آینده ی انسان در برزخ بنابر سریال سوپرنچرال

اطلاعات فیلم:

نام سریال: ماورا الطبیعه (supernatural)

تهیه کننده: اریک کرایپ

بازیگران: جنسن اکلس، جرد پادکلی، میشا کالینز، مارک شپرد

آینده ی انسان در برزخ بنابر سریال سوپرنچرال

سریال سوپرنچرال در ژانر وحشت و جنایی در سال 2005 شروع به کار می کند. داستان کلی این سریال کارهایی است که دو برادر با نام سم و دین وینچستر برای مبارزه با هیولاها، جادوگران و شیاطین انجام می دهند. در کنار این داستان کلی، یک رشته ی به هم متصل کننده از اتفاقات در فصول مختلف وجود دارد که تقدیر این دو برادر است.

بزرگی جهان ها همیشه در تصورات ما بسیار بیش از چیزی بوده است که در واقعیت با آن سر و کار داشتیم. البته اگر دست یافته های اخیر فیزیک نوین را به حساب نیاوریم که با نظریه ی حباب هایش واقعیت را گسترشی بسیار بیشتر از حد تصورات ما داد. اما تصوارت ما هم از بزرگی ممکن هستی به مرور افزایش یافت. ابتدا تنها زمینی بود که در آن زیست می کردیم، سپس بهشت به وجود آمد که جای ارواح نیک و خوب بود، پس از بهشت نوبت به جهنم برای عادلانه بودن جهان و عذاب روح های خبیث رسید. اما روح هایی هم هستند که نه خبیث بودند و نه نیک، بلکه جایی میانه ی این دو بودند، روح های هیولاهایی که بد بودن را انتخاب نکرده بودند، بلکه بخشی از طبیعت آن ها بود، روح های هیولاهایی مثل خون آشام ها، گرگینه ها، تغییر شکل دهنده ها و...  چنین جایی در همسایگی جهنم در تصورات انسان ایجاد شد، جایی وحشت انگیز پر از روح هیولاهایی که کشته شده اند، اما نه عذاب آور مانند جهنم.

آینده ی انسان در برزخ بنابر سریال سوپرنچرال

برزخ در این میانه برای چنین روح هایی و البته روح انسان های میانه حال به وجود آمد. برای همین کراولی که به تازگی پادشاه بهشت شده است، به شکارچی هایی نیاز داشت که به وسیله ی آن فرماندهان برزخ، یعنی آلفاها را در کنترل بگیرد و روح های برزخ را برای قدرت بیشتر خودش تصرف کند. بعد از این که الهه ی حقیقت فاش کرد که سم دیگر انسان نیست، دین با کمک کستیل متوجه می شود، تنها جسم سم از قفس لوسیفر بیرون آمده است و روح او آن جا مانده است. برای همین سم هیچ احساساتی ندارد و اجازه داد برادرش به یک خون آشام تبدیل شود، او همچنین از زمان خروجش از جهنم نخوابیده بود و این خصوصیات را ساموئل کمپل و گروه شکارچیان همراهش داشتند. این کراولی بود که آن ها را از جهنم بیرون آورده بود تا برای اهدافش از آن ها استفاده کند. آن ها موفق شدند خون آشام آلفا را دستگیر کنند و اگر چه ابتدا فرار کرد، اما توسط شیاطین تحت امر کراولی دستگیر شد. سم و دین هم چاره ای جز اطاعت از گراولی نداشتند.

آینده ی انسان در برزخ بنابر سریال سوپرنچرال

برزخ در ادیان سامی جایی برای حضور روح ها تا زمان قیامت و تقسیم آن ها به روح های بهشتی و جهنمی است. در عالم برزخ روح هایی که نیکو بودند زندگی خوبی دارند، روح هایی که متوسط بودند عذاب هایی می کشند تا پالایش شوند و روح هایی که شر بودند تا زمان برپایی قیامت و شروع عذاب اصلی عذاب برزخی می کشند. برزخ در اسلام سه بار در قرآن امده است و مطابق تفاسیر و روایات جایی است که یک بار زندگی فرد از برابر چشمش می گذرد و فشار قبر را احساس می کند.

آینده ی انسان در برزخ بنابر سریال سوپرنچرال

در اپوکریفاها و گزارش های غیر رسمی برزخ پر از هیولاهایی است که تا زمان جنگ آخرالزمان آن جا منتظر می مانند. برخی هیولاهای برزخی از ابتدا در آن جا زندانی بودند، چون قدرت آن ها برای نابودی کل حیات کافی بود. برخی دیگر از هیولاها به مرور آن جا وارد شدند و ادامه ی زندگی شان را آن جا گذراندند. برزخ دارای دو در است که یکی از آن ها به سوی جهنم است و دیگری به سوی بهشت. برخی مفسران عقیده دارند انسان ها علاوه بر زندگی زمینی در برزخ هم می توانند مسیر خود را انتخاب کنند و کارهای اشتباهی که در زمین مرتکب شده اند را جبران نمایند. دانته در شاهکار خودش، کمدی الهی، پس از عبور از دوزخ به برزخ وارد می شود و در آن جا شرح مبسوط و شگفت انگیزی از چیزهایی که در حال رخ دادن است و این که کارهای انسان ها چگونه بر برزخ خودشان و دیگران تاثیر می گذارد بیان می کند. در کمدی الهی تنها افرادی که مرتکب گناهان کبیره شده اند وارد دوزخ می شوند و کسانی که گناهان کوچک تری کرده اند برای پالایش و دیدن عذاب های کوچک تر وارد برزخ می شوند. پیشتر عقیده بر این بود که برزخ در سیاره ی مریخ قرار دارد و دوزخ در سیاره ی زهره و بهشت همین زمین است که در آینده آباد و خالی از گناه خواهد شد.

آینده ی انسان در برزخ بنابر سریال سوپرنچرال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر