آیا بغل کردن کودک در بارداری خطرناک می باشد؟

آیا بغل کردن کودک در بارداری خطرناک می باشد؟

این قسمت مربوط به خانم هایی می شود که کودک دیگری در خانه دارند و برایشان این سوال مطرح است که آیا بغل کردن کودک باعث ایجاد خطر برای جنین داخل رحم آنها می شود؟ مادران ما همیشه این اخطار را به ما داده اند که از بلند کردن شیء سنگین در بارداری خودداری کنیم، در اینجا می خواهیم راجع به بلند کردن کودک و اینکه آیا این کار برای خانم باردار خطرناک محسوب می شود و راهکارهایی برای جلوگیری از خطر در هنگام بغل کردن کودک، صحبت کنیم.

بغل كردن کودک نوپا برای مادران باردار خطرناک محسوب می شود؟

آیا بغل کردن کودک در بارداری خطرناک می باشد؟

اگر در اوایل بارداری کودک خود را بغل کنید و وزنی کمتر از 13کیلوگرم داشته باشد تا حدودی موردی نداردکه معمولا اکثر کودکان نوپا وزنی تا 13 کیلو گرم دارند اما در غیر اینصورت اگر خانم بارداری در سه ماه آخر بارداری خود باشد و کودک او بیشتر از 13 کیلوگرم داشته باشد بلند کردن کودک کاری خطرناک برای او و جنینش می باشد.

بلند کردن کودک توسط خانم باردار چه خطراتی دارد؟

همانطور که گفتیم بلند کردن کودک در اواخر بارداری کاری بسیار خطرناک است و ممکن است مشکلاتی را برای خانم باردار و جنین ایجاد کند در این قسمت می خواهیم راجع به این موارد صحبت کنیم، از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.ایجاد التهاب مفاصل و درد در بدن خانم های باردار:

آیا بغل کردن کودک در بارداری خطرناک می باشد؟

از آنجایی که در بدن خانم های باردار در دوران بارداری، هورمون ریلاکسین تا ده برابر سطح نرمال بیشتر از قبل از بارداری تولید می شود و این هورمون باعث شل شدن مفاصل می شود و ممکن است مفاصل خانم باردار را تحت فشار قرار دهد، بنابراین خانم های باردار دچار التهاب و درد شدید مفاصل خواهند شد. بنابراین، به همین دلیل بغل كردن کودک در دوران بارداری باعث درد و التهاب مفاصل بیشتر از دیگر دوران خواهد شد. و این درد خانم باردار را به دلیل شرایطی که دارد بیشتر آزار می دهد.

2.احتمال زمین خوردن در هنگام بغل كردن کودک:
خانم باردار در دوران بارداری به دلیل تغییرات فیزیکی زیادی که دارند مرکز ثقل بدن آنها از گرانش خارج می شود و تغییر می کند. که این تغییر در مرکز گرانش بدن خانم های باردار باعث ایجاد فشار زیادی بر قسمت پایین کمر آنها می شود و بنابراین بدن آن ها دیگر حالت طبیعی ندارد، و به این دلیل است که زمانی که خانمی باردار می شود نباید شیء سنگینی را از روی زمین بلند کند، زیرا باعث زمین خوردن او می شود که خطرات جدی برای سلامتی او و جنین داخل رحم او در پی خواهد داشت.

3. بلند کردن کودک یا شیء سنگین باعث ایجاد خونریزی و سقط جنین در خانم های باردار می شود:

آیا بغل کردن کودک در بارداری خطرناک می باشد؟

باید این نکته را در نظر بگیرید که در دوران حساسی از زندگی خود بسر میبرید و کوچکترین اشتباه و یا بی احتیاتی ممکن است حیات جنین شما را به خطر بیاندازد و بلند کردن شیء و یا کودک توسط خانم باردار باعث فشار بیش از حد بر روی کمر و ستون فقرات در خانم های باردار می شود که باعث زمین خوردن انها می شود که خود موردی است که باعث خونریز در خانم ها می شود و اگر این خونریزی ادامه دار باشد سقط جنین را باعث می شود بنابراین خانم های باردار برای حفظ سلامت خود و جنین داخل رحم خود تا آنجا که می توانند از بلند کردن شیء سنگین و یا کودک خود در بارداری خودداری کنند تا از بروز عوارضی که گفتیم جلوگیری شود.

چند راهنمایی برای خانم های باردار در هنگام بغل کردن کودک خود:

آیا بغل کردن کودک در بارداری خطرناک می باشد؟

بغل کردن کودک در ماه های آخر بارداری امری بسیار پر مخاطره می باشد اما همانطور که قبلا هم اشاره کردیم خانم های باردار در اوایل بارداری خود می توانند کودکان خود را بغل کنند و خطری را برای آنها شامل نمی شود، البته اگر در بارداری خود شرایط خاصی دارید در این مورد حتما با پزشک خود مشورت کنید و قبل از اطمینان از بغل کردن کودک خود حتی در اوایل بارداری خودداری کنید.
با وجود اینکه بغل کردن کودک در اوایل بارداری خطری برای خانم باردار ندارد اما برای اینکه احتیاط لازم را انجام داده باشید و نگرانی نداشته باشید نکاتی ایمنی را برای امنیت خود و جنین داخل رحم خود باید انجام دهید. این نکات ایمنی شامل روش هایی درست و ایمن برای بلند کردن کودک و یا شیء از روی زمین می باشد که باعث کاهش خطر به زمین خوردن خانم های باردار می شود و از خطرات بعدی که ممکن است برای خانم باردار و جنین ایجاد شود، جلوگیری می کند در این قسمت به چند مورد از نکات ایمنی می پردازیم:

آیا بغل کردن کودک در بارداری خطرناک می باشد؟

1.زمانی که می خواهیدکودک خود را از روی زمین بلند کنید نباید خم بشوید و کودک را بلند کنید. این کار باعث ایجاد فشار بسیار زیادی به کمر شما می شود. شما برای این کار باید اول بر روی زانو های خود بنشینید و بعد از آن کودک را بغل کرده و بلند کنید.

2. زمانی که روی زانوهای خود می نشینید باید این نکته را بدانید که کمر خود را صاف و بدون هیچ انحنایی نگه دارید و از پاهای خود برای پشتیبانی از بدن و بلند کردن کودکتان استفاده کنید.

3.در هنگام بلند کردن کودک از انجام حرکات ناگهانی خودداری کنید و تا آنجا که می توانند مانع از تکان و جنب و جوش کودک خود بشوید به این دلیل که حرکات ناگهانی و سرعتی امکان این که شما به زمین بخورید را بالا میبرد که خطرناک محسوب می شود. بنابراین برای اینکه بدون هیچ نگرانی کودک دلبندتان را در آغوش بگیرید و دچار عوارض جبران ناپذیری نشوید اگر در ماه های اول بارداری به سر می برید این نکات ایمنی را رعایت کنید و اگر در ماه های آخر بارداری به سر می برید به شدت از این کار پرهیز کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر