باورهای دینی می توانند عمر شما  را افزایش دهند

باورهای دینی می توانند عمر شما  را افزایش دهند
اگر شما به قدرت برتر باور دارید، امکان دارد زندگی طولانی تری داشته باشید. داشتن باورهای مذهبی و دینی می تواند زندگی شما را 6 سال افزایش دهد، دلیل اینکه این مساله هنوز همچون راز است. حقیقت شناخته شده این است که زنان بیشتر از مردان عمر می کنند. در ایالات متحده امریکا زنان احتمال دارند تا 80 سالگی عمر کنند در حالیکه عمر مردان به طور متوسط 76 سال است. روابط اجتماعی، داشتن حیوانات خانگی و پیاده روی سریع همه از عواملی هستند که می توانند باعث افزایش طول عمر شوند. آیا مذهب می تواند همین اثر را بر روی طول زندگی ما داشته باشد. مطالعات اولیه نشان داده اند که افراد مذهبی 9 سال بیشتر از افرادی که باور و اعتقادات مذهبی ندارند، زندگی می کنند. اعتقادات مذهبی تقریبا مانند جنسیت نقش مهمی را در طول عمر افراد ایفا می کند. محققان دانشگاه اوهایو می گویند، آثار بسیار خوبی در مذهبی بودن افراد  هست که معمولا به نظر افراد منکر خدا، بی معنا می آید. اما  مطالعات و شواهد در این زمینه  نشان می دهند که فرد مذهبی، حقیقتا بیش از دیگران عمر می کند. محققان می گویند، طول عمر ممکن است به قوانین و هنجارهای بسیاری از مذاهب مربوط باشد که پیروان خود را به داشتن سبک زندگی سالم و دوری از مصرف الکل و مواد مخدر تشویق می کنند و در عین حال از نظر روحی، انجام مراسم مذهبی از جمله دعاخوانی و شکرگزاری، باعث کاهش اضطراب و آشفتگی ذهنی می شود.

باورهای دینی می توانند عمر شما  را افزایش دهند

همچنین محققین با بررسی شهرهایی که مردم آن بیش از شهرهای دیگر، مذهبی بوده و به خدا اعتقاد داشتند متوجه شدند، اثرات مثبت حال روحی افراد مذهبی به افراد غیرمذهبی هم سرایت می کند و آنها هم طول عمری مانند افراد مذهبی خواهند داشت.

به گزارش طبنا، جامعه ای که مردم آن اعتقاد راستین به مذاهب خود و همچنین وجود خدا دارند، به دلیل انتخاب سبک زندگی سالم می توانند از کیفیت بهتر زندگی و طول عمربیشتر بهره مند شوند.

باورهای دینی می توانند عمر شما  را افزایش دهند
چرا مذهب باعث افزایش سطح سلامتی افراد می شود:
مطالعات انجام شده، اهمیت فعالیتهای اجتماعی را بر روی افزایش طول زندگی نشان داده اند. مطالعاتی که برای بررسی اثر فعالیت های اجتماعی و داوطلبانه بر روی سلامتی انجام گرفته بود، نشان  می دهد که تاثیر افزایش طول عمر تحت تاثیر این فعالیت ها حداکثر تا یک سال است و افراد مذهبی که در فعالیت های خیریه و اجتماعی شرکت می کند جز این گروه محسوب می شوند. تحقیقات نشان داده اند، علت افزایش سن افراد مذهبی خودداری آنها از انجام کارهای ناسالم و عدم مصرف دارو و الکل باشد. هم چنین افراد مذهبی و معتقد به خاطر انجام کارهایی مانند عبادت، مدیتیشن که باعث کاهش استرس شان می شود. سلامتی بالاتری دارند. ارتباط مدیتیشن و مذهب و افزایش سن امروزه تائید شده است و در تمام مناطقی که افراد سن بالاتری داشتند، باورهای مذهبی شان هم قوی تر بوده است.

در آمریکا بعضی از  محققین حوزۀ سلامت معتقدند دین موجب افزایش سطح امید به زندگی می شود. بر اساس  تحقیقات، افراد مذهبی، سیستم ایمنی قوی‌تر و فشارخون پایین‌تری دارند و بعد از عمل‌های جراحی به دورۀ نقاهت کوتاه‌تری نیاز دارند. انجام مراسم مذهبی، مزیت‌های فراوانی دارد، از جمله سالم‌تر بودن سبک زندگی، مدیریت بهتر استرس و برخورداری بیشتر از حمایت اجتماعی. این مزیت‌ها نشان می‌دهد که چرا  افراد  متدیّن عمر طولانی‌تری دارند.

باورهای دینی می توانند عمر شما  را افزایش دهند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

میخک را بهتر بشناسید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر