ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ماجرای میمون ها و جغد

روزی روزگاری، در زمان های قدیم یک گروه از میمون ها به جنگل بزرگی رسیدند. فصل زمستان بود و میمون ها برای زنده ماندن در شب های سرد تلاش میکردند. یک شب، کرم شب تابی در اطراف انها پرواز میکرد که میمون ها با دیدن او بلند فریاد زدند: آتش، آتش و به سمت کرم شب تاب حرکت کردند ولی نتوانستند او را بگیرند. میمون ها جلسه ای گذاشتند و تصمیم گرفتند که فردا شب همه میمون ها در پشت درخت ها پنهان بشوند و کرم های شب تابی که اتش حمل می کنند را بگیرند و با کشتن آنها برای خود آتش درست کنند.

 

ماجرای میمون ها و جغد

جغدی که بالای درخت زندگی میکرد، حرف های انها را شنید و گفت: با کرم شب تاب نمی توانید برای خود آتش درست کنید. بهتر است به انها صدمه ای نزنید و برای خود به دنبال سرپناهی بگردید و شب های سرد را در انجا سپری کنید ولی میمون ها به حرف های جغد گوش نکردند و گفتند: تو کاملا اشتباه میکنی. انها اتش دارند و با داشتن کرم ها می توانیم در سرما زندگی کنیم، بهتره برای خودت دنبال سرپناه بگردی.

 

ماجرای میمون ها و جغد

فردا شب میمون ها در کمین کرم های شب تاب شدند و توانستند تعدادی از آنها را شکار کنند. میمون ها بدون توجه به اینکه آنها فقط حشره هستند و اتش تولید نمیکنند، کرم ها را داخل سوراخی در زمین گذاشتند و با کشتن آنها، منتظر شدند که اتش درست شود. جغد با دیدن میمون ها خندید و گفت: انها فقط حشره هستند و نمی توانید اینگونه اتش درست کنید. میمون ها از حرف های جغد بسیار عصبی شدند و سر او داد زدند و گفتند: جغد پیر، تو از نحوه ی اتش درست کردن چیزی نمی دانی.

 

ماجرای میمون ها و جغد

جغد هم از حرف آنها ناراحت شد و از انجا پرواز کرد و رفت. میمون ها چند ساعت مشغول درست کردن اتش بودند ولی موفق نشدند و به درستی حرف های جغد پی بردند. میمون ها تمام شب مشغول پیدا کردن مکانی برای خوابیدن بودند و بلاخره غار بزرگی را پیدا کردند و تصمیم گرفتند تا اخر فصل زمستان در انجا زندگی کنند. این ماجرا درس بزرگی به میمون ها یاد داد که بهتر است از تجربه های دیگران استفاده کنند.

 

ماجرای میمون ها و جغد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

صفحه پکیج ها

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد