۸ گام مهم برای شروع کسب و کارتان

آیا شما برای شیوه زندگی جدید آماده هستید؟ اگر شما در حال حاضر کارمندی از یک شرکت دیگر هستید، شروع کار خود به عنوان یک کارآفرین به معنی تغییر سبک زندگی است. اشتباه نکنید که این راهی برای ثروتمند شدن سریع یا فرار از همه مشکلات نمی باشد. شروع کسب و کار کاری دشوار است، مستلزم عزم و یادگیری فراوانی است و تنها در درازمدت بدست می آید. نگاهی صادقانه به خودتان قبل از شروع داشته باشید. شروع کار خودتان یکی از بهترین راههای بهبود درآمد شماست. یک کسب و کار معتبر توانایی رقابت با سایر شرکت ها در همان بازار را دارد. برای شروع کسب و کار موفق خود، 8 گام مهم وجود دارد. 

 

۸ گام مهم برای شروع کسب و کارتان

۱- ایده کسب و کار را ایجاد کنید
اولین گام، موفقیت و یا شکست شما را تعیین خواهد کرد. شما باید یک ایده بادوام داشته باشید که در طول زمان ثابت بماند. راه ساده ای برای ایجاد یک ایده خوب این است که تحقیقات بازار را در منطقه ای که می خواهید این شرکت را تاسیس کنید انجام دهید. شناسایی یک کالا یا خدمات که تقاضای بالایی دارد و به ندرت تولید می شود. ممکن است که قادر به ایجاد یک ایده کاملا جدید نباشید. اگر میخواهید آنچه که در بازار موجود است، به فروش برسانید، بررسی کنید که چگونه دیگر فروشندگان در همان صنعت خدمات خود را ارائه می دهند. شما باید در مورد چگونگی ارائه خدمات مشابه به روشی بهتر از قبل به مشتریان فکر کنید. همچنین، نقاط قوت و ضعف ایده خود را برای تعیین امکان سنجی آن ارزیابی کنید.
۲- یک طرح کسب و کاربسازید
حتی اگر تنها شرکت را راه اندازی می کنید، داشتن این طرح به شما در مسائل مهمی که موفقیت شما در صنعت را تعیین می کند کمک می کند. این طرح به شما کمک خواهد کرد تا:۱- مشتریان بالقوه خود را بشناسید۲- هدف از سرمایه گذاری خود را درک کنید ۳- رقبای خود را بشناسید۴- تعیین قیمت برای محصولات یا خدمات خود۵- شرکت خود را در بهترین مکان قرار دهید۶- وضعیت مالی شرکت خود را طرح ریزی کنید۷- هزینه راه اندازی شرکت را بدانید
۳-یک مدل سازمانی مناسب را انتخاب کنید
مدل سازمانی مهم است زیرا مقدار مالیاتی که شما پرداخت می کنید را مشخص می کند. قبل از انتخاب مناسب، باید مزایا و معایب هر مدل را بیاموزید. مدل های معمول شامل شرکت های مسئولیت محدود، مشارکتی و مالکیت واحد می باشند.
۴- دریافت پول و دریافت وجوه
اولین منبع مالی برای سرمایه گذاری شما، پس انداز شماست. اگر پس انداز شما برای بودجه راه اندازی شما کافی نباشد، می توانید از وام بانکی، سرمایه گذاران، دوستان و خویشاوندان کمک بگیرید. به دنبال بانک هایی باشید که هزینه راه اندازی را در محل شما تامین می کنند. بعضی از سرمایه گذاران ممکن است سهام شرکت را تقاضا کنند. مطمئن باشید که شرایط قرارداد یا توافق را به طور واضح متوجه شده اید. 

 

۸ گام مهم برای شروع کسب و کارتان
۵- ساختن زیرساخت و تیم خود
سازمان جدید شما نیاز به تجهیزات و ساختار دارد تا اجرا شود. اگر شما قصد دارید ساختمان و تجهیزات را اجاره کنید، این کار را انجام دهید. علاوه بر این، در اغلب موارد، برپا کردن شرکت به تنهایی مکن نیست. شما به یک تیم لایق نیاز دارید. برای عملکرد مناسب، تیم خود را به بخش های مختلف تقسیم کنید. بخش های مهم برای راه اندازی ممکن است شامل بازاریابی، عملیات، امور مالی و خرید باشد.
۶- دریافت مجوز
لازم است که شرکت خود را ثبت کنید و مجوز دریافت کنید تا قانونی باشد. الزامات ثبت نام و صدور مجوز می تواند بر اساس کشور متفاوت باشد. اطمینان حاصل کنید که شرایط مورد نیاز در کشور خود را می دانید.
۷- بیمه برای کسب و کار خود دریافت کنید
گرفتن بیمه مناسب برای راه اندازی کسب و کار شما، تضمین می کند که شرکت از آسیب های احتمالی در آینده محافظت می شود. شما باید شرکت های مختلف بیمه را مقایسه کنید تا اطمینان حاصل کنید که یکی از آن ها را انتخاب کنید که برای شرکت شما مناسب است.
۸- ایجاد مشتری
تعداد مشتریهای شما، فروش شما را تعیین خواهد کرد. برای ایجاد مشتری زیاد و پایدار، شما باید به درستی درسرمایه گذاری خود بازاریابی کنید. شما می توانید از طریق روش های زیر این کار را انجام دهید

۱- آگهی در پلتقورم های رسانه های اجتماعی

۲- به دوستان، خویشاوندان، همسایگان و سایر مشتریان بالقوه درباره شرکت تازه تاسیس خود بگویید

۳- آگهی در رسانه های محلی شامل T.Vs و روزنامه ها

۴- ارسال تیم بازاریابی خود و اطلاع رسانی به مردم در مورد شرکت جدید خود

۵- استخدام شرکت بازاریابی برای فروش شرکت

 

۸ گام مهم برای شروع کسب و کارتان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر