طبیعت و حیات وحش کشور فنلاند

فنلاند کشوری پیچیده و متفاوت و با حیات وحشی متنوع است. وجود دریاچه ها برای شنا و یا ورزش اسکیت از تفریحاتی است که مردم فنلاند انجام می دهند. جمعیت این کشور در جنوب، به ویژه در منطقه ی هلسینکی متمرکز است و در حدود یک میلیون نفر خانه در آن وجود دارد. در قسمتی دیگر از کشور، جنگل های فراوانی مانند لپ لند و دره ها و سرزمین های بزرگ زیادی به چشم می خورد. نکته ی خوب این کشور، وجود آب فراوان در آن است و به همین دلیل مردم و موجودات فنلاند مشکلی برای کمبود آب ندارند. زمین های کشاورزی خوبی نیز در کشور وجود دارد.

طبیعت و حیات وحش کشور فنلاند

در اواسط زمستان اکثر فنلاند معمولا با برف و یخ پوشیده می شود. در ماه فوریه، سرد ترین ماه، درجه ی حرارتی در حدود منفی هفت درجه ی سانتی گراد در جنوب و منفی سیزده درجه ی سانتی گراد در شمال دارد. فنلاند در اواخر زمستان عرضی جغرافیایی مشابه با آلاسکا و یا مرکز سیبری را داراست. حدود یک چهارم کشور هوای بسیار سردی در این فصل دارد. در زمستان و در طول سرد ترین ماه ها، دریاچه ها و آب های ساحلی دریای بالتیک به طور معمول یخ می زند. در این فصل، برف زمین را برای چند ماه پوشش می دهد.

طبیعت و حیات وحش کشور فنلاند

شاید فکر کنید این جریان های هوایی در جنوب کشور نیز وجود دارد اما این گونه نیست. در جنوب کشور، جریان هوایی از طرف اقیانوس اطلس وجود دارد که نسبتا گرم است و حدود پنج درجه ی سانتی گراد دمای آن می باشد. در روز های تابستان درجه ی حرارت می تواند تا بیست و پنج یا حتی سی درجه افزایش یابد. فصل رشد گیاهان در فنلاند نسبتا کوتاه است.

در طی سال ها در فنلاند، طبیعت با نوسانات فصلی فنلاند سازگار است. اکثر گیاهان و حیوانات کشور در ماه های زمستان به خواب می روند. پرنده ها از گونه های متنوع این کشور است اما سه چهارم جمعیت پرندگان در فنلاند، مهاجر هستند. موجودات فنلاند به این گونه هستند که برخی از آن ها از مناطق مختلف می باشند مانند جغد ارولو از منطقه ی تاگا در اوراسیا و یا بعضی از گونه های دریایی که شامل بسیاری از ماهی ها می باشند.

طبیعت و حیات وحش کشور فنلاند

جنگل های دور افتاده ی لاپ لند: این منطقه، شمالی ترین استان کشور فنلاند می باشد که در حدود 4 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهد. ویژگی های طبیعی لاپلند عبارت اند از، مناطق وسیعی از جنگا های وحشی، سواحل باز و جانورانی که با شرایط سخت این منطقه اقتباس داده شده اند. تغییرات فصلی در این استان بسیار واضح است. لاپلند همچنین دارای حیوانات متعددی از جمله انواع پرندگان و گوزن می باشد. تپه های موجود در استان حدود 1300 متر بالاتر از سطح دریا است. این منطقه به درختان کاج خود معروف است و گفتنی است که 30 درصد جنگل های لاپلند محافظت شده است. در لاپلند مشاغلی مانند ماهی گیری و شکار رونق دارند.

به طور کلی بیشتر شهر های فنلاند عمدتا کوچک و بدون آسمان خراش هستند. در زمستان ها مردم تمام مناطق دوست دارند تا ورزش های زمستانی انجام دهند. امروزه چیزی در حدود 63 هزار نفر از جمعیت فنلالند، از کارگران مزرعه هستند. از گونه های جانوری دیگر این کشور می توان به اسب ها، خرس ها، پرنده هایی مانند عقاب و یا حتی ببر ها اشاره نمود.

طبیعت و حیات وحش کشور فنلاند

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل پارک حیات استانبول

هتل گرند حیات استانبول

هتل حیات ریجنسی دبی

هتل گرند حیات دبی

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد