اسرار مجسمه های مصری

اسرار مجسمه های مصری

شاید تا به حال دیده باشید که بینی مجسمه های مصری شکسته اند و احتمالا دلیل آن را فرسایش می دانید. بعد از تحقیقات انجام شده در یک موزه آمریکایی به این نتیجه رسیدند که دلیل خراشیدگی یا از بین رفتن بینی این مجسمه ها، تخریب عمدی است. با ما همراه باشید تا اطلاع بیشتری در این مورد به شما بدهیم.
ادوارد بلیبرگ، مدیر موزه بروکلین در نیویورک آمریکا، یکی از افرادی می باشد که در مورد این موضوع تحقیق کرده است. او بعد از بررسی های انجام شده این چنین گفت: این آثار خراشیدگی و تخریب به دلیل حملات عمدی برخی از افراد در مصر باستان بوده که دلیل آن هم دور کردن ارواح خشمگین و جلوگیری از انتقام ‌جویی آن ‌ها بوده است. اگر دوست دارید این مجسمه ها را از نزدیک مشادهده کنید، می توانید به نمایشگاهی که توسط بلیبرگ در بنیاد هنری پولیتزر در سنت ‌لوئیس تاسیس شده، بروید. البته ممکن است تخریب بینی مجسمه ها در طول زمان اتفاق افتاده باشد ولی این رویداد نمی تواند در تمام مجسمه ها رخ بدهد و به همین دلیل از بین رفتن بینی نشانه های عمدی بودن این کار است.

اسرار مجسمه های مصری

با این که محققان زیادی در این مورد تحقیق کرده اند ولی هنوز هم این ماجرا مانند یک اسرار باقی مانده است. یکی دیگر از محققان در این باره می گوید که این رویداد عمدی، ممکن است به دلایل مذهبی و یا سیاسی صورت گرفته باشد. طبق باور های مصریان باستان، مجسمه ‌ها به عنوان ظرف روح افرادی است که به شکل آن ‌ها ساخته شده اند. مردم مصر باستان عقیده داشتند که با از بین بردن بخشی از مجسمه، می ‌توانند به شخص صدمه بزنند. بلیبرگ در این خصوص اظهار می‌ کند: آسیب وارد شده به قسمتی از بدن به اندازه کافی موثر نخواهد بود، به همین دلیل با از بین بردن بینی، مجسمه دیگر نمی ‌تواند نفس بکشد و این اسرار مجسمه های مصری بوده است. در واقع بر اساس این باور، دزدانی که به مقبره آن ‌ها دستبرد می‌ زدند با تخریب بینی مجسمه ها، اطمینان حاصل می ‌کردند که روح کسانی که از آن ‌ها دزدیده شده، دیگر آن‌ ها را آزار نخواهد داد. در واقع به دلیل اینکه مصریان به زندگی پس از مرگ اعتقاد داشتند، همواره زیورآلات، البسه و لوازم مختلفی را در کنار تابوت دفن می کردند.

اسرار مجسمه های مصری

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مجسمه یادبود مدیا در باتومی

مجسمه مادر تفلیس گرجستان

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر