معرفی رمان مرشد و مارگاریتا اثر میخائیل بولگاف

رمان مرشد و مارگاریتا کتابی است پر فروش از نویسنده ی روسی میخائیل بولگاف. بولگاف در سال 1891 به دنیا آمده است است و در سال 1940 در چهل و نه سالگی اش از دنیا رفت. او نمایش نامه، داستان و رمان های بسیاری دارد. گفته می شود رمان مرشد و مارگاریتا که مشهور ترین آثار بولگاف است، در سیزده سال پایانی عمر بولگاف نوشته شده است. در واقع این نویسنده ی روسی سیزده سال از عمر خود را صرف نوشتن اثری کرده است که اکنون به گفته ی بزرگان ادب به یکی از بهترین آثار روسی تبدیل شده است.

 

معرفی رمان مرشد و مارگاریتا اثر میخائیل بولگاف
این رمان چندین سال پس از مرگ بولگاف منتشر شد و توانست فروش فوق العاده ای را نصیب خود کند. تا کنون منتقدان و بزرگان بسیاری از سر تا سر جهان درباره ی این کتاب نوشته و آن را نقد، تحلیل و بررسی کرده اند. مرشد و مارگاریتا در ایران نیز توسط مترجمین مختلفی ترجمه شده و ناشرین متفاوتی نیز اقدام به انتشار آن کرده اند. عباس میلانی، پرویز شهدی و منیژه آشنایی، نام برخی از مترجمینی است که کار ترجمه ی این کتاب را انجام داده اند.
رمان مرشد و مارگاریتا در سی و دو فصل نوشته شده است و به طور کلی از سه داستان کوچک تر تشکیل می شود. هر سه ی این داستان ها در طول رمان با هم مرتبط می شوند. این سه داستان عبارت اند از ورود شیطان به مسکو، به صلیب کشیده شدن مسیح و قصه ی عشق یک نویسنده با نام مستعار مرشد به دختری به نام مارگاریتا. داستان به صلیب کشیده شدن عیسی نیز از زبان مرشد روایت می شود.

 

معرفی رمان مرشد و مارگاریتا اثر میخائیل بولگاف
می توان گفت که خواندن کتاب مرشد و مارگاریتا راحت نیست، زیرا که این رمان از مضامین عمیق فلسفی و وقایع سیاسی و تاریخی بسیاری تشکیل شده است که فهم رمان را برای خواننده مشکل می کند. تا حدی که بعضی به رمان مرشد و مارگاریتا لقب انجیل نوین را نیز داده اند. در واقع لازم است که بدانید برای خواندن این اثر ارزشمند باید حوصله و دقت زیادی به خرج دهید.
شاید برای شما جالب باشد که بدانید فیلم سینمایی گاهی به آسمان نگاه کن، ساخته ی کمال تبریزی، به گفته ی خود این کارگردان موفق ایرانی، از رمان مرشد و مارگاریتا الهام گرفته شده است.

 

معرفی رمان مرشد و مارگاریتا اثر میخائیل بولگاف

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال