خواص گیاه اکیناشیا در درمان بیماری ها

گل گیاه اکیناشیا در اواخر تابستان و اوایل پاییز به رنگ ارغوانی باز می شود. این گیاه را با نام اكیناسیا، گل پنج هزاری ، گل ژاپونی و گل روبكی می شناسند. ترکیبات موجود در گیاه اکیناشیا آكيناشين ، آكيناكوزيد می باشد. برای درمان خانگی سرماخوردگی ۰/۵ تا یک گرم که معادل 1 تا2 قاشق چای خوری است، از ریشه‌ی خشک گیاه را در 3 فنجان آب به مدت ده دقیقه بجوشانید و هر روز در سه نوبت بنوشید تا از خواص بی نظیر این گیاه بهره مند شوید. در طب سنتی اکیدا پیشنهاد می شود که مصرف چای گیاه اکیناشیا کم تر ازهشت هفته باشد.

 

خواص گیاه اکیناشیا در درمان بیماری ها

عصاره‌ی مایع یا جامد گیاه اکیناشیا نیز دارای خواص دارویی فوق العاده ای بوده و درصنعت داروسازی، فرآورده‌های دارویی مختلفی از این گیاه تهیه می‌شود . پزشکان از فرآورده های دارویی گیاه اکیناشیا برای تقویت سیستم ایمنی وافزایش فعالیت این دستگاه دربرابر عفونت‌ها، به ویژه درسرماخوردگی وآنفلوانزا استفاده می کنند. در آمریکا، سرخ پوستان از ریشه گیاه اکیناشیا برای درمان جای نیش گزندگان ودرمان اسکارهای پوستی استفاده می‌کنند. گیاه اکیناشیا دردرمان بیماری‌های عفونی مانند مخملک، آبله‌مرغان، برونشیت، سینوزیت، غانغرایا، عفونت‌های ادراری، زخم‌های پوستی، آبسه‌ها، تبخال، اگزما و نیز سوختگی‌ها تجویز می شود. از عمده مشکلات خانم ها، التهاب دستگاه تناسلی است، برای رفع این مشکل توصیه می شود تا با جوشانده ریشه این گیاه خود را شستشو دهید.

 

خواص گیاه اکیناشیا در درمان بیماری ها

برای تصفیه خون از دمكرده این گیاه می توان استفاده کنید. اگر از آرتروز رنج می برید جهت درمان آرتروز از دم كرده آن بنوشید و از روغن آن به محل درد بمالید. یکی از روش های استفاده از گیاه اكیناشیا به صورت تنتور یا جوشانده ریشه آن است و بدین صورت است که مقدار 10 گرم اكیناشیا را در 200 گرم آب بجوشانید و سپس صاف نموده روزی 3 فنجان میل کنید. اما مصرف این گیاه می بایست با احتیاط صورت پذیرد. زنان باردار و مادران شیرده بدون تجویز پزشک از فرآورده‌های اکیناشیا استفاده نکنند و همچنین نباید به کودکان زیر دو سال داده شود و برای کودکان بزرگتر و گروه سالمندان یا افراد بیشت تر از 65 سال می بایست از جوشانده ی رقيق گياه و با غلظت مجاز مصرف نمایند.

 

خواص گیاه اکیناشیا در درمان بیماری ها

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

صفحه پکیج ها

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

دره گل ها ارمنستان

مسجد ایرانیان در هند