ارتباط سرعت و حافظه رایانه


بسیاری از کاربران بر این عقیده استوار هستند که اگر میزان حافظه اصلی سیستم خود را افزایش دهند سرعت رایانه به طرز چشمگیری بهبود می یابد. گروه دیگری نیز مخالف این نظریه هستند و سرعت عمل و کارایی سیستم را مستقل از میزان حافظه آن می دانند. می توان گفت در جای مناسب و در شرایط متفاوت هر دو نظر صحیح هستند.
مسلما میزان حافظه به سرعت پردازنده ارتباطی ندارد اما این میزان در سرعت کلی انجام برخی از کارها و به طور کلی کارایی سیستم موثر است. رم نسبت به دیسک سخت حافظه گران قیمتی است و سرعت عمل بسیار بالایی دارد. بنابر این هنگام صرف هزینه باید به نوع عملکرد سیستم در آینده توجه شود. با سه دکمه Ctrl +Alt +del وارد taskmanager شوید و به لبه processes بروید. سپس از منوی view گزینه Select columns ا انتخاب کنید.

ارتباط سرعت و حافظه رایانه


گزینه های متعددی به چشم می خورد که هریک اطلاعات جزیی و تخصصی در مورد عملکرد و پردازش یسیتم می دهند. از این بین گزینه های CPU Usage , Memory Usage , Peak Memory Username , Virtual memory را در صورتی که تیک ندارند تیک بزنید و ادامه دهید. اگر به ادامه کار خود بپردازید و پس از مدتی دوباره این پنجره را باز کنید به طور نسبی متوجه می شوید که کدامیک از عمل های شما مصرف کننده حافظه اصلی ، حافظه مجازی و پردازنده هستند.

ارتباط سرعت و حافظه رایانه


در ضمن چون میزان مصرف حافظه متغیر است Peak Mem Usage حداکثر استفاده از حافظه را ثبت می کند. اگر با رایانه کارهای روزمره معمولی انجام شود یک پردازنده و میزان متعارف حافظه کافی است و بیش از آن خرج بیهوده است. در صورتی که اعمال محاسباتی سنگین انجام شود با توجه به میزان حافظه مصرفی شاید به این نتیجه برسیم که این برنامه ها به طور معمول حافظه مصرف می کنند و بیشتر به توان بالا پردازنده نیازمندند.
در صورتی هم که کارهای پردازش تصویر، فیلم و انیمیشن سازی و بازی های گرافیکی سنگین انجام دهیم با مشاهده این لیست می توان به این نتیجه رسید که علاوه بر سرعت و قدرت پردازنده اصلی و پردازنده گرافیکی ، به میزان زیادی نیز حافظه اصلی نیاز داریم. پس بهتر است با در نظر گرفتن این موارد در تهیه سیستم های بعدی اقدام شود.

ارتباط سرعت و حافظه رایانه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر