تجربه لذت بخش بهترین سفر های قطاری جهان

یک سفر قطاری خاطره انگیز، یک تجربه بیاد ماندنی و مهیج را به دنبال خواهد داشت. در این مطلب تلاش کردیم تا مواردی از بهترین مسیر های قطاری جهان را معرفی کنیم، مسیرهایی که هنوز هم برای مسافران خود تداعی کننده خاطراتی زیبا از سفرهای دور هستند. سفر های قطاری که هرگز آن ها را فراموش نخواهید کرد. سوار بر هواپیما و بر فراز ابرها بودن یک تجریه خوب است اما هرگز نمی توانید آن چشم انداز هایی که در مسیر های راه آهن می بینید را بر فراز ابر ها ملاحظه کنید. یکی از بیاد ماندنی ترین سفر های قطاری در جهان سفر در مسیر راه آهن کلکته _ هند است. مسیر قطاری کوه های راکی یکی دیگر از خط راه آهن هایی است که به زیبایی با طبیعت عجین شده و مسافران را شگفت زده می کند؛ این خط راه آهن بین شهر های ونکوور و کلگری در کاناد قرار دارد.

تجربه یک سفر 8 ساعته پر هیجان و شگفت انگیز در خط راه آهن دارجیلینگ بسیار لذت بخش خواهد بود؛ مسیری که از بین جنگل ها و باغ های چای می گذرد و چشم اندازی زیبا از مناظر هیمالیایی برای مسافرن ایجاد می کند. در ادامه با برخی دیگر از تماشایی ترین مسیر های قطاری جهان آشنا می شویم که از سفر های قطاری بیاد ماندنی خواهد بود.

خط راه آهن هایلند غربی در انگلستان

یکی از تماشایی ترین مسیر های قطار در جهان که بین ساحل غربی اسکاتلند و منطقه گلاسکو قرار گرفته است. این خط راه آهن تجربه یک سفر 90 دقیقه ای پر هیجان و مملو از مناظر دیدنی را فراهم می کند. مسافران در این سفر 90 دقیقه ای از جاذبه های گردشگری حیرت انگیزی از جمله دریاچه ها، دره های متروک و مخوف و ساحل کبود رنگ نتهای مسیر بازدید می کنند. بهترین زمان برای سفر از این خط راه آهن حیرت انگیز فصل بهار است.

خط راه آهن کوه های راکی کانادا

تجربه یک سفر دو روزه در یکی از زیباترین مسیر های قطار در جهان که ونکوور را به کالگری متصل می کند. خط راه آهن کوه های راکی یکی از مهم ترین مسیر های قطار در کشور کانادا و همچنین از دیدنی ترین سفر های قطاری در جهان است. این خط آهن از کانادای غربی و کوه های راکی عبور می کند. در این سفر هیجان انگیز چشم اندازی زیبا از دره های آتش فشانی، مناظری زیبا از کوه های راکی و رود خروشان فریزر می گذرد و در انتهای مسیر به پارک ملی بنف می رسد. اینجا یکی از برترین مسیرهای ریلی جهان است.

خط ریلی دارجیلینگ در هند

مسافران با این خط راه آهن مسیری 8 ساعته را طی می کنند و در سراسر مسیر با مناظر طبیعی خارق العاده روبه رو می شوند که چشم هر بیننده را به خود خیره می کند. این خط ریلی مشهور از دامنه های شرقی هیمالیا عبور می کند و ایستگاه های پایانی این قطار تپه جارلینگ در دامنه های پایینی کوه های هیمالیا است. در مسیر این راه آهن یک موزه فرهنگی در ایستگاه مورزوشلاگ قرار دارد که مسافران بسیاری از این موزه منحصر به فرد بازدید می کنند؛ مسافران با بازدید از این موزه با تاریخچه ساخت این خط ریلی و نوع مهندسی پیشرفته و نوآورانه آن بیشتر آشنا می شوند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران های مالزی

رستوران نقش جهان کیش

راهنمای سفر به مالزی

هتل برج های طلایی کیش

جهان پناه هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر