آموزش آداب غذا خوردن برای فرزندمان

آموزش آداب غذا خوردن برای فرزندمان

همه ما دوست داریم سر سفره لحظات خوب و صمیمی داشته باشیم و فرزندمان به درستی و با نزاکت کامل غذا بخورد اما این کار چگونه امکان پذیر است؟ چرا با وجود آموزش هایی که می دهیم باز شاهد این موضوع هستیم که کودکمان سر سفره به درستی غذا نمی خورد، برای رسیدن به این جواب ها به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نموده تا با انجام راه کارهایی که گفته شده است آن گونه که می خواهید کودکتان آداب غذا خوردن را فرا بگیرد.
و همچنین باید این موضوع را فراموش نکنید که کودک شما با آن رفتاری که شما دوست دارید به دنیا نمی آید بلکه باید آن رفتار را از شما آموزش ببیند تا آن را انجام دهد که یکی از این رفتارهای درست که ما می توانیم به فرزندمان آموزش بدهیم طرز صحیح غذا خوردن می باشد.

چگونگی یاد دادن آداب غذا خوردن به کودکان

آموزش آداب غذا خوردن برای فرزندمان

1.آموزش دادن: همیشه برای آموزش دادن به کودک خود سعی کنید صبور باشید و با غر زدن و شکایت کردن و یا رفتار تند این کار را انجام ندهید و بهتر است آن کاری که دوست دارید را از فرزندتان بخواهید نه آن کاری که دوست ندارید را به او گوشزد کنید مثلا زمانی که کودک شما شروع می کند با دست غذا خورد به جای اینکه به او بگویید: با دست غذا نخور بهتر است بگویید: لطفا از قاشق و چنگال برای غذا خوردن استفاده کن به اینصورت هم غر نزده اید و هم آموزش درست غذا خوردن را به کودکان خود داده اید، و در هنگام غذا خوردن رفتار ناخوشایندی با فرزند خود نداشته اید که این کار باعث می شود محیطی شاد در هنگام غذا خوردن ایجاد کنید محیطی به دور از سرزنش و غر زدن.

آموزش آداب غذا خوردن برای فرزندمان

2.باید بپذیریم که آنها هنوز کودک هستند: درست است نباید این موضوع را فراموش کنید که آنها کودک هستند و برای یادگیری احتیاج به گذر زمان دارند، آنها ممکن است غذای خود را به روی زمین بریزند و زمین را پر از خورده نان یا خورده برنج بکنند و یا در هنگام غذا خوردن غذای داخل قاشق خود را به اطراف پرت کنند، تمام این کارها در بین و کودکان طبیعی می باشد و برای اینکه یا بگیرند چگونه تمیز و مرتب غذا بخورند و زیاد ریخت و پاش نکنند احتیاج به زمان دارند.

آموزش آداب غذا خوردن برای فرزندمان

3.تمرین کنید: خیلی خوب است که هر از گاهی برای خانوادتان یک مراسم شام رسمی برگزار کنید. یک میز کاملا شیک بچینید و از ظروفی که برای مهمان استفاده می کنید در سر سفره بگذارید و در کنار بشقاب ها دستمال سفره  گذاشته و در هنگام غذا خوردن با آداب کامل غذا خوردن این کار را انجام دهید و از همسرتان نیز بخواهید در این کار به شما کمک کند و جوری که در یک مهمانی مجلل شرکت می کنید و یا در یک رستوران شیک هستید رفتار کنید، این کار یک آموزش غیر مستقیم و تمرین عالی برای غذا خوردن در مهمانی میباشد.

4.تنهایی غذا خوردن: گاهی ممکن است کودک شما با وجود آموزش هایی که راجع به غذا خوردن به او دادید به رفتار اشتباهش ادامه دهد و این کار او عمدی باشد، با مشاهده این رفتار او بشقاب غذای او رابردارید و کودکتان را به اتاق دیگر برده از او بخواهید تنهایی غذا بخورد، البته فراموش نکنید که کودکتان را در مقابل تلویزیون قرار ندهید تا با خیال راحت فیلمش را ببیند و حواسش به تلویزیون پرت شود.

آموزش آداب غذا خوردن برای فرزندمان

5.اصرار کردن: بر روی آموزش های خود پافشاری کنید و بدانید اصرار به انجام کار خوب خود تمرینی برای انجام کار خوب است و به مرور کودکتان یاد می گیرد. مانند کودکی که از زمانی که زبان باز کرد از او خواسته بودید بگوید: لطفا و او در سن 4 یا 5 سالگی این کار را به صورت ناخودآگاه انجام می دهد بنابراین اگر عادات خوب به صورت روزانه تکرار شوند نتیجه اش را خواهید دید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر