اثرات جانبی روغن زیتون (1)

طبق تحقیقات انجام شده، به نظر می رسد که استفاده از روغن زیتون به صورت خوراکی یا موضعی هیچ خطری ندارد. شما می توانید این روغن را حدود ۱۴ درصد از کل کالری روزانه تان مصرف کنید. این میزان کالری، حدودا ۲۸ گرم (۲ قاشق غذاخوری) است. این روغن  بیشتر به صورت خوراکی مصرف می شود اما ممکن است برخی واکنش‌های آلرژیک در صورت استفاده از آن روی پوست، ایجاد شوند. در ادامه به برخی از آن ها پرداخته می شود:
باعث جوش زدن می‌شود

اثرات جانبی روغن زیتون
مصرف بیش از حد روغن زیتون می‌تواند به پوست شما آسیب بزند و احتمال جوش زدن را افزایش بدهد. روغن زیتون سنگین است، به همین دلیل این ماده به سرعت در پوست شما جذب نمی‌شود  و لایه‌ای ضخیم روی پوست ایجاد کرده و منافذ پوست را مسدود می‌کند. بنابراین اگر بر پوست خود زیاد روغن زیتون بمالید، به یک سطح چسبنده تبدیل می‌شود که تمام گرد و خاک و چرک و کثیفی را به خود جذب می‌کند. این امر راه را برای پیدا شدن سر و کله‌ی جوش‌ها هموار می‌کند.
سعی کنید، در مصرف روغن زیتون روی پوست خود زیاده روی نکنید. برای داشتن پوستی لطیف استفاده از این روغن دو بار در هفته کافی است.
نکته: اگر پوستی چرب دارید، بهتر است کلا از مصرف روغن زیتون پرهیز کنید چون ماهیت چسبناک و چربی دارد.
می‌تواند باعث آلرژی شود

اثرات جانبی روغن زیتون
برخی از افراد نسبت به روغن زیتون حساسیت‌های شدیدی از خود نشان می‌دهند  و اگر شما هم یکی از آن‌ها هستید، توصیه می‌کنم از مصرف آن خودداری کنید. زیرا این روغن وضعیت شما را بدتر و وخیم‌تر خواهد کرد.
آلرژی‌های که از مصرف روغن زیتون ایجاد می شود، شامل درماتیت (آماس پوست)، اگزما، آلرژی تنفسی و غیره می باشد. این حالت معمولا در حین یا بعد از استعمال موضعی روغن بروز پیدا می‌کند. کسانی که مستعد آلرژی هستند نیز ممکن است بعد از مصرف چیزی که روغن زیتون دارد به این عارضه دچار شوند. همیشه بهتر است قبل از مصرف منظم آن از فایده‌ها و عوارض جانبی روغن زیتون آگاهی داشته باشیم.
نکته: اگر متوجه  بروز هر یک از علائم  بالا شدید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. یادتان باشد، پیشگیری بهتر از درمان است و قطعا شما هم دلتان نمی‌خواهد اوضاع و احوالتان بدتر شود.
برای پوست کودکان خطرناک است

اثرات جانبی روغن زیتون
پوست کودکان بسیار حساس می باشد به همین دلیل  استفاده از روغن زیتون روی پوست آن‌ها می‌تواند پر خطر باشد. این کار می‌تواند باعث راش، قرمزی و التهاب و حساسیت پوست شود.
به خصوص در مورد نوزادان، بهتر است با احتیاط عمل کنید و می‌توانید از گزینه‌های بی‌خطر دیگری مانند روغن نارگیل برای ماساژ فرشته‌ی کوچک خود استفاده کنید.
نکته: با این حال، اگر تمایل دارید از روغن زیتون استفاده کنید، روغن زیتون فرا بکر با کیفیت برای پوست کودک انتخاب مناسب تری است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل زیتون مشهد

بازار زیتون کیش

سالم ترین روغن برای آشپزی کدام است؟

قصه های من و خواهرم (1)

خواص برگ زیتون

درمان چروک های صورت با روغن های گیاهی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر