7 نکته که قبل از سفر به رم باید بدانید

به‌عنوان یک توریست در روم، غیرممکن است که بتوانید آن را پنهان کنید. رفتارتان به‌ تنهایی کافی است که باعث آشکار شدن این حقیقت که شما در این شهر گردشگر هستید، بشود. در این مقاله به بررسی 7 نکته که قبل از سفر به این شهر زیبا و فوق العاده توریستی باید بدانید، می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

برای بازدید از محل های محبوب حتماً از قبل تور رزرو کنید:

رزرو بلیت برای مکان هایی مثل کلوسیم (استادیوم بزرگ شهر روم، Colosseum) یا شهر واتیکان (Vatican City) باعث می‌شود که از انتظار در صف های طولانی این مکان های دیدنی شلوغ در امان باشید. همچنین این تورها معمولاً بیشتر از یک ساعت هستند و مکان های معروف و محبوب و تاریخی این شهر بی نظیر را به شما نشان خواهند داد. البته باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که این تورها از نظر مالی هم خیلی به‌صرفه‌تر هستند و اگر در تابستان به روم سفر می‌کنید بدانید که مدت‌زمان این تورها بیشتر هم هست. با این تورها نیاز به انتظار در صف های طولانی بلیت نیستید و همین‌طور اغلب از مکان‌هایی که هنوز برای بازدید عمومی باز نشده اند هم زودتر از همه دیدن می کنید.

7 نکته که قبل از سفر به رم باید بدانید

از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید

اتوبوس ها روزانه کل 24 ساعت در همه جای شهر فعالیت می کنند. همچنین اگر در نزدیکی یک ایستگاه اقامت دارید باید بدانید که سیستم مترو و واگن هم برای حمل‌ونقل عمومی وجود دارد. تاکسی هم به‌ وفور در کل سطح شهر یافت می شود، اما باید از هتلی که در آن اقامت می کنید و یا ایستگاه های مخصوص آن، تاکسی بگیرید. البته ما پیشنهاد می کنیم به‌جای تاکسی از اوبر استفاده کنید (اوبرها مانند اسنپ هستند) زیرا ازنظر قیمت نصف تاکسی هزینه‌ دارند.
چند مورد راه ارزان‌تر هم برای عبور و مرور در سطح شهر وجود دارد که شامل گرفتند کارت استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی 2-3 روزه‌ی رم است و این کارت به شما اجازه‌ی استفاده از اتوبوس، مترو و واگن های برقی را می دهد.

7 نکته که قبل از سفر به رم باید بدانید

بهترین زمان برای بازدید از روم: بهار و پاییز

روم در تمام طول سال زیباست اما در تابستان به‌شدت گرم و شلوغ است و همچنین زمستان های معتدل اما مرطوبی دارد. ماه های آوریل/می و سپتامبر/ اکتبر بهترین زمان برای بازدید از این شهر هستند. روزها هوا خنک و در شب نسبتاً سرد است، اما اگر ژاکت های ضدآب و چتر مسافرتی به همراه داشته باشید، متوجه این موضوع که کاملاً ارزش سفر در این بازه ی زمانی را دارد، می شوید.

به پول نقد درروم احتیاج پیدا خواهید کرد

خیلی عجیب نیست که جاهایی که از آن در رم بازدید می کنید از شما فقط ارز رایج و پول نقد قبول کنند، پس مطمئن شوید که به‌اندازه‌ی کافی یورو برای فعالیت های برنامه‌ریزی‌شده‌ی خود به همراه دارید. قبل از سفر به بانک خود اطلاع دهید تا در طول این سفر با کارت اعتباری تاریخ منقضی شده مواجه نشوید؛ و حداقل مقداری پول از دستگاه های خودپرداز وقتی‌که به فرودگاه رسیدید، بردارید. هنگامی‌که به پول نقد احتیاج دارید از خودپردازهایی که در کنار بانک هستند استفاده نکنید، زیرا ممکن است کارت شمارا بخورد.

7 نکته که قبل از سفر به رم باید بدانید

بطری آب همراه داشته باشید

یک بطری همراه خود داشته باشید تا کنار کوهستانهای اطراف شهر آن را پرکنید. بطری های قابل‌ استفاده‌ی چندباره برای این کار بهترین انتخاب هستند، زیرا هم برای محیط‌ زیست ضرری ندارند و هم به‌راحتی در اتاق هتلی که در آن اقامت دارید می‌توانید آن را تمیز کنید. برخی از محل ها هم آبخوری دارند تا بتوانید بطری هایتان را در آنجا پرکنید. با این کار حتی لازم نیست آب‌معدنی بخرید!

اصطلاحات ساده ی ایتالیا یاد بگیرید

ممکنه که تعجب‌ برانگیز باشد اما همه در رم انگلیسی صحبت نمی‌کنند! شما که در طول مسافرت نمی‌خواهید برای استخدام یک مترجم هزینه کنید نه؟ پس قبل از سفر چند اصطلاح کاربردی و رایج را قبل از هر چیزی یاد بگیرید.

7 نکته که قبل از سفر به رم باید بدانید

از رانندگی کردن در شهر بپرهیزید!

باوجود انبوهی از وسایل حمل‌ونقل عمومی، رانندگی در سطح شهر کاملاً غیرضروری است مگر اینکه دلیل خاصی برای احتیاج به ماشین شخصی داشته باشید. ترافیکی سنگین و از هیچ قانونی تبعیت نمی کند! انتظار علائم رانندگی یا چراغ های راهنما را نداشته باشید زیرا تعداد آن ها بسیار کم است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

سفر با کشتی بانکوک تایلند

کولوسئوم رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر