چگونه با بوی بد دوران قاعدگی مقابله کنیم

چگونه با بوی بد دوران قاعدگی مقابله کنیم
از پدها و تامپون های معطر پرهیز کنید
تامپون های معطر ممکن است باعث به هم خوردن تعادل pH  مهبل شود که منجر به افزایش باکتری های بد و بوی نامطبوع می شود. هم چنین محصولات معطر می تواند خطر ابتلا به عفونت واژن را افزایش دهد.
امروزه محصولات بدون بو زیادی به بازار عرضه شده است از جمله پد کتان را میشود نام برد. این پد قابل استفاده مجدد می باشد و اغلب از داشتن مواد شیمیایی سمی عادی در پد و تامپون جلوگیری می کند.
 روزانه دوش بگیرید.
به هیچ عنوان از صابون های بودار یا خشن استفاده نکنید، زیرا می تواند مهبل را تحریک کند. توصیه می کنیم از یک صابون ملایم و دست خود، برای تمیز کردن ناحیه واژن استفاده کنید؛ این کار باعث می شود که عرق آن ناحیه، که منجر به افزایش بوی بد پریود می شود را نیز کاهش دهد. اگر می خواهید در روزهایی که خون ریزی شدید تر است به حمام بروید، توصیه می کنیم، داخل مهبل خود را نشویید. تنها منطقه مادگی(بخش بیرونی مهبل) را بشویید.
از دوش زنانه برای شستشوی آلت تناسلی استفاده نکنید.

چگونه با بوی بد دوران قاعدگی مقابله کنیم
شستن با دوش، باعث به هم خوردن تعادل باکتریایی طبیعی در واژن می شود. همچنین باعث بروز مشکلات سلامتی متعددی از جمله عفونت های قارچی، بیماری التهابی لگن و مشکلات دوران بارداری می شود. دوش گرفتن عادی و تغییر پد، استفاده از تامپون یا فنجان می تواند به کاهش بوی بد پریود کمک کند.
از محصولات معطر اجتناب کنید.

چگونه با بوی بد دوران قاعدگی مقابله کنیم
یکی از علت های بو ی بد واژن در دوران قاعدگی، استفاده از محصولات معطر می باشد. این محصولات می تواند باعث التهاب واژن شده و به عدم تعادل در باکتریهای آن منجر شود. این محصولات  شامل دستمال مرطوب زنانه و اسپری های رفع کننده بوی بد پریود هستند. آنها همچنین می توانند از حفاظت طبیعی خود واژن در برابر عفونت نیز جلو گیری کنند. از آنجا که باکتری معمولا علت بوی بد پریود است، پرهیز از این محصولات اهمیت دارد. اگر دوست دارید، عطر و بوی خوش به خود بزنید، آنهایی را امتحان کنید که بر مچ دست و گردن می زنند، آنها دیگر نگرانی که برای مهبل وجود داشت را ندارند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر