آشنایی با جین سینگ یکی از گیاهان دارویی پر خواص عصر حاضر

همواره گیاهان دارویی مورد استقبال مردم حتی با رواج پزشکی نوین است. به طوریکه در کنار طب پزشکی نوین همیشه از گیاهان دارویی موثر در درمان بیماریها استفاده شده است. جین سینگ نیز از جمله گیاهان دارویی است که خواص دارویی آن روز به روز بیشتر در نزد مردم شناخته شده، و مردم ار این گیاه درمانی بیشتر استفاده می کنند. زیرا که نگاه مردم نسبت به طب گیاهی نیز متفاوت تر شده، و درک تاثیر و آگاهی از خواص گیاهان دارویی نیز بیشتر می شود. جین سینگ با وجود اینکه گیاهی با قدمت زیاد دارد. ولی امروزه خواصی برای آن شناخته و به اثبات رسیده است که می توان گفت در واقع از گیاهان موثر در بهبود و سلامت اکثر بیماریهاست. یکی از موارد و ویژگیهایی که در دوره های اخیر برای گیاه جین سینگ شناخته و مورد تایید قرار گرفته است. خاصیت انرژی زایی و جوان سازی است، که طب کهن چینی از آن به عنوان اکسیر جوانی یاد می کند.

 

آشنایی با خواص جین سینگ

نگاهی کوتاه به تاریخچه جین سینگ و شکل ظاهری آن

گیاه جین سینگ یا چوب چینی در لاتین Ginseng از دوکلمه به معنای مرد انسان نما تشکیل شده است. این واژه به این مفهوم است که شکل ظاهری این گیاه شبیه انسانی  از جنس مرد می باشد. که دارای ریشه گوشتی و ساقه های نسبتا بلند و برگهای سبز و پهن است.

جین سینگ توسط یک انگلیسی در چین شناخته شد. و قدمت آن به 4000هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. د ر واقع این گیاه از گیاهان مناطق بومی در قاره آمریکا و آسیا است. و اطبای کهن و بومیان چینی و همینطور سرخپوستان آمریکایی از این برای درمان از آن استفاده می کردند.

رنگهای متفاوت و جین سینگ با توجه به منبع و محل رویش آن که در نواحی چین، تایلند، کره  و آمریکا می باشد. به رنگهای مختلف است، که بیشترین آن قرمز و زرد طلایی و قهوه ای می باشد. ولی بیشترین کارآیی و استفاده در جین سینگ قرمز کشف شده که قند موجود در آن کارامیزه، و بیشترین تاثیر را در بیماریها و مشکلات جنسی دارد.

 آشنایی با خواص جین سینگ

خواص شگفت انگیز جین سینگ

جین سینگ یا چوب چینی از خواص شگفت انگیزی برخوردار است که مهمترین آنها به شرح زیر می باشد.

  • جین سینگ از داروهای بسیار قوی در قرن بیست و یکم برای درمان ناتوانی های جنسی، تقویت کننده حافظه، ضد استرس و افزایش طول عمر و ضد فرسایش و ضد پیری شناخته شده است.
  • مهترین ویژگی جین سینگ تقویت کننده قوای بدن، به خصوص قوای جنسی مردان، و همینطور مقابله با تحلیل قوای جنسی می باشد.
  • در زنان جین سینگ باعث تنظیم قاعدگی و ضد پیری در زنان، و برای شادابی پوستشان مفید است.
  • جین سینگ تقویت کننده سیستم ایمنی بوده وجوشانده و دم کرده آن برای افرادی که به دنبال پیشگیری از بیماریهای عفونی و سرماخوردگی می گردند، بهترین دارو است.
  • جین سینک در بهبود فعالیتهای حافظه، از بین بردن استرسهای مزمن، تنطیم سوخت و ساز بدن، جلوگیری از سردرد، درمان بد خوابی و یا بی خوابی مفید است.
  • همچنین گیاه جین سینگ خون را تصفیه کرده، درمان کننده سرطان، تومورهای بدخیم و خوش خیم می باشد.
  • جین سینگ افزایش دهنده قدرت سیستم قلبی و عروقی، تنظیم فشار خون و تنظیم کننده سطح خون بدن است.

 

آشنایی با خواص جین سینگ

تهیه چای و جوشانده جین سینگ

برای تهیه چای جین سینگ ابتدا آب را جوشانده ، سپس به اندازه یک تا سه گرم از ریشه خشک شده جین سینگ را درون قوری ریخته و آب جوش را در داخل آن بریزید (توصیه می شود قوری از ظروف غیر فلزی، لعابی و یا چینی باشد). سپس بگذارید تا به مدت بیست الی سی دقیقه  بجوشد. می توانید در صورت تمایل این مدت را بیشتر کنید. تا جایی که آب به نصف مقدار اولیه رسیده و جین سینگ به خوبی درون آب حل و جذب شده باشد. حال باید صبر کرده تا جوشانده جین سینگ سرد شود. تا جایی که به دمای اتاق برسد.

جوشانده جین سینگ در دمای ولرم به مصرف برسد، این موضوعی است که در طب سنتی چین بسیار اهمیت دارد. زیرا که از عوارض خوردن جوشانده داغ جلوگیری می کند.

 
آشنایی با خواص جین سینگ

همبنطور بهتر است که روزانه بین یک الی دو فنجان از این چای یا جوشانده جین سینگ به مصرف برسد. نکته مهمی که در تهیه جوشانده جین سینگ قابل توجه است اینکه ریشه ها تا به هنگام تهیه و تا مرحله خنک شدن باید داخل قوری باشد. و ریشه ها را به صورت قطعه قطعه نیز باید استفاده کرد.

مصرف روزمره  دم کرده و یا جوشانده جین سینگ باعث افزایش سوخت و ساز در بدن می شود. وبهترین راه حل  برای افرادی که می خواهند چربیهای اضافی شکم خود را آب کنند، می باشد. حتی دیگر نیاز نیست با مصرف این چای از میزان غذاهای دریافتی خود کم کنید.ولی می توانید میزان مصرف سبزیجات و میوه ها را بیشتر و مواد لبنی از جمله گوشت و چربیها را کمتر کنید.

علاوه بر موارد بالا که برای خواص جین سینگ اشاره شد، نوشیدن جوشانده جین سینگ باعث کم شدن ریزش مو و پرپشتی آن می شود. به طوریکه امروزه در اکثر شامپوها از عصاره جین سینگ برای همین مورد استفاده می کنند. همینطور جین سینگ برای نور چشم مفید بوده و پف زیر چشم را کاهش می دهد.

 

آشنایی با خواص جین سینگ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان