) از راه فرگ و داراب ۴. راه بندرعباس به استان بوشهر از بندرلنگه، گاوبندی ۵. راه بندرعباس به لارستان از کهورستان و تنگ دالان رامی وادالا نایب کنسول فرانسه در بوشهر نیز (۱۶-۱۹۱۴) در کتاب خود به نام خلیج فارس در عصر استعمار، ضمن اشاره به موقعیت طبیعی و جغرافیایی بندرعباس، به اهمیت راه آهن بندرعباس پرداخته و می نویسد:

آشنایی با تاریخچه راه آهن بندرعباس

اگرچه بندر بوشهر با همه خسارتی که دیده رو به توسعه می رود، اما بدیهی است که بندرعباس آینده خوبی خواهد داشت، زیرا بندر، در سر راهی که به داخل کشور منتهی می شود قرار گرفته و شاید انتهای خط های راه آهن ایران نیز باشد.

راه آهن بندرعباس که سال ها پیش به اهمیت آن اشاره شده، سرانجام در سال ۱۳۷۳ خورشیدی به بهره برداری رسید. مطالعه درباره این طرح از سال ۱۳۵۳ خورشیدی توسط مهندسین مشاور کامپاکس شروع شد و عملیات ساختمانی و اجرایی آن در سال ۱۳۶۰ آغاز گردید. طول راه آهن بندرعباس تا بافق «در استان یزد» ۷۰۰ کیلومتر است و با اعتباری افزون بر ۱۶۴ میلیارد ریال در پانزده قطعه اجرا شده و قرار است ۶۳۰ کیلومتر آن در مسیر اصلی به صورت دو خطه در آید.

آشنایی با تاریخچه راه آهن بندرعباس

بزرگ ترین پل آن با ۴۴۰ متر طول و ۶۰ متر ارتفاع در قطعه شش در منطقه حاجی آباد هرمزگان و طویل ترین تونل با ۳۱۰۰ متر طول در قطعه چهار در حوالی روستای پشت تنگ از توابع فین بندرعباس قرار دارد. این خط در سال ۱۲۸۶ میلادی به طول ۵۲۸ میل ابتدا از کراچی به جاسک و در سال ۱۹۰۴ میلادی برابر با ۱۲۸۳ خورشیدی به جزیره هنگام رسیده بود و طول آن ۱۳۶ میل بود.

اهمیت جهانی راه آهن بندرعباس

راه آهن بندرعباس، ایران را به شرق و غرب جهان از یک طرف و کشورهای جنوب آسیا را به خلیج فارس و اقیانوس آرام و چین و آفریقا و اروپا و آمریکا از طرف دیگر پیوند می دهد. اولین قطار باری روز جمعه ۱۳۷۳ / ۱۲ / ۱۹ از اسکله بزرگ بندرعباس در سی کیلوتری غرب بندرعباس به راه افتاد. برای آگاهی از نقطه آغازین این راه آهن؛ یعنی بندرعباس، تا نقطه اتصال آن به شبکه سراسری راه آهن، بد نیست بدانیم که قطار، بعد از ترک بندرعباس به اولین تونل در منطقه «قلات و شهرو» از توابع بخش مرکزی بندرعباس می رسد که طول آن ۲۲۰۰ متر است. بعد از آن به اولین ایستگاه بزرگ که در ۸۵ کیلومتری بندرعباس وارد می شود که «ایستگاه فین» نام دارد.

آشنایی با تاریخچه راه آهن بندرعباس

همزمان با افتتاح راه شوسه بندرعباس به سیرجان یک رشته تلفن برای مقاصد نظامی و انتظامی در مسیر راه کشیده شد و در گنو، سرزه آب شیرین، گهره و آب ماه و گهکم پاسگاه ژاندارمری تأسیس گردید. بعد از فین، چند ایستگاه دیگر پیش بینی شده که مهم ترین آن ها ایستگاه تذرج در حاجی آبد و ایستگاه «كهه» و «گل گهر» در منطقه سیرجان است. در فاصله ۳۱۰ کیلومتری بندرعباس، قطار از شهر سیرجان می گذرد و بعد از طی کوهستان های منطقه «پاریز» و عبور از مجتمع مس سرچشمه در استان کرمان، در فاصله ۵۱۵ کیلومتری بندرعباس، راه اصلی کرمان - یزد را قطع می کند و از فاصله ۲۵ کیلومتری «انار» در استان یزد می گذرد و نهایتا در فاصله ۶۳۱ کیلومتری بندرعباس (نقطه آغاز) به شبکه راه آهن قم، اصفهان و کرمان می پیوندد.

آشنایی با تاریخچه راه آهن بندرعباس

جهانگردی به نام الکساندر همیلتن در خاطرات خود نوشته است که:

گمبرون ( بندرعباس) محل بدی است و فاقد احتياجات بشری به استثنا ماهی و گوشت گوسفند است.

شاردن جهانگرد فرانسوی در سفرنامه خود می گوید:

فکر می کنم در دنیا هوایی ناسالم تر و بدتر از هوایی که در آن جا استنشاق می شود نتوان پیدا کرد، مخصوصا از اواخر آوریل تا پایان سپتامبر باید گفت آب و هوای آن مخصوصا برای خارجی ها مهلک است و نمی توانند مدت مدیدی در آن شهر اقامت کنند. بام ها دارای بادگیرهایی هستند که انسان می توانست در هوای گرم در آن جا بخوابد و تعداد خانه های آن زمان ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ باب است.

آشنایی با تاریخچه راه آهن بندرعباس

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر