الاغی که آواز می خواند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

الاغی که آواز می خواند

روزی روزگاری در جنگل بسیار زیبا یک الاغ زندگی میکرد. او بسیار تنها بود و هیچ دوستی نداشت. یک روز که شغال در جنگل دنبال غذا میگشت، الاغ را ناراحت دید و از او علتش را پرسید و الاغ به او گفت: من بسیار تنها هستم و از این موضوع غمگینم. شغال گفت: نگران نباش. از امروز من دوست تو خواهم بود. الاغ با شنیدن این حرف بسیار خوشحال شد. شغال و الاغ دوست های خوبی برای هم بودند و با هم به همه جا می رفتند.

 

الاغی که آواز می خواند

یک شب مهتابی که الاغ و شغال در جنگل در حال گشتن بودند به راه خود ادامه دادند و به حومه روستا رسیدند و یک باغ، پر از میوه های تازه و خوشمزه دیدند. الاغ گفت: دوست من، کشاورزان الان خواب هستند. بهتره وارد باغ شویم و از میوه های خوشمزه بخوریم. شغال گفت: به شرطی وارد باغ می شویم که بسیار ارام باشیم و کسی متوجه ما نشود. پس هر دو به ارامی وارد باغ و مشغول خوردن میوه شدند. وقتی به اندازه کافی خوردند. شغال به الاغ گفت: می دانی در این شب زیبا و زیر درخت ها چه چیز دیگری لذت دارد؟ الاغ کمی فکرد کرد ولی چیزی به ذهنش نرسید پس شغال گفت: الان یک موسیقی زیبا شب ما را کامل می کند. الاغ گفت: مگه نمی دانی که من صدای خوبی دارم؟ 

 

الاغی که آواز می خواند

صبر کن تا برات یک اهنگ بخوانم ولی شغال گفت: دوست من، اگر الان اواز بخوانی، ممکن است همه کشاورزان را بیدار میکنی و برایمان مشکل درست میشود. الاغ از حرف شغال ناراحت شد و گفت: منظور این است که من صدای خوبی ندارم؟ الان بهت ثابت میکنم و با صدای بلند اواز خواند. شغال هم در پشت سنگ بزرگی پنهان شد. با اواز خواندن الاغ، کشاورزان از خواب بیدار شدند و به سمت الاغ دویدند و او را کتک زدند. الاغ از باغ فرار کرد. وقتی الاغ از آنجا دور شد، شغال پیش او امد و گفت: من به تو هشدار دادم ولی تو به حرف من توجه نکردی. الاغ هم که حسابی تنش درد میکرد از این ماجرا درس بزرگی یاد گرفت که به توصیه دوستانش گوش دهد.

 

الاغی که آواز می خواند

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود