از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید:

به طور کلی اجزای ظاهری بدن می تواند کلید راهیابی ما به درونمان باشد و از این طریق است که می توانیم به سلامتی و یا بیماری در وجود خود پی ببریم. بنابراین لازم است تا به خوبی این نشانه ها وعلایم را شناخته و از خودمان مراقبت کنیم. در این مطلب قصد داریم تا شما را با علایمی که در صورت هستند و دلیل بر وجود بیماری می باشند را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید

چند نشانه در صورت که به شما می گوید بیمار هستید:

بینی: این عضو در صورت آینه سلامتی ریه های شما است. به طوریکه بینی باریک و کشیده نشان می دهد، که قدرت کافی برای تنفس ندارید و ریه هایتان در معرض خطر قرار دارد. برای رفع این ناراحتی باید ورزش کنید و تنفس عمیق را روزی چند بار انجام دهید.
همچنین افرادی که دانه های قرمز بر روی بینی خود دارند سلامت قلب و کبدشان در معرض خطر است و می توانند مستعد فشار خون بالا نیز باشند، که در این باره توصیه می شود تا به عادات غذایی و تغذیه خود توجه کنید. آب بینی روان و شل نیز نشان دهنده پرخوری و تورم قلب است. و عطسه های مکرر هم، نشان دهنده بیش از حد قلیایی بودن بدن می باشد، که دلیل آن می تواند مصرف زیاد شکر، مایعات و کارهای مختلف باشد.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید

گونه ها: چنانچه ریه های شما ضعیف شده باشد، گونه های شما فرورفته و شل است، و تحمل کمتری برای مقابله با بیماری ها را از خود نشان می دهید. تغذیه نا مناسب یکی از دلایل اصلی مشکل در ریه می باشد، که با پیگیری یک عادت و رژیم صحیح غذایی می توان این مساله را حل نمود.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید

رنگ رخساره: از قدیم می گفتند که رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون، و این جمله کاملا درست است. زیرا که رنگ و حالت صورت شما بازگو کننده آنچه در درون شما می گذرد، می باشد.
رنگ سفید و قرمز صورت نشان دهنده مشکل قلبی، تب، و ایجاد اختلال در سیستم طبیعی گردش خون است. و جوش های صورت نیز از مصرف زیاد شکر، تخم مرغ، و گوشت و چربی خبر می دهد. همچنین قیافه زرد رنگ در فرد نیز ازعلائم کبد بیمار و وجود سرطان است.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید
همینطور رنگ سبز به مانند زرد رنگی صورت بیماری های جدی در بدن را نشان می دهد که نباید آنها را نادیده گرفت. و صورت رنگ پریده نیز از مشکلات غدد، اختلاات شکمی و کمبود انرژی می باشد. همچنین پوست صورتی که لکه های سفید رنگی بر روی آن است هشداری برای نارسایی کلیه ها است، و یا اینکه فرد غلات و شکر و چربی زیادی را مصرف می کند. و چنانچه لکه های قهوه ای بر چهره باشد نشان می دهد که فرد بسیار در معرض آفتاب بوده است. و در حالت دیگر لک های کمرنگ قهوه ای نشان دهنده نارسایی های کبدی نیزمی باشد.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید
چانه ها: این قسمت از صورت نشان دهنده مکانی برای مشکلات مثانه است و چنانچه پوستی ناسالم و ناصاف داشته باشید، باید به رعایت نکات بهداشتی در کلیه و مثانه خود بیشتر بپردازید، زیرا این علامت از نشانه های مشکلات بهداشتی در این اعضا است.
وجود غبغب نیز هشداری برای وجود چربی خون بالا و کلسترول زیاد خون می باشد. و همینطور چانه خیلی باریک و لاغر بر کم تحملی فرد در برابر بیماری ها اشاره می کند.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید

لب ها و زبان: این دو عضو مهم در صورت از مشکلات داخلی و سلامتی در بدن می گویند. به طوریکه رنگ پریدگی لبها نشان می دهد اختلالاتی در شکم وجود دارد. و دهانی که بسیار باز می ماند از عدم و اختلال در کنترل و عملکرد مغز خبر می دهد. و برعکس آن دهانی که به راحتی بسته می شود، در این حالت اختلالی نیست و قدرت کنترل مغز و فیزیکی آن را به خوبی نمایان است.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید
ترک ها و خشکی لب ها علامتی از کمبود ویتامین ها به خصوص B12 دارد. اگر به تازگی متوجه شده اید که زبانتان به تیره تغییر رنگ می دهد به احتمال قوی دچارعارضه ای به نام پاپیل هستید که در آن تجمع این باکتری در بدن زیاد شده است.

خط بالای لب: این خط از تمایلات جنسی و فدرت آن در فرد ناشی می شود. اگر فاصله بین بینی و لب کم و کوتاه، و لب باریک باشد، نشان دهنده کم توانی و بی میلی جنسی در فرد است.

فرم دندان ها: افرادی با فرم های دندان باریک و کوتاه احتمالا دچار رفلکس اسیدی معده هستند. زیرا که بازگشت اسید معده در دهان معده باعث حل شدن دندان ها و تغییر شکل آنها می گردد.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید

گوش ها: این عضو از سلامت کلیه ها و غده آدرنال خبر می دهد. به طوریکه گوش های کوچک نشان دهنده کلیه های کوچک است، و گوش های قرمز پرکاری کلیه و خستگی آن را نشان می دهد. چنانچه بخش خارجی گوش هایتان قرمز رنگ است، این می تواند علامتی برای کم خوابی باشد. اگر گوش ها بیش اندازه چرب باشند،  نیز رژیم و عادات غذایی تان از غذاهای پر چرب است.
نکته جالب اینکه شکل گوش ها نیز با خود علائمی دارند. به طوریکه گوش های چروکیده و یا وجود خطوط مورب در گوش نشان دهنده این احتمال می باشد که فرد دچار بیماری قلبی شده است.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید

موها: خانم هایی که موهایشان بی هیچ دلیلی کم می شود، و یا عقب رفته است. احتمالا آهن خونشان به اندازه کافی نیست. و چنانچه ضخامت موها نازکتر شود و تار موی نازکی دارید توصیه می شود که تست تیروئید دهید،  زیرا احتمال می رود که دچار پر کاری تیروئید باشید.
و بر عکس آن اگر ابروهایتان کم پشت شده اند احتمال می رود که تیروئیدتان دچار کم کاری شده است. و در نتیجه رشد موهای ضخیم و زائد روی بدن می تواند احتمال ترشح هورمون آدروژن  باشد.

از طریق پوست صورت به وجود بیماری ها در بدن پی ببرید

چشم ها: یکی از نشانه های خوب برای تشخیص و وجود کلسترول بالا و بد در بدن چشم ها هستند. به طوریکه اگر حلقه ای سفید رنگ دور عنبیه بخش رنگی چشم را گرفته باشد، احتمال کلسترول و چربی خون زیاد است.
در حالتی دیگر می توان گفت رسوب چربی در سفیدی چشم و یا شکل گیری توده و یا جوش های کوچک روی پلک و پوست از نشانه های دیگر چربی خون در بدن می باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

صفحه پکیج ها

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

راهنمای سفر به مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر