بنای عجیبی که نه کلیساست و نه مرغ!

بنای عجیبی که نه کلیساست و نه مرغ!
تا به حال اسم کلیسای مرغی را شنیده اید؟ شاید خنده دار به نظر برسد ولی چنین کلسیایی وجود دارد. این ساختمان مرغی در جنگل‌های اندونزی در منطقه ای به نام ماگلنگ قرار دارد. مردم بومی این منطقه به آن  Gereja Ayam می گویند که به معنی کلیسای مرغی می باشد. این کلیسا توسط دنیل آلامسا ساخته شده است. البته نظر سازنده این ساختمان با ما فرق دارد او می گوید: این ساختمان نه کلیسا می باشد و نه شبیه مرغ است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با داستان ساخت این کلسیا بیشتر آشنا شوید.

بنای عجیبی که نه کلیساست و نه مرغ!
داستان ساخت این کلیسا از اینجا آغاز می شود که دنیل در جاکارتا مشغول کار بوده که البته به گفته خودش، ناگهان پیامی از طرف خدا در مورد ساخت یک ساختمان به شکل کبوتر به او الهام می شود. دنیل می گوید: همه مردم فکر می کنند که اینجا یک کلیساست ولی این کاملا اشتباه است. من فقط مکانی برای عبادت افرادی که به خدا ایمان دارنند، ساخته ام. دنیل می گوید: در سال 1989 خانواده من در منطقه ماگلنگ زندگی می کردند و من هنوز تصمیم نگرفته بودم که این ساختمان را کجا بسازم. من تمام شب را با خدا راز و نیاز کردم و ناگهان چیری به من وحی شد که در همین منطقه، این ساختمان را بساز و من بلاخره تصمیم خود را گرفتم. دنیل سال بعد یک زمین به وسعت ۳ هزار مترمربع به قیمت ۲ میلیون روپیه خرید.

بنای عجیبی که نه کلیساست و نه مرغ!

البته او آن زمان 2 میلیون روپیه نداشت و پرداخت این پول به مدت 4 سال طول کشید. بعد از خریدن زمین، شروع به ساختن این ساختمان کرد که قرار بود شبیه کبوتر باشد. بعد از اتمام کار، مردمان از جاهای مختلف با دین‌های بودایی‌، مسلمان و مسیحی به این منطقه سفر کردند تا در این محل عبادت کنند. به دلیل هزینه های بالای حفظ و نگهداری و تکمیل، در سال 2000 این کلیسای مرغی بسته شد. امروزه این کلیسای رها شده، یک مکان گردشگری به شمار می رود. هم چنین جشن های عروسی بسیاری نیز در این مکان برگزار شده است.

بنای عجیبی که نه کلیساست و نه مرغ!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر