ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با خشکی چشم بعد از عمل لیزیک چه کار کنیم

جراحی لیزیک شما نتیجه بخش بوده و دیدتان هم به اندازه مناسبی بهبود یافته ولی چشم هایتان خشک شده و خارش دارد، تعجب نکنید. خشکی چشم شایع ترین شکایت بعد از جراحی لیزیک است. حدود نود و پنج درصد از افرادی که جراحی لیزیک انجام داده اند، دچار خشکی چشم می شوند ولی لیزیک تنها عامل بوجود آورنده ی خشکی چشم نیست حدود هفتاد و پنج درصد این افراد پیش از انجام عمل لیزیک هم خشکی چشم داشته اند. خشکی چشم بعد از لیزیک به مرور زمان بهتر می شود اما در موارد نادر، لیزیک می تواند منجر به بدتر شدن خشکی چشم شود.

 

با خشکی چشم بعد از عمل لیزیک چه کار کنیم

چگونه متوجه شویم که خشکی چشم داریم؟

خشکی چشم طولانی مدت چندان شایع نیست و هیچ روشی وجود ندارد که پیش بینی کند، شما بعد از لیزیک خشکی چشم خواهید داشت یا اینکه علایم خشکی چشم شما بدتر خواهد شد. مواردی که می تواند به شما در فهمیدن اینکه بعد از لیزیک، خشکی چشم خواهید داشت یا نه، کمک کند:

-اگر قبل از لیزیک خشکی چشم داشته اید.

-اگر شما مونث هستید.

-دیابت دارید.

-نژاد اسیایی هستید.

-اگر لنزهای تماسی استفاده می کنید.

-اگر چشم های شما بسیار نزدیک بین بوده اند.

 

توضیحع

چرا لیزیک باعث خشکی چشم می شود:

محققین دقیقا علت این اتفاق را نمی دانند اما نظریه هایی وجود دارد. جراحی لیزیک باعث اسیب زدن به عصب قرنیه می شود. در حین عمل لیزیک، جراح شکل قرنیه شما را با بریدن بعضی از بافت های ان تغییر می دهد و بعضی از عصب های قرنیه ی چشم شما در این حین بریده می شود. این مساله روی بینایی شما تاثیر نمی گذارد اما ارتباط بین قرنیه ی چشم شما و غدد اشکی تا مدتی قطع خواهد شد. البته بعد از مدتی سریعا به حالت نرمال بر می گردد. علت احتمالی دیگر، التهاب ناشی از جراحی است، هم چنین شکل جدید قرنیه ی شما ممکن است باعث تغییر تعامل لبه ی پلک شما با سطح چشم هایتان شود که می تواند بر روی پلک زدن یا عملکرد تولید اشک اثر بگذارد.

 

توضیحع

خشکی چشم چقدر طول می کشد:

اکثر افراد در ماه های اولیه بعد از جراحی متوجه علایم خشکی چشم می شود. در طی 6 الی 12 ماه این علایم بهتر می شود. چه زمانی باید نزد متخصص بروم؟ قطره های اشک مصنوعی و دیگر درمان های استاندارد برای خشکی چشم بعد از عمل لیزیک به خوبی نتیجه می دهند. اگر علایم شما متوسط هستند می توانید در نوبت بعدی مراجعه به متخصص راجع به آن صحبت کنید ولی اگر احساس درد شدید و از دست دادن دید داشتید فورا با متخصص خود تماس بگیرید.

 

توضیحع

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد