نزدیک بینی و تحصیلات

نزدیک بینی و تحصیلات
تحقیقات نشان داده اند، نزدیک بینی در حال افزایش در نسل جدید جوان است. این مساله ای بسیار مهم است. زیرا نزدیک بینی می تواند به طور مستقیم باعث نقص بینایی و نابینایی شود و به صورت غیر مستقیم می تواند باعث ایجاد آب مروارید، آب سیاه و جداشدگی شبکیه شود. البته از عوارض ایجاد نزدیک بینی زمینه های ژنتیکی، وجود نزدیک بینی در خانواده است، اما مدت زمانی که فرد صرف مطالعه، کار با تلفن همراه  و کامپیوتر می کند، نیز تاثیر مهمی در ایجاد آن دارد. تحقیقات جدید نشان داده اند که نزدیک بینی در بچه های اول خانواده شایع تر است. با توجه به اینکه والدین برای فرزندان اول، امکانات بیشتری فراهم می کند. فرزندان اول معمولا تمایل به مطالعه بیشتر و رسیدن به تحصیلات بالاتر دارند و این مساله باعث نزدیک بین شدن آنها می شود.
شواهدی برای تاثیر تحصیلات در بروز نزدیک بینی

نزدیک بینی و تحصیلات
طبق تحقیقات انجام شده، رشد نزدیک بینی حدود 10 درصد بیشتر از بچه های دوم و یا سوم خانواده است. با توجه به مطالعات، والدین معمولا منابع مطالعاتی و کتاب های کمتری برای بچه های بعدی خانواده فراهم می کنند.
 رابطه بین تحصیلات بالاتر و پیشرفت نزدیک بینی

نزدیک بینی و تحصیلات
 با توجه به تحقیقات انجام شده، بالا رفتن میزان تحصیلات و افزایش بیشتر مطالعه و کار نزدیک، رشد نزدیک بینی، بالاتر می رود. بنابراین اگر فرزند شما تمایل زیادی به مطالعه، کار با تلفن همراه دارد باید او را تشویق کنید تا زمان بیشتری در محیط بیرون از خانه بگذارد. طبق مطالعاتی که در دانمارک انجام شده است. هر چقدر بچه ها بیشتر در محیط بیرون از خانه وقت بگذارنند، احتمال رشد، تبدیل شدن نزدیک بینی آنها به نزدیک بینی پیشرونده کاهش می یابد.
برای شناسایی بهتر و دقیق‌تر ارتباط بین نزدیک ‌بینی و تحصیلات، محققان افرادی از گروه سنی 35 تا 47 سال که مبتلا به میوپیا را بعد از در نظر گرفتن مشکلات مربوط به آب مروارید و نیز سابقه‌ی جراحی انکساری در گذشته مورد بررسی قرار دادند. آنها به این نتیجه رسیدند که ۵۳ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مقایسه با ۳۵ درصد فارغ‌التحصیلان دبیرستانی و ۲۴ درصد افرادی با تحصیلات دبیرستانی دچار نزدیک‌بینی بودند. هم‌چنین این  محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که سال‌های بیشتری را در مدرسه سپری می‌کنند به ازای هر سال تحصیلی میزان نزدیک‌بینی آنها بیشتر می‌شود. آنها می‌گویند از آنجایی که دانش‌آموزان بیشتر در معرض خطر نزدیک‌بینی هستند، توصیه می‌شود که برای احتیاط وقت بیشتری را در بیرون از این فضا و یا خارج از خانه سپری کنند.

نزدیک بینی و تحصیلات
پژوهشگران اعلام کردند که با وجود تاثیر عوامل ژنتیکی، تحقیقات انجام شده، نشان می دهد که محیط نقش مهمی در افزایش نزدیک بینی دارد. پژوهش های گذشته نشان داده بودند که قرار گرفتن در معرض نور طبیعی و گذراندن زمان کمی در خارج از خانه، یکی از عوامل مهم نزدیک بینی است. برخی کشورها برای مقابله با این مشکل، نور روز را در کلاس‌های درس شبیه‌سازی می‌کنند. با این حال، پژوهشگران می‌گویند، هنوز ثابت نشده است که این نورهای شبیه‌سازی شده توانسته باشند، نقش مثبتی داشته باشند. پروفسور اوان برنی در این مورد می گوید: با وجودی که این یافته‌ها شواهد قطعی نیستند و باید به ‌همراه توضیحات از ساز و کار چنین فرایندی هم باشند، اما شواهد قوی هستند.
پژوهشگران همچنین اعلام کرده‌اند که سطح بالای تحصیلی در آسیای شرق باعث شده است که کشورهای دیگر هم تشویق به تقلید از این سیستم آموزشی شوند، اما این سیستم‌ها باید به‌صورت چشم‌گیری تغییر کنند تا از مشکلات بینایی در نسل‌های آینده جلوگیری شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد