ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی موزه های شهر کازان

روسیه کشوری است که به عنوان پهناورترین کشور دنیا شناخته شده است. پایتخت این کشور شهر بزرگ و پرجمعیت مسکو است که آن نیز از جمله شهرهای پهناور دنیا است. روسیه کشوری سردسیر است و هوا در برخی از مناطق آن به قدری سرد است که امکان زندگی کردن در آن وجود ندارد.

از دیگر شهرهای معروف و توریستی روسیه می توان به سن پترزبورگ و کازان اشاره کرد. کازان در غرب کشور روسیه واقع شده است و پایتخت تاتارها است. این شهر به عنوان سومین پایتخت روسیه نیز شناخته می شود.

مردمی که در شهر کازان ساکن هستند به زبان های روسی و تاتاری صحبت می کنند و اغلب آن ها نیز مسلمان می باشند. بعد از اسلام دومین دینی که در شهر کازان رواج دارد، مسیحیت است. در این مقاله قصد داریم تا با برخی از موزه های موجود در شهر بزرگ کازان آشنا شویم. اگر شما نیز به روسیه و شهرهای زیبا و تاریخی آن علاقه دارید در این مقاله با ما همراه باشید.

موزه ی چاک چاک یا Chak-Chak

چاک چاک در اصل نوعی شیرینی است و از پختن خمیرهایی در عسل تهیه می شود. در واقع چاک چاک نوعی دسر تاتاری است که در تعطیلات و مهمانی های خانواده های روسی برای پذیرایی استفاده می شود. این دسر به وفور در شهر کازان و در مغاره های مختلف آن نیز یافت می شود. موزه ی چاک چاک نیز موزه ای است که در آن انواع غذاها و نوشیدنی های سنتی تاتار معرفی و سرو می شود. موزه ی چاک چاک یکی از موزه های تعاملی موجود در شهر کازان است که بازدید از آن می تواند برای شما بسیار جالب باشد. اگر به غذاهای ملل و آشپزی علاقه دارید، بازدید از این موزه را به هیچ عنوان از دست ندهید.

معرفی موزه های شهر کازان

موزه ی سبک زندگی شوروی یا Soviet Lifestyle

در این موزه می توانید نمادهایی از زندگی در شوروی سابق را بیابید. در واقع موزه ی سبک زندگی شوروی یکی از عجیب ترین و در عین حال مشهورترین موزه های شهر کازان است و شما با بازدید از این موزه می توانید با فرهنگ پویای روسیه در دوره ی سوسیالیستی آشنا شوید. یکی از نکات جالب در این موزه وجود انواع آلات موسیقی است که نشان از فرهنگ موسیقیایی غنی مردم در آن دوره دارد.

معرفی موزه های شهر کازان

موزه ی ملی جمهوری تاتارستان

این موزه روبه روی ورودی اصلی مجموعه ی کرملین واقع شده است و یکی از مهم ترین موزه های شهر کازان است. ساختمان این موزه بسیار مجلل است و قدمت آن به سال 1770 می رسد. در این موزه مجموعه ای از جواهرات باستانی و تجهیزات جنگی تاریخی نگهداری می شود. در مورد تاریخ مردم تاتار و شخصیت های ادبی آن ها نیز نمایشگاهی در این موزه وجود دارد.

معرفی موزه های شهر کازان

گالری آرمیتاژ یا هرمیتاژ کازان

در ساختمان مدرسه ی قدیمی نظامی کازان، یک گالری درست شده است که مجموعه های موجود در آن از موزه ی آرمیتاژ سن پترزربورگ آورده شده است. این گالری نیز یکی از جاذبه های دیدنی شهر کازان محسوب می شود که شامل آثار تاریخی و ارزشمند زیادی است و علاقمندان بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

معرفی موزه های شهر کازان

موزه ی هزارمین سالگرد کازان

همان طور که از نام این موزه پیدا است، در این موزه می توانید اطلاعاتی درباره ی تاریخ کازان و فرهنگ مردم آن و مردم تاتار به دست آورید. این موزه از سه بخش دوران باستان، قرون وسطی و فرهنگ و دستاوردهای مردم تاتارستان تشکیل شده است. اگر شما علاقه داشته باشید که در مورد شهر کازان و تاریخچه ی آن اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید، بازدید از این موزه می تواند برای شما بسیار مفید و جالب باشد.

معرفی موزه های شهر کازان

موزه ی کودکی خوشحال

این موزه یکی از موزه های جالبی است که بازدید از آن برای هر فردی شگفت انگیز خواهد بود. موزه ی کودکی خوشحال به اشیای مرنبط با بچه ها و دوران کودکی مربوط می شود و اسباب بازی ها و وسایل بسیاری از زمان های قدیم در این موزه یافت می شود. در این موزه اشیای قدیمی از دوران شوروی نیز وجود دارد.

معرفی موزه های شهر کازان

موزه ی تاریخ طبیعی کازان

این موزه یکی دیگر از موزه های بسیار دیدنی و جالب کازان است که بازدید از آن حتی برای کودکان نیز لذت بخش خواهد بود. در این موزه می توانید درباره ی تاریخچه ی زمین شناسی و پوشش گیاهی و جانوری کازان اطلاعات زیادی به دست آوردید. همچنین در این موزه بخش هایی یافت می شود که در آن فسیل و اسکلت هایی از جانوران مختلف مانند دایناسورها و ماموت ها نگهداری می شود.

معرفی موزه های شهر کازان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

موزه آثار خطی ارمنستان

شهر جرموک ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

موزه ویکتوریا هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد