آموزش سلام کردن

اگر این اتفاق برای شما افتاده است که وارد مهمانی شدید و کودکتان در هنگام سلام کردن رویش را برگردانده یا سرش را پایین انداخته و یا با خیره شدن به دیگران حتی جواب سلام را هم نمی دهد پس کودک شما احتیاج به آموزش سلام کردن دارد که این وظیفه پدر و مادر هست که این آموزش ها را بدهند زیرا کودکان به صورت طبیعی متوجه نمی شوند که باید به دیگران احترام بگذارندو فقط به خودشان توجه می کنند و گاها پیش می آید که کودک به سن 5یا6 سالگی رسیده است و هنوز از سلام کردن امتناع می کند.

 

آموزش سلام کردن

آموزش سلام کردن را از کی آغاز کنیم؟

کودکی که در خانواده ای بزرگ شده که رفتار مودبانه در آن تشویق میشود.در بزرگسالی فرد مودبی خواهد بود بنابراین جایی که کودک می تواند این ادب را یاد بگیرد در خانه است ورفتار مودبانه از جمله سلام کردن مودبانه صحبت کردن خداحافظی کردن درست نشستن درست غذا خوردن و... نخستین آموزش هایی است که می توانیم از سن 18 ماهگی شروع کنیم.اما باید بدانیم اجبار به سلام کردن در سنین پایین کودکان را دچار کمبود اعتماد بنفس سرکوب احساسات و و افکار مینماید.پس چه باید بکنیم؟ما باید این آموزش ها را در قالب شعر داستان و بازی انجام بدهیم.در حدود 4سالگی کودک این فهم را دارد که درک کند چگونه یک سلام دوست  یا یکی از نزدیکانش را خوشحال کند.

 

آموزش سلام کردن

چرا سلام کنیم

قبل از شروع آموزش باید به کودک بگوییم که چرا باید سلام کرد. سلام به معنی صلح و دوستی است و یکی از ابزارهای محبت کردن می باشد وقتی به کسی سلام میکنیم یعنی من با تو دوست هستم .

از خودتان شروع کنید

مشخص است که والدین تاثیر زیادی روی فرزندان دارند بنابراین این شما هستید که می توانید از نوزادی با سلام کردن ، گفتن لطفا به دیگران،تشکر کردن میتوانید الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشید.

اگر شخصی به فرزندتان احترام گذاشت و در جمع به او سلام کرد حتما به فرزند خود سلام کردن به فرد دیگر را تذکر دهید این کار باعث میشود فرزندتان به اهمیت سلام کردن در جمع پی ببرد.

 

آموزش سلام کردن

با او بازی کنید

1.بازی دو نفره ای که در آن دو دوست یا مشتری و فروشنده و یا دو نفر که خیلی وقته همدیگر رو ندیدن و....حضور دارند باعث میشود کودک انواع سلام کردن را تجربه کرده و از آن لذت ببرد.و از او بپرسید آیا دیگران به هم سلام میکنند؟ مثلا خاله دایی ،مادر بزرگ،پدربزرگ،عمه و....وقی همدیگر رو می بینند چطوری بهم سلام می کنند؟

2.به او یک عروسک ترجیحا عروسک نمایشی نشان دهید و بگویید که اسمش سلام است ولی همه اسم او را صدا نمی کنند حالا بیا و تو اسمش را صدا کن و ببین چه اسم قشنگی دارد و بعد عروسک را به دست او بدهید واز او بخواهید که حالا او درباره اسم عروسک با شما صحبت کند.

 

آموزش سلام کردن

3.درباره سلام کردن مردم شهر ها و کشورهای مختلف با او صحبت کنید مثلا بگویید ژاپنی ها وقتی  میخواهند سلام کنند از ناحیه کمر خم می شوند و چند بار سرشان را تکان می دهند  و یا هندی ها دو دستشان را به هم می چسبانند و دستشان را زیر چانه می برند و یا شیرازی ها هنگام سلام کردن شانه همدیگر را می بوسند  و در تهران افراد صورت همدیگر را می بوسند و خیلی رسوم دیگر که شما می توانید با کودکتان این حرکات را انجام داده و از او بپرسید که از کدام حرکت بیشتر خوششان آمده؟ 

 

آموزش سلام کردن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سلام مشهد

هتل مینا سلام دبی

چرا خرد کردن پیاز باعث ریزش اشک می شود

آرزوی پرواز کردن

تهدید و اخاذی کردن

۱۱ سیستم برتر آموزش در دنیا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر