گوجه فرنگی

یکی از مواد غذایی که مصرف آن مفید برای بدن است گوجه فرنگی می باشد. این میوه از 95% آب و 5% کربوهیدرات و فیبر تشکیل شده است. و حاوی ویتامین ث می باشد که 28% نیاز بدن را به این ویتامین را تامین می کند.
پتاسیم یکی دیگر از عناصر و مواد معدنی در گوجه فرنگی بوده که برای انواع بیماریهای قلبی و عروقی و همچنین فشار خون و درمان دیابت مفید و موثر می باشد.همچنین ویتامین ث موجود د رگوجه فرنگی برای انعقاد خون و رشد استخوان و درمان پوکی استخوان ضروری است.

 

گوجه فرنگی
گوجه فرنگی این ماده غذایی سرشاراز مواد مغذی و ویتامین B9 موجود می باشد، که برای رشد و عملکرد بهتر سلولها مفید است و مصرف آن برای خانمهای باردار، و رشد سلولهای جنینی اهمیت زیادی دارد. همچنین بینایی را نیز تقویت می کند.
با مصرف گوجه فرنگی، لیکوپن موجود در آن آزاد شده، که عامل کاهش سرطان هایی چون پروستات و ریه و معده است. همچنین ترکیبات لیکوپونی می توانند پوست را در برابر اشعه آفتاب محافظت و از سکته های مغزی و قلبی جلوگیری نمایند. تخقیقات اخیری که در مورد مکملهای لیکوپن به عمل آمده است نشان می دهد که این ماده معدنی می تواند کلسترول خون را کاهش داده، و عارضه LDL را پیشگیری و درمان کند.

 

گوجه فرنگی
محصولات و ترکیباتی که از گوجه فرنگی هستند به کاهش التهابات، علایم استرسهای اکسیدانی، پیروزی رادیکالهای آزاد کمک می کند. و می تواند مانع از پیری زودر س و باعث جوان سازی در پوست شود.
هر صد گرم گوجه فرنگی رسیده متوسط، 9 دهم گرم پروتئین و چربی ها و کربو هیدارتهاست که مقدار 6/1 دهم گرم از کربوهیدراتها حاوی قند و بقیه فیبر را تشکیل می دهد. که به طور متوسط یک گوجه فرنگی می تواند تا 22 کالری روزانه بدن را تامین کند.

 

گوجه فرنگی
اگر هر انسانی روزانه به طو رمیانگین یک عدد گوجه فرنگی مصرف کند، می تواند همواره دستگاه گوارش سالمی داشته باشد. زیرا گوجه فرنگی یبوست و اسهال را درمان کرده و باعث پاکسازی و تقویت روده ها می شود. همچنین مانع سرطان سینه است. و برای افرادی که می خواهند لاغر شوند می توانند گوجه فرنگی را در رژیم غذایی خود داشته باشند. امیدواریم از خواند این مطلب لذت برده باشید.

 

گوجه فرنگی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

با خواص گوجه سبز آشنا شوید

خواص درمانی گوجه فرنگی

طرز تهیه لطیفه توت فرنگی

خورش گوجه سبز

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر