5 اشتباه آرایشی برای کسانی که چشمان کوچک دارند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

 5 اشتباه آرایشی برای کسانی که چشمان کوچک دارند

اگر شما چشم های ریزی دارید، برای درشت نشان دادن آنها، فقط کافی است که ترفندهای آرایشگری را یاد بگیرید. گاهی اشتباهات آرایشی باعث می شود که چشم های شما ریز تر جلوه بدهند. در این مقاله قصد داریم اشتباهات رایج آرایشی برای افراد دارای چشم‌های کوچک را بگوییم؛ با ما همراه باشید. فرم کلی چشمان شما نقش مهمی در نوع آرایش ایفا می‌کند. برای اینکه بتوانید آرایش مناسب صورت خود را انجام دهید باید با تکنیک‌ها و مهارت‌های مخصوص آن آشنا شوید. اگر شما ندانید که چگونه از این لوازم آرایشی استفاده کنید، نمی توانید تاثیر آرایش را روی صورت خود ببینید.

5 اشتباه آرایشی برای کسانی که چشمان کوچک دارند

اشتباه اول: خط چشم را درون پلک چشم استفاده می‌کنید

استفاده از خط چشم یا مداد درون پلک‌ها باعث کوچکتر شدن چشم می‌گردد. برای اینکه چشم های خود را درشت تر نشان دهید، باید خط چشم را در لبه بیرونی پلک چشم‌ها بکشید. هم چنین بهتر است از خط چشم‌هایی که رنگ بسیار تیره دارند استفاده نکنید، رنگ‌های روشن باعث روشن‌تر شدن چشمان شما و بزرگتر کردن آن‌ها می‌شوند.

اشتباه دوم: ابرو‌های خود را نازک می‌کنید

اگر چشم‌های ریز و کوچکی دارید، باید به فرم و ظاهر ابرو‌های خود توجه بیشتری داشته باشید. بهتر است ابروهای خود را پهن و مرتب کنید. توجه داشته باشید که ابرو‌های نازک هیچ تاثیری روی درشت نشان دادن چشم های شما ندارند. برای آرایش و نتیجه بهتر با استفاده از مداد ابرو، آن را پر پشت و پهن‌تر کنید. توجه داشته باشید که در این حالت باید به سراغ مداد هم رنگ مو‌های ابروی خود باشید.

اشتباه سوم: از کانسیلر جامد استفاده می‌کنید

بهتر است از کانسیلر مایع استفاده کنید؛ زیرا باعث می شود که خطوط اطراف چشم را نازک تر نشان بدهد و چشم های شما درشت تر جلوه کند.

اشتباه چهارم: از سایه چشم درست استفاده نمی‌کنید

5 اشتباه آرایشی برای کسانی که چشمان کوچک دارند

سایه چشم، می‌تواند به زیباتر شدن میکاپ شما کمک کند. اگر از سایه تیره رنگ استفاده کنید، چشم‌های شما کوچکتر جلوه می دهد. بهتر است از ترکیب چند سایه چشم  استفاده کنید. مثلا رنگ روشن‌تر را در بخش داخلی پلک نزدیک به غده اشکی و رنگ‌های تیره‌تر را در قسمت خارچی پلک استفاده نمایید.

اشتباه پنجم: از ریمل کیفیت پایین استفاده می‌کنید

ممکن است شما ریملی خریداری کنید که از کیفیت خوبی برخوردار نباشد و باعث بشود که مژه های شما به هم بچسبد؛ به همین دلیل توصیه می کنیم  برای خرید ریمل، مدل‌های با کیفیت تری را انتخاب کنید. زمانی که خرده مژه‌های ریمل یا مایع مخصوص آن به شکل گلوله‌های کوچک روی مژه‌های شما ایجاد شود، چشم‌ها کوچکتر به نظر می‌رسند.

چند نکته کاربردی مهم برای آرایش چشم در صورت

5 اشتباه آرایشی برای کسانی که چشمان کوچک دارند

•    از سایه چشم بیش از حد استفاده نکنید؛ زیرا باعث می شود که چشم های شما کوچک تر به نظر برسد.
•    سراغ میکاپ سنگین برای صورت خود نباشید. کرم پودر، خط چشم، سایه چشم، رژ لب، مژه مصنوعی و ...صورت شما را غیر طبیعی نشان می دهد.
•    خط چشم خود را روی پلک‌ها به سمت پایین نکشید، زیرا این کار باعث می شود که چهره شما غمگین به نظر برسد.
•    خط چشم پهن نکشید. بهتر است خطوط باریک و ظریف را برای پلک‌ها انتخاب کنید.
•    رنگ‌های روشن را با رنگ‌های تیره ترکیب کنید، زیرا این کار زیبایی خاصی به چهره شما می دهد. هم چنین می توانید از سایه چشمی استفاده کنید که با رنگ لباس شما ست باشد. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر